Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri első motornak egy...

Anonimkrd kérdése:

Megéri első motornak egy 600as sportmotor? 16/F

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, nálunk 16tol adnak korlátlan motor jogsit.

Még sosem vezettem egyetlen motrot sem, ha elmegyek az iskolára jogsira megtanulom és aztán egyből egy nagyobb 600ast veszek azt meg tudnám szokni gyorsan? Tudnék vele menni rendesen?



#motor #sportmotos
2019. jún. 10. 19:58
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:

Csak rajtad múlik hogy mi lesz.

tud menni gyorsan is nagyon gyorsan és tud lassan is nagyon lassan.

Ha megveszed leginkább a kanyarokra és féktávokra kell figyelned. Pikk pakk elér olyan tempót amit szinte nem is érzékelsz annyinak és már nem tudsz időben megállni.

illeve kanyarokba fontos hogy sok 1000km ig inkább bőven lassan menj bele nehogy úgy járj mint a veszprémi srác aki nem merte élesebben venni a kanyart mert új volt neki az a motor és szembe sávba átsodródott.

Kigyorsítás, száguldás egyenesben ezekben gyerekjáték nem kell sok rutin.

amire nagyon figyelj az a féktáv, és a kanyartempó.

2019. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ..ukrajnabol írok..itt az utak miatt többnyire nem is lehet gyorsan menni, de valószínűleg 100fole nem nagyon mennék jó ideig.. csak mert sokan mondják H megolom vele magam meg stb...olyanok akik szintén sosem vezettek motrot..
2019. jún. 10. 20:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szervdonorok mindenhol kellenek,szóval hajrá.Én 535 köbcentis Chopperrel kezdtem 19 évesen,s még ezt is nagyobbnak éreztem a kelleténél.A te döntésed,hogy miként szeretnél elhalálozni.Jöhetnek a leértékelések nyugodtan,de az tény,hogy fiatalon nagyon kevesen tudnak önuralmat gyakorolni egy gyenge gépen is nemhogy egy 80+Lóerősön.
2019. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 dirtboy ***** válasza:

Mint írtam nem a végsebesség a lényeg. Ha olyan az út lehet menni nyugodtan 100felett,tempósan egyenesen a motor megy magától is pilóta sem kell láthattunk már ilyet a gp ben párszor.

csak tudni kell mire vagy képes kanyarnál és inkább bőven alá menni a sebbeségnek mintsem elhagyd a sávod vagy le menj az útrol.

közúton mindig számolni kell vele hogy bármi lehet kanyar közben, olajfolt, sár, apró kavics, kátyu, fehér aszfalt is elég csúszós.

én ismerek pár embert aki 2kg/lóerő vagy az alatti géppel kezdett nagymotorozni.

Sőt én magam is 80kg os 200as 4üteműn motoroztam fiatalon, aztán kb 7evig semmin majd 1000res nakeddel folytattam.

Ésszel lehet, észnélkül könnyen kórház vagy temető.

2019. jún. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a hatszázast..az már baromi erős, életveszélyes ilyennel kezdeni.


a 125-ösök után vettem egy 600-as CBR-t, azt gyorsan eladtam, mert féltem, aztán vettem egy 625-ös Gilerát, na az már barátságosabb volt...eleinte sokat állt egykerékre, de aztán belejöttem.


Ne vegyél egyből nagymotort. Elég egy 300-as fotelmotor.


(csak egy példa: hozzájutottam egy öreg 350-es IZS-hez..nem lett volna semmi baj, csak az meg baromi nehéz volt az erejéhez képest)

2019. jún. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha helyén van az eszed akkor fogod érezni már az első elindulásnál hogy nagyon erős, én Xj6-on tanultam, elég lett volna saját motornak az is, youtube videók alapján megy rendesen, de mégis erősebbet vettem magamnak, nem használom ki, de a hangja, és kinézete, az hogy ránéz egy idegen is akár kocsiból, utcáról, már megérte.


Ezek már kettesben mennek 100-at is, lerakhatod a jogsit, utána majd meglátod hogy merre hogyan.


Én 27 évesen most is tisztelettel kezelem, más különben ledob magáról bármelyik.


