Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te mit vettél első autónak,...

Te mit vettél első autónak, megbántad vagy nem?

Figyelt kérdés

És mit vennél most, mennyibe került, hibák költségek, mennyibe ált meg az ára. Szüleid mit szóltak?



Én bömöst nézek mostanság, szüleim suzuki altoja kifejezetten taszít. nagyon fapados...


Haverom compakt BMW E36-ja valami isten király, nem vezettem csak ültem benne de ezeken a csöves utakon is baromi jól ment.



2019. jún. 1. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Suzuki Ignist. Nem bántam meg, 1.3 benzin nekem bőven elég. 2004-est vettem. Szerencsém volt, rejtett hibája nem volt. 800e körül volt minden költséggel. Nem szóltak semmit, hiszen már dolgoztam, akkor vettem autót.
2019. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első autóm egy Skoda 105 volt. Fapados? Az. Viszont megtanultam szerelni és vezetni - nem egy karcolást és horpadást gyűjtöttem be rá, és pont leszartam.

Szüleim mit szóltak? Nem tudtak róla. :D

2019. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Renault Twingo 70-ért. Kellett egy munkábajárós egyterű lótifuti kocsi, ami épp nem esik ki alólam. Ráköltöttem még százezret mire autó lett belőle, de szerettem és nem kellett rá vigyázni sem, szóval belefért a 20 zsák cement, köbnyi tűzifa, milliónyi szerszám. Pályán is visított az 55 lovas ha kellett, sosem volt műszaki gondja. Persze miért is lett volna, a legnagyobb extra a rádió volt. Egyébként rohadt rendesen, csak nem érdekelt. Szerettem, de kinőttem 2 év alatt és ment a cigányoknak annyiért amennyiért vettem: 70-ért. Anyagilag egy 1-es Swift jobb lett volna, de mindenképp egyterű kellett a sok szar szállításához. Most Ignist hajtok és nagy a szerelem.
2019. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
58%

Látom te is nem autót, hanem szobort akarsz :)


Minden kor gyermekeinek megvolt a maga ” menő” játéka , ami pont attól menő hogy nincs mindenkinek és a többiek irigykedve nézték. A mai kor menő játékai a felső kategóriás telefonok és tabletek. Viszont 17-18éves korban eljön az idő hogy egy kevés diákmunkával szülői hozzájárulással és akarattal egy szegény gyerek is könnyedén vehet egy használt felsőkategóriás készüléket. Innentől kezdve ,hogy ebben a korosztályban bárkinek lehet a presztízse csorbát szenvedett sőt kegyvesztett lett. És itt lép elő az autó mint új státusszimbólum kategóriákkal drágább mint a telefon és folyamatosan költeni kell rá nem engedheti meg magának a fiatalok jelentős része.


-A proli lány most 9-10. évfolyamba jár ,kezdi nagylánynak érezni magát. Az autókkal való kapcsolata semleges nem nagyon érdekli. Igazából sokat ült a a nagypapája farmotoros skodájában ,az apja nem más mint az ismert frusztrált ” ezres swiftes” az apuka gyakran ordibál a volán mögött ülve a gazdag bunkó BMW-s autóstársakra.


A proli fiú most végzős van egy kevés pénze innen onnan, már nem tud uralkodni a hormonokon érzi hogy meg kéne mutatni ,de hogyan? Nyilvánvaló hogy egy prémium autó kell .Pénze nincs ….megszületik a zseniális terv.


Nyugatról behozott sok tulajdonost megélt, rommá tört gányul megjavított , életszakasza végén járó öreg béjemmwé megérkezett a proli fiúhoz hogy beteljesítse a sorsát és szoborrá váljon .


A proli fiú tudja hogy nincs pénze fenntartani sőt ,üzemanyagra se nagyon ezért hiába a menő verda busszal jár a hétköznapokban. Ritka kivételes alkalmakra van tartogatva amikor valakinek/valakiknek meg kell mutatni hogy ő márpedig nem akárki . Tankol bele 2-3ezer forintért és elmegy vele a közeli buliba.


Igy vált szoborrá az öreg vas már nem az az elsődleges szerepe az hogy elvisz A-ból B-e a puszta létezése a lényeg.


Szoborként sokszor hónapokig vagy extrém esetben 2-3 évig is megmarad a proli fiúnál.


A szobornak vonzani kell a tekintetet, jöhet is a filléres optikai tuning.

– krómozott kályhacső kipufogó ,fő előnye hogy hangos és ettől erősebbnek tűnik +elnyomja az egyéb nyikorgó hangokat amik a kocsik állapotára utalnak.


-Matricák alkalmasak a rozsdás/karcolt részek eltakarására is


-OBI/TESCOS festék spray intenzív használata az sem gond ha a festék alatt púpos a rozsda fő az igénytelenség és az olcsóság.


