Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonhoz milyen tuningok...

Krómgyűrű kérdése:

Simsonhoz milyen tuningok vannak, amik nem rövidítik a motor élettartamát?

Figyelt kérdés

Nem szeretném tuningolni a motoromat, csak olvastam valahol, hogy például elősűrítés növelésével lehet növelni a motor teljesítményét, úgy hogy annak élettartama nem rövidül. Ezt mivel lehet elérni? Hallottam arról, hogy csiszolnak a hengerfej talpából, ezzel növelve a kompressziót. Ez jó ötlet?


A másik Mihu-féle minituning. Valakinek van ezzel való tapasztalata? Azt tudom, hogy a dugó szoknyájából és a kipufogó nyílásból reszelni kell. De mennyi teljesítmény növekedést eredményez?

Komoly válaszokat várok!



2019. jún. 25. 17:49
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:

Komoly válaszokat....egy ennyire komolytalan kerdesre....


"Nem szeretném tuningolni a motoromat...."

"De mennyi teljesítmény növekedést eredményez?"


Meg elősűrites es tarsai......

Egyaltalan bejarattad már normalisan?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__98..

2019. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, be lett járatva, képzeld.
2019. jún. 25. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán reszelj a dugószoknyájából meg a kipufogó nyílásból, meg lesz annak az eredménye.
2019. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A Mihu-féle minituning alapján? Az még rendben, hogy nagy nehezen vonalzóval vagy tolómérővel lemérem a mm-t és ott elkezdem reszelni, de nekem nem tiszta.Valahol meg voltak adva fokok is, azt hogy kell érteni?
2019. jún. 25. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem szeretném tuningolni a motoromat"


Ezzel le is zárható akkor a téma igazából.

2019. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hát, csak érdekel a téma.
2019. jún. 26. 14:42
 7/11 veterán vas ***** válasza:

A motor élettartamát növelő tuning lépései:

"csiszolnak a hengerfej talpából"

"reszelnek a dugó szoknyájából"


Köszönjük Krómgyűrű! ;)

2019. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Méghogy növelni.. Jó vicc. Én csak kíváncsi vagyok, hogy mik vannak, mert egy szakmabelitől hallottam, hogy vannak ilyenek.

Amúgy Neked mi bajod van? Ennyire unatkozol, hogy normális és segítő válaszokat nem tudsz adni? Ha igen, akkor keres más elfoglaltságot, és na olyanba állj bele, akit érdekel a téma és számodra ez h*lyeség.

2019. jún. 26. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon létezik olyan tuning, ami érdemleges teljesítménynövekedést ad, és nem csökkenti az élettartamot.


Ha hatvanasra kifuratod, szerintem az a legegyszerűbb. Akkor sem lesz belőle egy GSX-R, de pont annyit tud dobni rajta, hogy a mindennapi használat valamivel kényelmesebb.


Egyébként én 3 éve járok jó időben heti 100-120 km-t egy akkor teljesen generálozott motorral, új 60/4-es hengerrel ellátott Simsonnal, semmi baja a kopó dolgokat, alap Simson nyűgöket leszámítva. Ha normálisan meg van csinálva, és nem "jóvanazúgy" elven, mint a legtöbb, akkor bírja.

2019. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszod! Mennyi a végsebessége és kényelmes utazósebessége a motorodnak? Illetve a fogyasztására is kíváncsi lennék. Van rajta rezonátor, esetleg valami más módosítás, vagy csak a henger?
2019. júl. 15. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!