A 16 éves kor nem mond semmit, én szinte semmit nem változtam 10 év alatt, csak tudom hogy hol van az egészséges határ a hülyeségben.

2019. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem éri meg. Én nem ajánlom :) 2015 óta motorozom, 20 évesen kezdtem, relatíve józannak tartottam magam, mégis 125-öst választottam. Utána 1 évre rá 48 LE, majd tavaly 86 LE, 900 cc (egy 600as sportmotor kb 120 LE, csak mondom). Eddig összesen kb 35 ezer km-t mentem, 9 országban, 6-7szer voltam vezetéstechnikai tréningen. Eddig egyszer sem volt balesetem, egyszer estem kb 10 km/h sebességgel, amikor le volt fagyva a kanyar. Felesleges több LE. Tényleg. Nagyon sok gyakorlat, tapasztalat kell, hogy egy ilyen vadállatot terelgetni tudj 16 évesen. Ha egyből ilyenre ülsz, nagyjából garantálom, hogy össze fogod törni magad. Pusztán statisztika és az eddigi tapasztalatom.


És nem az egyenesben parás, ott mindneki tud menni 200-zal, hanem amikor valami váratlan történik, és reagálni kéne. Ha nincs megfelelő tapasztalatod, gyakorlatod, nem fogsz tudni megfelelően reagálni.


Értem, hogy vonz a sebesség, de a 200 akkor is 200, ha már 25 vagy sokezer km tapasztalattal a hátad mögött. De akkor legalább van esélyed túlélni.


Pár hete mentem először 200-zal,amikor az új BMW GSA-t próbáltam ki. Eszméletlen sok adrenalin áraszt el ilyenkor, amíg nem szokod meg. Ha 16 évesen ilyen motoron kezd valaki, állandóan akarni fogja azt az érzést, ami elég könnyen balesethez vezethet. Meg az a fajta gyorsulás érzése. Viszont nem minden esetben tudsz úgy gyorsulni. Tapasztalatlanként húzol egy ilyen gázt, és könnyen bukás lesz belőle, elég, ha egy picit poros, vagy nedves az út. Most tartok ott, hogy szerintem magabiztosan vállalni mernék egy 600-as sportmotort és valószínűleg nem halnék meg.


250essel "is tudsz menni rendesen", de cserébe kisebb eséllyel halsz meg.


Persze amiket itt írunk nem mindenkire igazak. Az is lehet, hogy veszel egy ilyen motort, és semmi bajod nem lesz. Nem ismerünk. Pusztán az eddigi tapasztalatomra épült a válaszom.

2019. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelonek.. nem így kell érteni hogy azért akarnék ilyet mert vonz a sebesség..pont nem, csupán az a látvány, az a hang, a suliban lehet vele menozni mint az állat.. közúton egy 120fole már nem nyomnam..inkább a biztonság mint a sebesség, engem elég türelmesnek ismernek az ismerőseim..nem meggondolatlan gyereknek..

Amúgy testre már megvagyok olyan mint pár 30 éves ismerősöm csak ezért akartam kérdezni hogy tudnék e ilyen motorral normálisan baleset mentesen gurulgatni

2019. jún. 11. 16:05
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja meg van itt az utcában egy csávó 1000es yamahaval..ez az első motra, kb 17-18 éves volt mikor vette és még nem dőlt vele se semmi, hát féltékeny lettem rá xd mert én is megtehetném
2019. jún. 11. 16:07
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha csak menőzési és féltékenységi indokból akarsz motort birtokolni akkor meg fogod szívni.Ilyenkor jön elő,hogy "tudsz egykerekezni?" s egyébb társai.Csak magadat hitegeted,hogy nem akarsz majd gyorsulni vele,az ember így van kódolva.Ha majd benő a fejed lágya majd akkor.Ha mindenképpen a feltünőség a lényeg akkor valami choppert nézzél.A lányoknak is jobban bejön,s kényelmesebb is.Nem minden nőnemű akar olyan társat aki bármikor kitörheti a nyakát.Sok ember vesztette el az életét csak azért,mert menőzni akart a "haverok / tesók" előtt.Tanulj más hibájából.
2019. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!