Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert meno ha van autoja egy...

Miert meno ha van autoja egy 17-19 eves sracnak?

Figyelt kérdés

Szoval az osztalyba mar 8 sracnak is megvan a jogsi. Abbol 6nak van autoja,de csak egynek van szuksege hosszu utakra. A tobbi csakis varosi menozesre hasznalja. Nekem van jogsim es a szuleim eleg gazdagok. Fel is ajanlotta apam,hogy vesz nekem egy uj passatot szalonbol...nem akarom elfogadni,hiszen olyan erzesem lenne mint az osztalytarsaimnak. Nincs szuksegem autora,nemhogy egy ilyen magas fentartasura. Inkabb gyujtogetek diakmunkabolsuli mellett,es majd suli utan rendes melobol egy 3-4 evig es 2-3 millios autot vennek sajat penzbol...legalabb akkor mar rendes fizuval fenn is tudnam tartani. De visszaterve a sracokra ok leneznek engem,mert nekem nincsen autom...pedig ok 20-30eves opellel,suzukival,daewooval jarnak..es en nem ertem mit menoznek egy ilyen autoval,ha ezeket IS szerenyebben kene haszmnalniuk

Amugy 18F



2019. júl. 23. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Pont az ellenkezőjét tapasztaltam, nekem Swiftem volt van és marad is, soha nem beszéltem róla 10.-es ( második osztályos középiskolás ) koromban csináltam a jogsit és az amúgy használaton kívüli garázsban rohasztott Swiftet elő is vettem, annyi fenntartása volt a kötelezőn kívül ami amúgy is fizetve volt, hogy tankoltam bele , én nem cigit vettem a szüleim pénzén hanem benzint ( volt egy szülői amin panaszkodtak a szülők, hogy napi 1500 forintot költenek cigire az osztálytársaim ) plusz még bevásároltam is meg intéztem mind esedékes dolgot, tényleg soha nem mondtam suliba, hogy van autóm, csak kérdezték év elején, hogy mivel járok... autót ikszeltem be.. gyakorlatra is autóval mentem mert nem volt kedvem 1 órával előbb kelni meg utána plusz fél órát várni buszra. Bár megjegyzem, elég veszélyes suli volt, kilencedikes koromba meg is akartak verni, utána csak kerülővel mentem suliba, hogy ne találkozzak a retkekkel. Amikor megtudták, hogy autóm van, szinte gúnyolódtak, " szutyokis " " elindult reggel a szutyoki" " milyen trté autó, ha ez lenne az utolsó sem...." és ez így történt, nem kamuzok... mondjuk az vicces volt amikor ők átfagyva megjöttek és gúnyoltak én meg a fűthető üléshuzatnak és a frankó fűtésnek hála egy pulcsiba érkeztem :D ( persze volt kabát a kocsiba ).


Nekem az jön le, hogy akarod azt a Passatot csak nincs szíved megvetetni , tartod magad , de tudod, hogy egy státusz szimbólum és kihagyni és élni vele is rossz mert ami téged meghatároz az az osztály közösség véleménye, és nem tudsz mibe belekötni, marad az, amit az eleve gazdagok csinálnak, leszólni a kisemberek örömforrását, jelen esetben a 20-30 éves autókat, ha motoroznának akkor az lenne, hogy "fújjjj etz " ,de gondolj csak vissza anno kisiskolás korban pl. az volt a menő ha otthon lapos monitorod volt , a katócsöves birtoklója megvetést kapott.


De lényegében mit sem számít mit írok vagy írunk, ez nem változtat meg semmit, te gazdag vagy más izgat, ő nekik is más okoz örömöt.


Nekem is volt BMW-s osztálytársam monda is " versenyezzünk én csak kettőig váltok fel " nem kötött le, ha le akar nézni nézzen, iskola és nem azért jársz gondolom oda, hogy mutasd mekkora nagy király ász #legmenőbb vagy, hanem ,hogy leérettségizz, az után már csak osztálytalálkozón lesz érdekes, hogy ki milyen autóval jelenik meg... de az nem kötelező, az érettségi meg szinte ez.


