Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány kg vasra van szükség egy...

Hány kg vasra van szükség egy autó elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Nem tudom ,hogy egy autóban hány kg alumínium van ,de erre is kíváncsi vagyok . Műanyagra és autók abroncsaira nem vagyok kíváncsi. Szerintem vegyük külön azokat amiben vas a karosszéria és külön azt aminek alumínium a karosszériája. Tudtommal azért ritkábbak azok a kocsik amiben a karosszéria alumínium .

2019. júl. 7. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Kár hogy vasból nem gyártanak autót. Anyagismeret egyes.
2019. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy bontóban tuti meg tudnák mondani, ahol már nyersanyagszintre vannak bontva autók.
2019. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván acélra gondolt a kérdező - egy átlag 1 tonnás kisautó (pl. Fiat Panda, Toyota Aygo, KIA Picanto) súlyának úgy kb. harmada az alváz+karosszéria (szinte teljes egészében hengerelt/préselt lemez), de van még benne egy csomó öntöttvas ezen kívül a különféle tengelyekben, sebességváltóban, a motorblokkban, szóval azért olyan 5-600 kilogrammnyi acél összejöhet, nyugodtan lehet mondani, hogy a jármű súlyának nagy részét ez adja. Alumínium ritka az átlagos autóban - előfordul motoralkatrészként, de karosszériaként ritka.
2019. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az én autómnál a lökhárító merevítő van aluból + a hengerfej. Tehát összességében az is kitesz jó pár kilót.
2019. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!