Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket érdemesebb megvenni?...

Melyiket érdemesebb megvenni? (első autónak szeretném ès nem tudok valasztani)

Figyelt kérdés

Porsche boxster 1996-204

Suzuki Jimmy 2000-2008

Toyota Land cruiser 1997-2002

Mitsubishi Pajero 1999-2004

Nissan Patrol 1990-2004



2019. jún. 14. 05:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Porsche boxster nem másfél millió amit ki néztem hanem olyan 3.5 és néztem az árakat hozzá ha nem hivatalos szervizbe csináltatom nem olyan drága a javítás a terepjarokat meg nem neztem úgy komolyabban
2019. jún. 14. 08:05
 12/19 anonim ***** válasza:
Itt a nyári szünet
2019. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 veterán vas ***** válasza:

El kellene döntened, hogy mi a cél!

Ugyanis egy majd' 20 éves Boxter vagy egy ugyan olyan korú Jimmy között -szélsőséges esetben- akár több mint 10(!)szeres árkülönbség is lehet.

Még sok év rutin esetében sem közömbös, pláne első autónál.......

2019. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
le irtam első komment az hogy milyen céllal hasznalnam őket
2019. jún. 14. 09:32
 15/19 anonim ***** válasza:
Mennyid van ra?
2019. jún. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
hat en olyan max 3,5milla ha porschet veszem de ha repejarot akkor 2 max 2.5 millional többet nem akarok költeni
2019. jún. 14. 12:00
 17/19 anonim ***** válasza:

Az publikus hogy hány éves vagy? Mert nekem ez az egész sehogy nem áll össze. Általában az ember nem 3,5 millióért veszi első autóját.


Porschét akkor vegyél 3,5-ért, ha van még mellé tartalékba legalább 1 milla (nem összvissz, hanem amit bármikor szívbaj nélkül előveszel ha kell). És van mellé egy másik autód. Komolyan mondom. Ez nem hétköznapi, meg munkába és boltba járós autó. Egy sporttáskán kívül nem fér bele semmi. Egy emberen kívül nem tudsz senkit szállítani. Városba eszegetik a benzint. Ezzel nem tudsz elmenni nyaralni. Nem tudtok elmenni a haverokkal moziba. Ezeket általában második / harmadik / akárhányadik játszós autónak veszik a tehetősek, úgy hogy van mellette egy rendes, nagy családi autó is, amit elő lehet venni ha kell. A Porschéba meg beülnek egyedül hétvégén, aztán kerülnek vele. Mert erre való.

Úgyhogy ezt mérlegeld, hogy a menőségért cserébe biztos leakarsz mondani a praktikumról, és a normális hétköznapi használatról? Annó apának volt egy 3 ajtós Suzuki Vitarája, és rühelltem, pont a fent felsoroltak miatt. Arra jó, hogy egyedül beleülj és elmenj A-ból B-be rövidtávra. De Ne akarj 1 embernél többet vinni. Ne akarj egy táskánál nagyobb dolgot vinni. Ne akarj semmit vinni sehova, és haza se akarj vinni vele semmit. Kényelem pedig 0. Na a Boxster pont ugyan ilyen lesz.


Tényleg...ezek a sportkupék nem elsődleges, egyedüli autóknak vannak kitalálva.


Ami a terepjárókat illeti. Én 2-2,5 millióért biztosan nem 15-20 éves autót vennék. 2 milliókért 10 éves Grand Vitarákat adnak, ami ugyanúgy elmegy terepen, de legalább nem merül ki a felszereltsége a két ülés és egy kormányban.


Nekem még mindig nem világos mire keresel autót. Terepre tök jók amiket leírtál azt aláírom. De mivel ez lesz az első autód, gondolom néha kitévedsz a betonútra is. Na városba, autópályára pedig a felsorolt terepjárók nem valók. Ezekkel szintén hasonló a helyzet mint a Porschéval. Nem elsődleges autók. Hanem másodi k, harmadik autónak veszik ezeket is, terepre nyüstölni. Zabálják az üzemanyagot, hangosak, de amúgy meg erőtlenek. (Hacsak nem valami V8 Land Cruisert veszel). Abszolút nem kényelmesek, úttartásuk katasztrófa, és 100 felett meg akar halni az összes. Tényleg ez kell neked?

2019. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt az autót még nem találták fel, ami a te igényidet egymagában kielégíti.
2019. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Dacia Logan Access újonnan 2 millió forintba kerül. Én azt venném.
2019. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!