:)


Én sem vagyok ám vén csak szeretek sokat írni.


21/F

2019. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy csináld ahogy te jól érzed, ne azért vegyél autót vagy járj vele mert a többiek azt mondják, ne szenvedj birka szindrómába.
2019. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1: minden tiszteletem a tied,mert ugy autoztal hogy hasznodra is valt nem csak menoztel a tobbiek elott(meg akkor is,ha a tobbiek leneztek volna miatta). De en nem azert nem akarok 5-600ezerert autot venni mert lenezem az osztalytarsaimat,hogy nekik csak erre tellett. Hanem szeretnek sajat penzbol autot venni es a sajat penzembol fentartani azt. Apam mindent intezne,de en nem szeretnem ha olyan dolgok vennenek korul ami masnak nem megoldhato,vagy ami masnak caak az alma. Enis megszeretnek dolgozni erte es varnek par evet,hogy hasznaltan vehessek egy passat szintu autot. De koszi a valszodat,te egy rendes ember vagy aki nem felvagni akart az autojaval
2019. júl. 23. 13:01
 4/11 A kérdező kommentje:

2es:

Igen ezert sem tartok autot:

-nem is menne sajat penzbol

-nincsen szuksegem sajatra

-3-4 ev alatt a fenntartasi koltsegbol

veszek egy komolyabb autot

2019. júl. 23. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:

"csakis varosi menozesre hasznalja"


Te magad leírtad a választ. Én nem foglalkoznék velük. Más kedvéért biztos nem vennék magamnak autót. 17 évesen szereztem én is jogosítványt. A szüleim nem voltak gazdagok, de a spórolt pénzemből valami olcsó pár százezres öreg roncsra tellett volna, ha nagyon akarom. Később az egyetemi ösztöndíjamból is tudtam szépen félrerakni. De városon belül, ahova a busz is 10-15 perc alatt elvisz, nem érzetem szükségét az autónak. 27 évesen vettem meg az első saját autómat. Nem érdekelt, hogy ki néz le emiatt. "Kirakatnak" nem akartam autót.

2019. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sima kulturális jelenség, amely azért alakult ki, mert az autógyártók jó sok pénzt költenek arra, hogy a fiatal srácokkal megszerettessék a portékájukat és kineveljék a vásárlók következő generációját. Ha a rotációs kapáknak rendeznének kiállításokat, formula világbajnokságot meg azokról írnának egy csomó videojátékot akkor a haverjaid 20-30 éves használt rotációs kapákkal menőznének, ennek a dolognak semmi köze a közlekedéshez.

Ennek ellenére az édesapád felajánlását nyugodtan fogadd el, mert egy autó alapvetően nem káros az egyéni mobilitásra nézve - de ne hogy Passatot vegyen neked, mert az 60 éves nyugdíjazás előtti kopaszodó családapák autója az ő igényeikre szabva (a saját ízlését akarja rád erőltetni). Nyugodtan mondogasd neki, hogy neked csak egy piros elektromos autó tetszene, a belsőégésűeket régi vágásúnak és környezetszennyezőnek tartod (vagy amit a szíveden érzel, ne másnak kelljen kigondolni).

2019. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha apám tudna nekem autot venni, most biztos egy uj MX5-öt kérnék :)
2019. júl. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bar tenyleg sok az olyan hulyegyerek is mint amit leirtal,hogy a 316-ossal meg a 3-as golfal menozik,de azert nem feltetlen ez a helyzet.

En is 17evesen szereztem meg a jogsim,egybol inteztem egy autot es sz rni is azzal jartam.(meg 15eves koromtol anyam suzukijaval) de nem azert,mert az meno vagy valami,hanem mert imadok vezetni,es oriasi elmeny hogy oda mehetek ahova akarok.

Most 21 evesen is ugyanez a helyzet,es nem is olyan autom van ami "meno",hanem amit en szeretek.

2019. júl. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert rengeteg embernek nincs jogsija ilyen korban,autóról ne is beszéljünk.A gyalogoshoz képest Trabanttal is menőbb vagy
2019. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Le a kalappal érettebb gondolkodású vagy mint az emberek többsége!
2021. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!