-Ültetés flexxel elvágott rúgók…


-hamis alufelni


-fóliázás


-gagyi de annál hangosabb hangrendszer nagy mélynyomóval


Igy vállik az egykori jellemzően német ipar büszkeségéből egy telepi kan proli verda. Ez a különbség a BMW és a béjemmwé között….


Amikor beül a proli lány a szoborba megtörténik a csoda összeáll a kép a proli fiú dagad az önbizalomtól mert a lány szinte zavarban van. A lányt sokkolja a szobor modernsége és felszereltsége . Egyértelmű hogy ez a srác egy gazdag királycsávó hiszen olyan márkájú autója van amit az apukája szerint csak a gazdagok vezetnek…


A mesés gyorsaság: A lámpánál a fiú padlógázt ad ,utolsó erejéből megindul a haldokló autó és igen mesésen gyorsnak tűnik ahhoz képest ahogy a papa vezeti óvatosan a skodát.


A szobor a roncstelepen végzi, de a sorsát beteljesítette.

2019. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Swiftet vettem, mert ennyire futja egyetemistaként
2019. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első autó Golf IV TDI volt.

Nagyon nem bántam meg. Két év alatt 140.000 km-t tettem bele érdemi hiba nélkül.

Scirocco-ra cseréltem, ezt aztán pláne nem bántam meg. Imádom

2019. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
4# 👏🏻🤣
2019. jún. 1. 21:37
 8/17 anonim ***** válasza:

Én 2 éve örököltem nagyapámtól egy 2101-es Ladát. Ez az első saját autóm és nagyon tetszik. Mostanra rendbe is hoztam teljesen, előttem állt vagy 20 évet a garázsban ami eléggé megviselte. Mikor el kellett dönteni hogy kié legyen az autó, akkor egyáltalán nem voltam oda érte, nem is szerettem volna hogy én kapjam meg, de végül az enyém lett és rájöttem hogy ennél "komolyabb" autóra nekem nem is kell. Azóta ültem már pár modernebb kocsiban, nagyon sok felesleges dolog van bennük, amikre egyáltalán nincs szükségem (ülésfűtés, elektromos ablak stb.), így ha most kellene autót vennem akkor valami ehhez hasonlót választanék.

Először én is E30-ban vagy E36-ban gondolkoztam. Mindkettőhöz volt szerencsém nemrég, az előbbi sajnos vagy nem, de egy sokkal jobb autó. Az idő előrehaladtával folyamatosan veszett/veszik ki az autókból a sportosság, a nyersség, a közvetlenség és nagyon érződik a két autó közötti különbség. Az E36 már sokkal luxusautósabb, kiváló vezetési élményt széria állapotában sosem fog adni (nem tudom hogy van-e rá egyáltalán szükséged). Mondjuk az E30 se, de azért jóval közelebb van az "ideális" állapothoz. Ha BMW vonalon gondolkozol mindenképp és szükséged van egy kis luxusra is, akkor az E36 nem egy rossz választás, de ha inkább a menettulajdonságok fontosak akkor érdemes lenne pár régebbit is kipróbálnod, lehet meg fogsz lepődni hogy mennyivel jobbak tudtak lenni. (Számomra most az abszolút csúcs az E30 M3, döbbenetes hogy mennyivel jobb mint egy E90 vagy F80 M3-as. Egy hátránya van, hogy kb. 10 milliótól indulnak amik úgy egyben vannak...)

2019. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

Suzuki Swift, 2006-os, 1.3-as motor.

900k, kínálat alja, de inkább csak a karosszérián látszik, hogy csillaggarázsos, meg városi. Pár helyen látszik, hogy melléparkoló soförök rányomták az ajtajukat, motorikasan teljesen korrekt.

Előny: ócsó, kis fogyasztású, minimális szervízigény, 2 ember kényelmesen elfér benne, ha átlagos méretűek, lóerő/súly arány egész korrekt egy városi kis autóhoz, ha koccanok, összetöröm, kevésbbé ver mellen, meg pénztárcán, mintha egy drágább és jobb kocsival csinálnám

Hátrány: nem lehet vele villogni, autópályán 120 felett nagy a zaj

Semleges: nem lehet vele kényelmesen hurcibálni 4 haverodat. De érdekes módon inkább ebbe ülnek, mint hogy busszal menjenek, de nem is azért vettem kocsit, hogy havonta egyszer beüljenek 4-en. Előzni úgy lehet, ha visszaváltasz 2,3-asba, meg kell szokni, de lehet normálisan előzni.

2019. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%
Nekem egy meseszép régiaudim van cserébe ha bmwt akarsz többet fogod szervízbe vinni mint csajozni 😀
2019. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!