Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Trabant első összerohadt...

Trabant első összerohadt fékdob leszedése?

Figyelt kérdés

Útba van a kocsi de nem tudom odébb vinni, mert meg se moccan. A hátsó fékdobok "könnyeben" lejöttek lehúzóval.


Lehúzóval nem tudok ráfogni a tengelyre.

Akárhogy próbáltam átfordítani az első kereket nem ment, akárhogy próbáltam húzni, feszíteni a kereket. Vasdarabod beakasztottam a kerékagyhoz (menetre vigyázva) és elkezdtem rajta ugrálni és semmi nem történt.

Kalapáccsal is ütöttem vagy fél óráig de semmi.


És már ötletem sincs hogy mit csináljak neki hogy lejöjjön.



2019. júl. 3. 00:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az első kettő fékdobba belefújtam egy egész Wd40-et
2019. júl. 3. 00:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor várj vele , felfogja oldani a rozsdát.

Feszíteni felesleges, inkább kalapáccsal ütögetni kell.

2019. júl. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, tudod, egy kalapács mindenre is jó. Igen, amúgy akár gumikalapáccsal, ütögetni kell amíg el nem enged a rozsda.
2019. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De nézzd meg hogy nincs e oda fogatva egy süllyesztett csavarral, mert előbb azt kell kivenni akkor.
2019. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
Tedd vissza a kerekeket és lökd meg az autót. A saját súlya rásegít. A hátsófék -a kézi bowdenja miatt- be tud ragadni, de olyan trabant első fék a világon nincs, ami a fékpedál benyomása nélkül "csak úgy" fogjon. Bontottam már elég hulladék trabit, hidd el több év állás után is egy előre-hátra mozdítás után könnyedén gurul.
2019. júl. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!