Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El szeretnék kezdeni motorozni...

El szeretnék kezdeni motorozni. Elbírnék egy Harley-val első motorként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok és el szeretnék kezdeni motorozni. Már gyerekkorom óta vonz a motorozás. Sokat jártam át olyan emberekhez, akik motoroznak. Ebből lassan-lassan kinőttem, de a vonzalom ugyan úgy megmaradt. Sajnos a családban senki sem motorozik, és nem is motorozott sohasem. Így szinte semmi kapcsolatom nincs a motorokkal. Eldöntöttem, hogy lerakom a jogsit motorra is. A sportmotorok nem vonzanak annyira. Amit igazán szeretnék az egy Harley-Davidson Softail Breakout. Őszintén szólva félek belevágni ebbe. Tudom, hogy ez teljesen más mint az autózás. Tudom, hogy ez egy életstílus. Szinte semmit nem tudok a motorokról és a motorozásról. Félek attól, hogy nem tudom majd rendesen gondját viselni egy ilyen motornak. Azt sem tudom, hogy jó választás lenne-e első motornak, de ez a nagy álmom. Lennének tapasztalatok, amiket megosztanátok, amit jó lett volna akkor tudni amikor elkezdtetek motorozni?



2019. júl. 15. 23:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
2019. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11.-ben küldtem a jogsi kategóriákat
2019. júl. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

305 kg, 150 Nm. Nem, nem bírnál el vele, illetve 19 évesen A2-es jogsid lehet csak, ami max 35 kW-ig jó.


Alapszabály, hogy első motor nem az álommotor.


Nagyjából hetente dobnád el és össze-vissza lenne karistolva, amíg megszokod a súlyát. A 150 Nm nyomatékról most nem is beszélve, csak a súlyról.


Ha már most félsz belefogni ebbe, akkor szerintem kezdd egy 125-össel, miután megvan az A2. Használd 1 teljes szezont és utána el tudod dönteni, hogy merre tovább. 2. motornak valami 30-35 kW közötti (pl Virago 535), amit használsz addig, amíg nem teszed le az A-s jogsit. Utána mehet még nagyobb, ha a 35 kW-ot is kevésnek érzed, mondjuk 700-1000 köbcenti között. Ez is lehet egy jó kis chopper. És ha ezek után még mindig kevésnek érzed, illetve még mindig kell az a Harley, nyugodt szívvel veheted meg.


Esetleg a 35 kW után is, ha nagyon-nagyon akarod, és voltál előtte sok (mondjuk 6-7) vezetéstechnikai tréningen 2-3 év alatt.


Én így csináltam, 125 köbcenti, majd 35 kW, most 900 köbcenti (86 LE) viszont ezt bőven elégnek érzem egyedül is, utassal is. Nagyobb motornak megvan az a hátránya, hogy annyit fogyaszt, mint egy kocsi, illetve városban kevésbé fürge, mint egy kisebb motor. Főleg egy chopper. Illetve huszonpár évesen 100 LE fölötti motorra nagyon drága lesz a biztosítás.


Nemrég teszteltem az új BMW R1250GS-T illetve a KTM 1290 Super Adventure S-t, mindkettő hasonlóan erős, mint az a Harley. Eszméletlen jó érzés, de tapasztalat nélkül nagyon veszélyes. Ezt 4 év és 40 ezer km-rel magam mögött mondom. Főleg, ha nincs segédelektronika. Ha meg van, akkor pont az a baj, mert téves biztonságérzetet ad.

2019. júl. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 $$$$$ ***** válasza:
Na most én is motorozom. De én AM el kezdtem . Elöször aprilia RD 50 aztán Derbi Senda X-race 80. Most jelenleg A2 es jogsim van lassn 5 éve motorozom és 610 es Husqvarnam van. Én imadom és nem is érztem nagy ugrasnak. De aki sose motorzott még segéd motorral se annak nem ajánlanák egy Harley-t. De még ha meg is vennéd. Lehet nem lenne baj mert nem egy gyorsasgi motor tehat szerintem meg lehet szokni. De akkor is te most A2 es jogsit csinálhatsz ami 35KW azaz 48 Le. És még a súly Kw aránynak is aszem 2 alatt kell lennie. Tehat iylen motord nem is lehet. Max csak ha szerzel A2 es papírokkal. A Husky nekem is úgy van mert az is 58LE és papiron csak 30... De nem tudom Harley-ba mennyire vannak ilyenek... De szerintem nr Harley-val kezdj hanem valami mással sok mas chopper is van ami benne van az A2-be. És ha megvan az A2 akkor nem kell 24 eves korodig varnod az A-val hanem csak 2 évet az A2-től...
2019. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 $$$$$ ***** válasza:
Nem aprilia RD 50 hanem Aprilia RS 50. Férenyomtam 😂
2019. júl. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
13-as válaszoló írását fogadd meg, hasznos, korrekt válasz és irányadás. Ez is egy élvezetes út a Harley-ig, vezettél több féle motort, sok kilométert, az ilyen tapasztalatok rendkívül sokat számítanak később. Én 10éve motorozom, volt már vagy 10féle motor a lábam között, szóval mondhatom, hogy ez a Harley nagyon nem kezdő motor. Csak hogy érzékeld a 150Nm nyomatékot, egy átlagos szívó 1.6-os benzines autónak van kb. ekkora nyomatéka 1-1,3tonnához. A Harley 300kg. Ezt tudni kell tisztelni, ahhoz pedig először meg kell érezni ennek a nyomatéknak a felét, ami szintén elég szépen repít. De majd rájössz ;)
2019. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló vagyok ismét.


Ha budapesti vagy, szívesen elviszlek egy körre, csak hogy megtapasztald az érzést, a 88 Nm-t és 230 kg-ot. Szerintem egyből rá fogsz jönni, hogy miért nem jó ötlet a 150 Nm és 305 kg :)

2019. júl. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan,mert ha eltaknyolsz akkor lesz hozzá bontott alkatrész. :)
2019. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
49%

Mojdenkepp vedd meg, engem is itt lehurrogtak amikor első autonak bugatti veyront akartam, megvettem azota is boldogan hasznalom


17/f vállalkozó programozo mérnök orvos

2019. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!!
2019. júl. 17. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!