Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevesebbet mutat a kilométerór...

Kevesebbet mutat a kilométeróra vagy sem?

Figyelt kérdés
Hallok ilyen-olyan véleményeket is. Szóval, akkor most igaz az, hogy kevesebbet mutat a kilométeróra, mint amennyi a jármű tényleges sebessége vagy ez kamu? És ez motorkerékpároknál is így van (úgy tudom ott más elven működik)?

2019. jún. 18. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

Úgy látom az oldal tele van funkcionális analfabétákkal, de tényleg.


Ez megkapta a 60%-ot, tegnap még sokkal több volt:


"F@T@L_3RRORxoo89 nevű felhasználó válasza:

Minimálisan kevesebbet mutat. Alapvetően azért, mert az autó gyártókat ellenőrzik, és pozitív irányba tévedés esetén nagy bünti jár illetve piacra sem kerülhet a típus."


Erre beírom, hogy nincs igaza:

"#3 pont fordítva.

Minimálisan többet mutat, hogy semmilyen váltóméretű gumival nem mutathat kevesebbet, mint a valós sebesség."


Erre kapok 19-et. Pedig mit írtam? Azt, hogy a sebességmérő minsig többet mutat, mint a valós sebesség (hogy ne lehessen perelni a gyártót gyorshajtási bírság miatt)


Jön a kérdező, a leganalfabétább:

"#6: Gondold át! 50km/h-t mutat, de valójában 55-el mész? Tudom én kérdeztem, én vagyok a bizonytalan ebben, de ez tuti nem igaz!"

Te gondold át, b...ódj meg! Te pont a fordítottját írod! Azt írtam, hogy többet mutat a valósnál!


Egyébként a sebességmérő többet mutat az OBD-csatlakozón kiolvasható sebességnél. Mert a megtett utat kb. jól számolja. Érdemes összevetni egyszer egy rádugott laptoppal sebességmérőt.


Úgyhogy kedveseim, megint a szokásos felállás, azt pontozzátok le, aki pontosan tudja mit ír.

Elmentek ti oda ahova gondolom...

2019. jún. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az öreg mercim gyári 185/65 r15 gumikkal csalt felfele..


100km/h óra GPS szerint csak 93-95km/h volt.


Amióta nagyobb gumikat tettem rá (195/65 r15) azóta az óra halálosan pontos :)


Megmérni nagyon egyszerű, beállsz autópályán egy fix sebességre mondjuk 100 vagy 110km/h-ra és kész.

2019. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#11: Ne haragudj, a #3-as válaszolónak akartam címezni az üzenetemet. Egyébként én mindenkit felpontoztam...
2019. jún. 19. 15:20
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

#11:


Asszem múlt héten vagy két hete válaszoltam a politikában és a válasz csak idézet volt a vonatkozó jogszabályból és be is linkeltem mellé a jogtárból. 0% :D :D :D :D

2019. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Nekem átlag 3km mutat többet, ez 3 kocsi tapasztalata... Persze nem mértem meg laborban, főleg a sebesség visszajelző úti cuccok alapján írom.
2019. jún. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Volkswagen Caddy helyes felni és gumimérettel kb. 5-el mindig kevesebbet mutat a GPS és az út melletti lézeres sebességmérő oszlopok kijelzőjéhez viszonyítva
2019. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem a kis robogóm spirálos órája teljesen pontos. Egyik nap kimentem gps-el bemérni és max 1-2km/h eltérést láttam, de ezt még leolvasni is nehéz. 10-es kerekek, 2000km-t futottak.
2019. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!