Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem merek egyedül vezetni!...

Nem merek egyedül vezetni! Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve van meg a jogsim, de azóta csak kb. 4 hónapja vezetek. Lehet azt mondani hogy ennyi kihagyás után majdnem hogy újra kellett tanuljam :)

Ha valaki ül mellettem akkor nincs gond, megnyugtat hogy van valaki mellettem aki már rutinos sofőr.

Mindenki mondja hogy menjek egyedül is, de már a gondolattól is rosszul vagyok..

Félek hogy egy lejtőn esetleg visszagurulok vagy parkolásnál meghúzom az autót. (ezek olyanok amik a vezetésem legelején voltak 1x)

Nagyon szeretnék bátran menni egyedül is, de a félelem úgy látszik erősebb mint az akaratom :/



#egyedül ##vezetés
2019. jún. 21. 08:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%

Parkolóba, olyan helyre állj ahol egymás mellett 3szabad hely van.

A féket ismered, úgyhogy vissza nem gurulsz.

2019. jún. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Szörnyű, inkább ne vezess sehogyan sem.
2019. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

A lejtőn vissza gurulás, parkoláskor másik autó meghúzása és a hasonló félelmek ellenszer, hogy figyelsz, és pl olyan helyet választol parkoláshoz, ahol van elég helyed.

Rossz hír, hogy egy rutinosabb vezető sem tud közbe avatkozni, ha hibázol, a tükrök beked vannak beállítva, az utasod lehet nem is fugyel, téged megnyugtat a jelenléte, pedig nélküle is neg tudnád csinálni.

Vannak helyzetek, ahol tud segiteni egy több vezetési rutinnal rendelkező, de sokszor nem tud, sőt, akár árthat is.

Nem a nagyvárosi csúcsforgalomban kell kezdeni egyadül vezetni, vannak nyugisabb helyek, időpontok, de adjon önbizalmat, hogy eddig jól elboldogultál.

Most komolyan, ha lejtőn visszagurultál volna, mit tud segíteni bárki az anyós üléséből, ha nem oktató autóban ültök, és nincs külön pedálsor előtte is?

2019. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Nem kötelező autót vezetni.

Ha úgy érzed, hogy nem tudsz biztonságosan vezetni, akkor az a legtisztább, ha egyáltalán nem vezetsz.

2019. jún. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem értelek titeket.. nem azt mondtam hogy NEM TUDOK vezetni, hanem hogy NEM MEREK EGYEDÜL.. van különbség a kettő között. Nem mindenki olyan magabiztos hogy merjen egyből és biztos hogy vannak /voltak rajtam kívül még így egy páran és érdekel hogy ők hogyan győzték le ezt.

3. köszi a választ :)

2019. jún. 21. 09:01
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Aki fél, az ne vezessen, mert veszélyes lehet önmagára és másokra nézve. Így is túl sok rettegő sofőr van az utakon, ne legyen még egy.
2019. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kezembe kaptam a jogsit első az volt,hogy még aznap késő este elmentem a város azon részeibe amit amúgy messzire elkerültem volna :) forgalmas rész emelkedő tetején körforgalom. Forgalom nem volt és kitartóan gyakoroltam elindulni kézifék nélkül úgy mintha a sorba állnák. Jól elvoltam ezzel aznap is meg másnap is és kapásból sokkal jobban ment a kuplung használata is.

A parkolásnál meghúzok egy autót aggodalmam viszont nem volt, akkor az elején nagyon nagyon figyeltem mindig a parkolásra és a megfelelő méretű helyre,aztán ahogy egyre nagyobb lett a rutin és egyre bátrabb lettem hát jobban nőtt az esélye annak is,hogy meghúzok egy autót mert csúnya módon bepasszírozom olyan helyre is ahol örülök,ha egyáltalán kitudok szállni.

Menni kellene és minél többet menni és gyakorolni. Én az elején jó ideig kizárólag egyedül mentem,úgy éreztem jól magam ha nincs senki mellettem.Nekem az kellett,hogy egyedül boldoguljak, meg úgy voltam vele,hogy ha valaki ott van akkor lazábban veszem a dolgokat, mert majd ő figyel helyettem,hogy butaságot ne csináljak,feltéve ha figyel ..de abból a szempontból,hogy kié a felelősség teljesen mind1,hogy egyedül vagyok vagy valaki ül ott.

2019. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én utálok vezetni, pedig tudok. Hasonló gondjaim voltak. Szóval az autó, csak azt teszi amire irányítod! Az oktatóm mindig ezt mondta. Tehát ne félj. Legyél tisztába a nehezebb dolgaiddal. Nem kell egy kormánymozdulattal kiállni, beállni. Nyugodtan korrigálj, ha kell. Először olyan helyen vezess, ahol gyér forgalom van. Ne bátran próbálj vezetni, hanem átgondoltan, nyugodtan, figyelmesen.
2019. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

3-as vagyok, arra próbáltam utalni, hogy minden bizonnyal meg tudod efyedül is csinálni a szükséges dolgokat.

Pszichésen jól esik, ha ott ül melletted valaki, de gondold végig, valójában mit tud segíteni, ha nem egy előre látható hibára figyelmeztet időben?

A lejtőn visszagurulás egy pillanatnyi hiba.

Volt már rá egyáltalán példa, vagy csak egyszerűen foglalkoztat a "mi lesz, ha" gondolat?

A félelmeiden csak te tudsz úrrá lenni, menj egyedül, de legyen meg a fokozatosság.

Keress nyugis helyeket, időszakokat, amikor nincs tömeg az utakon, és gyakorolj.

Sokakkal ellentétben én kezdő vezetőknek nem ajámlom az éjszakai gyakorlást, bár mindenki.maga döntheti el, hogy az neki mennyire jó (sok helyen nem látható az út mellett mi, vagy ki van - az éjszakai vezetést is szokni, tanulni kell)

Amikor melletted ül valaki, mennyire figyel ö helyetted? - az is lehet biztató jel, ha lényegében csak a jelenléte megnyugtató, de nem kell rád szólni.

2019. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%

Abból hogy félsz, ki tudsz hozni valami jót: azt, hogy körültekintő, óvatos, defenzív vezető leszel. Jóval veszélyesebbek azok, akik túlbecsülik a saját vezetői képességeiket, és szabálytalanul, arrogánsan, másokat veszélyeztetve vezetnek - általában az ilyenek tartják magukat "jó" sofőrnek.

Gyakorolj egy csomót alacsony forgalmú helyeken, és vedd át újra a gyakorlati tréningen tanult technikákat. Forgalomban meg ne menj bele olyan helyzetbe, amit nem látsz át. Olyankor lassíts le mindig addig, amíg át nem látod. Ne érdekeljen, ha mögötted nyomják a dudát, mert a veszélyek elkerülése fontosabb.

2019. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!