Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek árt a 601-esnek,...

Szerintetek árt a 601-esnek, ha ilyen melegben pörgetjük a motort álló helyzetben?

Figyelt kérdés

2019. jún. 13. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#8, lefelejtettem a listáról:

Nehogy a "kopoltyús" Zaporozseccel hozakodj elő, mert az is kényszerléghűtéses

[link]


Még mindig várom azt a listát. Vagy valamit. Mondjuk hogy beírod, hogy hülye voltam, tévedtem, bocs. De a legkönnyebb ilyenkor elpárologni.

2019. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A hűtése meg van neki, de a kenés az elégtelen amit ilyenkor kap. Tehát hosszú távon nem érdemes túráztatni feleslegesen.
2019. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Miért is lenne kevés a kenés? Több Trabantom is volt, mindegyiket magamnak újítottam fel, ismerem mint a tenyeremet. Illetve ismertem, mert 30 éve volt. Semmi baja nem lesz pörgetéstől, te fogod előbb megunni, nem a motor feladni.

A hegerfejtömítés akkor is problémás volt, az eredeti is hamar tönkrement, én inkább síkra munkáltam, hőálló pasztával raktam össze, azzal tökéletes volt.

2019. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A 1:33-as keverék minden helyzetben elegendő olajhoz juttatja. Tartós városi használatnál akár 1:50 is jó neki, nem fog annyira füstölni és a kipufogórendszer sem meg tele trutyival. Én általában 1:40-es keverékkel jártam, soha semmi baj nem volt belőle, pedig legalább 150e km-t elpöfögtem a típussal. Az viszont igaz, hogy 50e km kb egy motor élettartama, utána lehet dugattyút, gyűrűsort, hengert cserélni (vagy felfúrni és túlméretes dugattyút rakni bele, ha még manapság is kapható, nem tudom). Főtengely elmegy 100e km-t is ha szerencséd van.
2019. júl. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ugyan már miért ártana? Leírták már előttem, talán legfeljebb a hangja árthat a fülednek.

Nekem aggregátor lett belőle a hétvégi háznál. Simán muszáj járatni, ha áramot akarsz, több napot is akár. Igaz, a helye hangszigetelve lett, hogy ne zavarjon senkit.

Időnkét azért szét kell szedni és "tisztogatni".

2019. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!