Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi nélkül nincs élet?

Kocsi nélkül nincs élet?

Figyelt kérdés

Szeretnék kocsit, de aztán mindig oda lyukadok ki, hogy nagyon jól megvagyok a helyi járattal is. Igaz, nyaraláshoz jól jönne.

Aztán bamm. El kell mennem valahova, időpontra, ahova tömegközlekedéssel 4 óra !!! az út, csak oda.

Kocsival kicsit lenne több, mint 1 óra.


Hajjjjj.


Hogy oldjam meg?


2019. jún. 12. 10:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát most ha elvagy kocsi nélkül, és nem használnád akkor fölösleges neked. Arra a pár alkalomra amikor meg sietsz akkor taxi vagy telekocsi vagy bérlés. Így még mindig jobban jössz ki mintha veszel valami olcsó pénztemetőt.
2019. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem a bérelt autót. Minimum dupla annyiba kerülne, mint tömegközlekedéssel.

A taxi szerintem még több vagyon. Telekocsitól meg tartok. Meg szerintem időponban sem lenne jó. (Időre megyek)


Ha már ilyen árak vannak, lehet elutazom előző nap busszal és ott alszom. Így legalább frissen jelenek meg. Hmm, még taxi oda.

Majd megnézem mennyibe lehet.


Így legalább nem szétnyüstölve érkeznék meg.

2019. jún. 12. 13:22
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
De ha ennyire spórolós vagy, akkor hogy fér bele egy kocsi megvétele, átiratása és karbantartása?
2019. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Egy órás alkalmakért te olyan szívesen fizetsz ki 15-20 ezreket?
2019. jún. 12. 14:13
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Egyész évre számold ki a fenntartást egy autónak. Akkor is kell fizetni mindenért , ha meg se mozdulsz a kocsival.
2019. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne, pont pár éve volt egy cikk arról is egyik autós portálon hogy fiatalok is egyre kevésbé tesznek le jogsit, simán mert fölöslegesnek érzik. Nagyobb városokban ahol van helyi tömegközlekedés tényleg sokkal olcsóbban és egyszerűbben kijönnek, azért meg, hogy hébe-hóba tudjanak menni valamivel autóba kicsit sok a fenntartási költsége.
2019. jún. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
Attól is függ hova, milyen életstílus. Simán lehet élni autó nélkül, például Budapesten belül fölösleges is szerintem, hiszen BKK sokkal olcsóbb és sok esetben gyorsabb is, főleg ugye ha kötöttpályás dolgokat használ az ember. Vidéken sok helyen nincs is tömegközlekedés, vagy annyira elmaradott, hogy a kocsi elengedhetetlen ahhoz, hogy megfelelően munkába járjon az ember. Nyílván te nem ilyen helyen laksz mert most is elvagy kocsi nélkül. Lényegében az autó szabadságot ad, hétvégén el tudsz menni kirándulni, ide-oda anélkül,hogy külön vonatjegyet/buszjegyet kelljen venned, és még csak időhöz kötve se vagy. Ráadásul vannak olyan helyek ahova el se tudsz jutni tömeggel.De nyílván vannak akiknek erre nincs igényük, mert nem szeretnének kirándulni, különösebben kimozdulni máshova, ha meg igen akkor évi 1-2x elmennek tömeggel vagy telekocsival stb. Ilyen esetben nyílván nincs értelme, de azért ha szívesen mennél hétvégente kirándulni, ide-oda ahova tömeggel macerásabb vagy sokkal időigényesebb megfontolandó. De szerintem ezt neked kell érezned. Én speciel érzem,hogy szükségem van autóra, nyílván most is el vagyok, mert suliba/munkába bejárok tömeggel, viszont frusztrál az, hogy nem tudok simán beülni és elmenni kirándulni a barátnőmmel hétvégén, mert sokkal kötöttebb, ráadásul simán kidobnánk vonatra meg tömegre annyi pénzt amennyit amúgy a benzin kitenne.
2019. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!