Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felmegy a viz hőfok 90-re,...

Felmegy a viz hőfok 90-re, pedig van benne elég víz. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Skoda Felicia, 98-as kiadás. Állandóan felmegy a víz nyáron, mikor dugóban vagyok, 90-95-re. Ekkor már látom, hogy elől már füstöl valami. Tegnapelőtt felforott a vizem, de volt elég víz az autóban. Tegnapelőtt szétszakadt egy csőv, minden vizes volt. Volt elég víz benne, de fűtöttem is, és akkor is felment a víz. Miért van ez? 40€-ot az apukám kifizette az autószerelőnek, mert engem aztán elvitt az apukám munkába nem volt min mennem, mivel a kocsim elromlott, a buszom elment, taxi pedig messze volt. Most megint elvittem a szerelőhöz a kocsit. Idegeimre megy ez az autó. Nem elég, hogy kint 30 fok van, és ha dugóban vagyok még az autóban is kell fűtenem mint az állatnak.


Mit tegyek? Nincs annyi pénzem még, hogy vegyek új kocsit, jobb kocsit. Kérek tanácsokat.


2019. jún. 5. 09:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

"Állandóan felmegy a víz nyáron, mikor dugóban vagyok, 90-95-re."

És ez mért baj? Normál üzemi hőfok. Nálam pl a hűtőventilátor 98 fok alatt el sem indul.

2019. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát lehet, alaposan át kellene nézni.

Hűtőt, vízpumpát, gumicsöveket.

Lehet, csak egyszerűen lelevegősödik egy rossz cső miatt.

De lehet rossz hengerfej tömítés is.


Egy felicián ez egy ujjgyakorlat lenne egy hobbiszerelőnek, de szervizben eléggé lehúzhatnak.

Anyagköltsége max 3-4-5 ezer forint lehet.

2019. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A víz 90 fokon nem forr, a motor üzemi hőfoka 95-98 celsius.

A fagyálló nem csak télen kell a hűtő folyadékba, nyáron is hasznos, a forráspontot feltolja 110 fok körüli értékig.

Ezektől függetlenül a hűtő rendszered hibás, azt, hogy pontosan mi a hiba, telepatikus úton nehéz lesz megtudni, vidd el szervizbe.

2019. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért baj? Hisz elől füstöl, és aztán hirtelen feljut a 100-ra
2019. jún. 5. 09:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Valami nincs rendben a hűtőrendszerrel. Nem azért mert felmegy 90-95°C-ra, ez teljesen normális. Az én autóm szervizelési könyvében 105°C van megadva mint normális maximális vízhőmérséklet. 100°C-nál kapcsol be csak a ventilátor is. A rendszerben uralkodó nyomás miatt ekkora hőfokon sem kezd még forrni a víz, illetve ha kezdene is, a rendszer zárt, nem tud a gőz kiszökni. Hogy nálad 95°C-on már forr illetve hogy kifele gőzöl, az nem normális.
2019. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Így ahogy írják, de nem füstöl az akkor hanem gőzölög.
2019. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vidd el szerelőhöz mert ott bajok vannak... pl a ventilátor bekapcsol egyáltalán???? meg még van pár opció,hogy miért is csinálhatja. Az,hogy 90-re felmegy teljesen normális,pláne dugóba araszolva...ahogy melegszik a víz a termosztát nyit,és a víz már a hűtőn át is kering és a menetszél szépen vissza hűti, kivéve amikor állsz és araszolsz,mert akkor menetszél nem hűti a víz tovább melegszik és a ventilátor fog bekapcsolni.
2019. jún. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elvittem szerelőhöz. Nemegyszer volt ez a probléma és azt mondta minden rendben. De nagyon sokat fele fektettem mar ebbe az autóba, jó 200€ biztos. És még mindig problémás.
2019. jún. 5. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:

60e ft-ot ráköltöttél és ez sok?

Amúgy a normál üzemi hőfok a 90 fok, dugóba felmehet 95-re is, a baj akkor van ha forrni kezd

2019. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mennyire Celsiusra van fagyállózva?
2019. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!