Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevesebbet mutat a kilométerór...

Kevesebbet mutat a kilométeróra vagy sem?

Figyelt kérdés
Hallok ilyen-olyan véleményeket is. Szóval, akkor most igaz az, hogy kevesebbet mutat a kilométeróra, mint amennyi a jármű tényleges sebessége vagy ez kamu? És ez motorkerékpároknál is így van (úgy tudom ott más elven működik)?

2019. jún. 18. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Nekem eddig mindig 5km/h -val kevesebbett mutatott
2019. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Autófüggő, ha nagyon érdekel, akkor érdemes lehet GPS-szel (vagy akár mobiltelefonos GPS alkalmazással) kimérned. Van olyan autó (főleg régebbi típusok), ahol simán 8-10 km/h-val többet mutat, a jelenlegi autómban jellemzően 2-4 km/h szokott lenni az eltérés, sebességtől függően.
2019. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
Minimálisan kevesebbet mutat. Alapvetően azért, mert az autó gyártókat ellenőrzik, és pozitív irányba tévedés esetén nagy bünti jár illetve piacra sem kerülhet a típus.
2019. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
GPS-nek van egy kis eltolódása ha nem tévedek. Arra gondolok, hogy amikor megállok, akkor utána néhány másodpercig még úgy látja, hogy még haladok éppen. Azzal hogyan mérem ki 100% pontossággal?
2019. jún. 18. 22:21
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha állandó sebességgel mész, akkor a GPS is állandó sebességet fog mutatni, úgy össze tudod hasonlítani az autód/motorod sebességmérőjével.
2019. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

#3 pont fordítva.

Minimálisan többet mutat, hogy semmilyen váltóméretű gumival nem mutathat kevesebbet, mint a valós sebesség.

2019. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mutatna már kevesebbet? 100-at mutat és csekkeznek minden sarkon.. A baleseteknél bebuknának a gyártók.


Az összes óra többet mutat, mint a valós sebesség. Zsír új megfelelő méretű guminál is többet mutat mint a valóság aztán ahogy kopik a gumi úgy nő az eltérés.

2019. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6: Gondold át! 50km/h-t mutat, de valójában 55-el mész? Tudom én kérdeztem, én vagyok a bizonytalan ebben, de ez tuti nem igaz!
2019. jún. 18. 23:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális GPSnél nincs több másodperces csúszás.
2019. jún. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Kaptál pár rossz választ. KIZÁRÓLAG felfelé tévedhet. Azaz CSAK NAGYOBB SEBESSÉGET mutathat, kevesebbet nem.

Az eltérés mértéke autótípusonként, mérési módszerenként eltérő lehet. Extrém buherálás esetén előfordulhat, hogy kevesebbet mutat, de az nem az autó hibája.

Ez nem egy hitelesített műszer, amire komolyan hivatkozni lehet. De ha kevesebbet mutat a ténylegesnél, akkor bünti lehet belőle úgy, hogy abban a tudatban voltál, hogy szabályos vagy. Mondjuk olyan durva hiba nem lehet, ami veszélyes gyorshajtásba sodor.

Vannak országok, ahol a trafi nincs feljebb állítva. Ha 50 a limit, 51-nél már büntetnek. Képzeld el, 48-at mutat a km-óra és 55-ért állítanak meg. Perelheted a gyárat.

2019. jún. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!