Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozza azt a jelenséget...

Mi okozza azt a jelenséget simson s51-nél ha menet közben rákapcsolom a világítást akkor gyorsítás közben szaggat kicsit a motor?

Figyelt kérdés
Ha csak gyújtáson van akkor nem csinálja
2019. jún. 30. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát segíteni azt nem tudok, de figyelem a válaszokat mert nekem érdekesebb jelenség van. Ha fent van a világítás akkor ha nagy gázt húzok nem világít ha túl kicsit akkor se csak ha ilyen 5-6 ezres forudlaton van a motor.
2019. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van a Ti motorotokban EWR? Ez elvileg egy feszültség korlátozó, ami arra szolgál, hogy ne égesse ki nagy fordulaton az izzót. Esetleg el tudom képzelni, hogy ennek van hibája.

Főleg a válaszoló esetében tudom ezt elképzelni. A gyujtást elvileg nem befolyásolhatja.

2019. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre visszatérve, a Simson világítása és gyujtása teljesen külön rendszer. Normál esetben egyáltalán nincsenek összekötve. Esetleg lehet, hogy valahol rossza szigetelés, összeérnek dolgok, és a világítás rendszer letesteli egy pillanatra a gyújtást, ettől az kihagy. Esetleg a gyújtáskapcsolóban lehet hiba, ott tudom elképzelni a legkönnyebben h összeér valami. Megpróbálhatod a világítást ideiglenesen lekötni a gyújtáskapcsolóról, direktbe kötni, és megnézni, hogy úgy mi a helyzet. Ha segít, akkor egy új kapcsoló kell.

(Van aki szétszedi és kitakarítja, ha ez érdekel, akkor a simson.hu fórumán kérdezz rá.)

2019. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!