Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy Dongó + motoros...

Szeretnék egy Dongó + motoros bringát de nem tudom kell e hozzá jogsi vagy csak mezeien felülhetek és mehetek vele?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ré jogsi.

De több re mész ha lerakod legalább az M-et vagy a B-t.

Mer kb a dongók mehetnek olyan 25-30at, emelkedőn meg rájuk kell segíteni, azt a jobbak 120ezernél kezdődnek.

Annyiból pedig már "verseny robogót" kapsz.

2010. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Off: mi az "M"? A "B"-t tudom.
2010. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
M: Mopedjogsi (amit 14 évesen lelehet rakni)
2010. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja...

...az van is nekem, csak mi segédmotorkerékpár (és állati erővel vont jármű) jogsinak hívtuk.

Tehát az manapság "M"?

köszi.

2010. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is építettem egy ilyet, nagyon jó gép!!!

Úgy gondoltam nem kell hozzá jogosítvány, aztán hallottam olyan esetről (talán Pécsen történt), hogy valakit megbüntettek ilyennel, mert nem volt engedélyeztetve, ill. nem volt rá biztosítás, és bukósisak nélkül mentek vele (tehát nem segédmotorként használták). Utána jobban utánanéztem a kerékpár, segédmot.kerékpár fogalmának. Hát, nem teljesen egyértelmű, de inkább számít segédmotornak, mint bringának. Az ellentmondás viszont az, hogy az elektromos robogók viszont kerékpárnak minősülnek a hajtási módjuk és a kisebb teljesítményük miatt. Tehát szerintem az, és engedélyeztetni kell, ill. biztosítást kötni rá + bukósisak (elég vicces)

2010. júl. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13,5 évesen!
2010. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!