Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes szülők nem félnek több...

Egyes szülők nem félnek több száz lóerős autókat venni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Ismerek néhány ilyen ficsúrt, akik nem hétköznapi teljesítményű autókkal szaladgálnak 18-20 évesen. Nem vagyok rájuk irigy, nincs is semmi gondom velük, de tudom róluk, hogy nem szent egyik sem, és inkább az autó képességei alapján közlekednek, mintsem a sajátjuk szerint.

Az M3-as BMW-k még hagyján, (noha azok is mennek) de tudok olyat is, aki a 18. szülinapjára egy vadi új Porsche 991-est kapott.

Ilyen esetben a szülő nem fél, hogy a gyerek kis túlzással egy fegyvert kap maga alá?

Ha Max Verstappen, vagy valamelyik nagyágyú ilyennel jár azt meg tudom érteni, de egy kezdő sofőr nem tudom mit tud vele kezdeni.

Tudom magamról, hogy én sem mennék lassan vele, de lehet, hogy zéró tapasztalattal nem is ültem volna ilyen autóba (lehet bátortalan vagyok) viszont az meg egyenesen 100%, hogy soha nem vettek volna nekem ilyen kocsit, hiába nem voltam ügyetlen.



2019. jún. 7. 16:50
1 2
 11/16 veterán vas ***** válasza:
82%

Kíváncsi lennék rá, honnan derül ki, hogy szerinted egy adott pilóta, melyik csoportba tartozik?

Te mondod meg, hogy ki a "ficsúr" vagy ki a "nagyágyú"?

Milyen alapon döntöd el?

Egyáltalán hogy tudsz róluk véleményt alkotni?

2019. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#10-es, így azért már másabb, és igazat adok neked, viszont azt továbbra is fent tartom, hogy egy kezdőnek sokkal könnyebb hülyeséget csinálni egy Porschéval mint egy bármilyen más olcsó, gyenge autóval.


Veterán vas kollégának meg: Először is, pilótának nem neveznék egy már fent említett 17-18 éves lánykát, aki a lámpánál lefullad egy Porschéval, sofőrnek is csak azért mert éppen ő “vezeti” az adott autót. Ha meg hasonló esetben hím nemű az autó sofőrje akkor meg is van a ficsúr. De a fent említett nagyváradiak is ebbe a kategóriába esnek, magyarul tehát azok, akik a gyermeki jogon kaptak egy hasonló kaliberű autót és máris azzal vagánykodnak, hogy driftelünk a körforgalomba meg égetjük a gumit ejjel a parkolóba, majd eszeveszettül hajtunk a városban. Szerintem ezek bőven megérdemelnek minimum egy ficsúr jelzőt.

Másodsorban pedig leírtam, hogy nagyágyú egy Max Verstappen, vagy más profi autóversenyző. Jogos a vélemény miszerint az ficsúr csak azt hiszi, hogy tud vezetni, míg a versenyző valóban tud is.

Apropó vélemény, azt meg arról alkotok amiről/akiről akarok. Épp ezért csak vélemény és nem bírósági döntés. Nekem ez a véleményem, úgy ahogy szerintem sok más embernek is. Máskor te fényezed az autóversenyzőket fényesre (szépen fejeztem ki magam) most meg te jössz hátulról és gyakorlatilag egy szintre emeled őket pár újgazdag gyerekkel azzal, hogy pilótának titulálod őket... kész vicc vagy komolyan...

2019. jún. 8. 07:30
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, kérdező...szóval azért, mert poénból pilótának nevezte az AUTÓVEZETŐKET (mert a 17 éves is annak számít, ha a volán mögé ül, ha tetszik, ha nem), már rögtön itt kell fikázni meg személyeskedni? Süt belőled az irigység meg a kisebbségi komplexus.

Mellesleg nem tudom, te hol élsz, én egy Bp. melletti kisvárosban, ahol az autó alapkellék az embereknek. De jóval többször látok ezeréves Swiftekkel, Golfokkal és Astrákkal “vagánykodó” fiatalokat, mint Porschéval, most akkor kezdjek el én is pattogni, hogy ugyan minek kell egyáltalán autó egy “lánykának”? Ismerősi körben egyetlen ember kapott drága kocsit a 18. szülinapjára, de képzeld, úgy vigyáz rá, mint a szeme fényére. De igazad van, ítéljük el őt is.

Egyébként az is szánalmas, ahogy itt a lefulladáson rugózol. Képzeld, múltkor a 40 éves jogsis, mindennap vezető apámmal is előfordult, de veled remélem, még sosem.

2019. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veterán vas ***** válasza:
100%
Értékelhető válasz vártam volna.......
2019. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igazából ott értelmetlen a kérdés, hogy a kérdezőt a szimpla irigység hajtja, mert a "ficsúrok" megtehetik azt, amit ő is szeretne megtenni de csóró hozzá. :D
2019. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok én irigy senkire, bőven jó nekem is.
2019. jún. 8. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!