Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri első motornak egy...

Anonimkrd kérdése:

Megéri első motornak egy 600as sportmotor? 16/F

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, nálunk 16tol adnak korlátlan motor jogsit.

Még sosem vezettem egyetlen motrot sem, ha elmegyek az iskolára jogsira megtanulom és aztán egyből egy nagyobb 600ast veszek azt meg tudnám szokni gyorsan? Tudnék vele menni rendesen?



#motor #sportmotos
2019. jún. 10. 19:58
1 2
 11/16 dirtboy ***** válasza:

Ha menőzni kell a sulinál akkor viszont én sem javaslom. Akkor úgy is jön majd egy haver vagy egy csaj aki miatt oda kell húzni neki hogy megmutasd. Ha így gondolkodsz hogy menőzni vele akkor tényleg ne ilyennel kezd el.

Plusz egy sportmotor nem suliba járásra van.

Sport motort az vesz aki ha kimegy motorozni akkor csapatni fogja neki mert az a lényege.

A sportmotor kis fordulaton gyenge, azt pörgetni kell.

Valamint nem ajánlott cipőben,farmerban motorozni főleg nem kezdőként.

Nem kell nagy tempó hogy eldőlj vagy elcsússz vele és a kb 180-190kg-os motor jobb esetben szilánkosra töri a bokád, rosszabb esetben le is tépi a lábfejed.

A motorozás nem játék. Be kell öltözni rendesen. Motoros csizma, protektoros nadrág, protektoros kabát, ajánlott kesztyűnél is protektoros.

Sajnos kényelmetlen átöltözgetni ezért is járnak kevesen motorral dolgozni vagy suliba.

A nagy motor főleg a sportmotor hobbicélra van nem suliba, melóba járós fajta.

Arra ott a robogó.

2019. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajánlotok ami azért jól néz ki, utána néznek az utcán..meg megvan az a jó mély motor hangja ami oda pörköl ha rá húzzák uresben?
2019. jún. 11. 17:42
 13/16 anonim ***** válasza:

#8


Hiába, az agyadban van egy ún. prefrontális kéreg, ami többek között a veszélyhelyzeteket méri fel (leegyszerűsítve). Ez átpagosan 25 évesen éri el végleges fejlettségét. 16 évesen még belemész olyan szituációba, amilyenbe 25 évesen nem. És nem mindegy, hogy milyen gyorsulással, mekkora sebességgel teszed mindezt.


Én a helyedben vennék egy Kawasaki Ninja 300-ast. Az már újabb, injektoros, laikusnak "nagymotor", jól is néz ki, jól is gyorsul viszonylag.

2019. jún. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szolovjov ***** válasza:
Én 16 év motorozás után vettem 600-ast, de szerintem túl nagy, túl gyors, túl erős. Utcára közlekedni egy 30-40 lovas motor elég.
2019. jún. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dirtboy ***** válasza:
Suzuki drz400
2019. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Motorozni ugy lehet megtanulni ha fika motorokat szarrá hajtasz először és csutka gázzal sodródva füvön ökörködve 100%ig éezed a motort. Utána egyre nagyobbal. Aztán sok év múlva veszel egy 600as sportmotort amit már soha nem használsz ki közúton. Ki lehet hagyni a lépcsőket csak nem érdemes.
2019. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!