Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kétszer 50. 000 Ft bírság...

Kétszer 50. 000 Ft bírság azért mert pár napig mozgássérült parkolót használtam lakótelepen?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban meghibásodott az autóm és amikor hazaértem leálltam vele az első szabad helyre (az út szélén lévő parkolóba, lakótelepen). A múlt héten egy pár méterrel előrébb toltam az autómat mert ahol megálltam legutoljára túlságosan a sarkon volt és nem akartam hogy még egyszer meghúzzák az oldalát, persze a franc se gondolta volna hogy 3 méterrel előtte az már mozgássérült parkoló(oldalról nem látszott). Ma látom hogy két darab 50000 Ft-os csekk "mozgáskorlátozottak részére fenntartott helyen jogosulatlanul várakozott" címmel.

Most komolyan ilyen miatt kéne 100000 Ft-ot fizetnem a semmire?

Van valami más megoldás vagy legalább hogy csak az egyiket kelljen kifizetni ami még így is nagyon sok?

És ha mondjuk megint egy hónapig nem foglalkozok vele akkor meg összejön fél milliónyi büntetés vagy mi?(ritkán használom az autót)


2019. júl. 23. 18:37
 1/9 anonim válasza:
74%
Igen, ki kell fizetni. A mozgássérült parkolót ki is szokták táblázni, nem csak felfestik a jelet. Nem hiszem, hogy nem lehetett látni. Legalább rendet tanulsz!
2019. júl. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Na igen.... a táblát kell nézni mert az úttest sokszor koszos, faleveles stb...


Én is álltam már be véletlenül 5 percre, azóta kétszer is körülnézek miután megálltam :)

2019. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A mozgássérült parkolót nagyon komolyan veszik. Képzeld el, ha te lennél mozgássérült, és neked kéne 100 métert elvánszorognod, mert valaki beállt a parkolóba. Ennyire tiszteletben kell tartani a rászoruló embert. És mivel dupla időt voltál ott, hát dupla pénz. Nem lehet parkolóként használni azzal a jelszóval, hogy hát te nem néztél rá naponta.
2019. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

A közteresnek nem kell tudnia, hogy te nem ismét beálltál-e oda, vagy csak otthagytad az autót. Az sem mentség, hogy oldalról nem látszott, hogy mozgáskorlátozott parkolóba tolod az autót (például ha megállsz 2 napra egy egyirányú utcában mondjuk az utcára merőlegesen, akkor kijössz belőle a rossz irányba, ha az a vége jobban útba esik?).

Egy nap csak 1x büntethet ugyanazért a szabálytalan parkolásért. És igen, összejöhet elég durva büntetés is.

Viszont érdemes lehet a problémával megkeresni a parkolási társaságot, esetleg szervízszámlával, és normális hozzáállás esetén csökkenthetik a büntetést. Vagy épp kiterjesztik egy hétre, mert éppen elismered, hogy egy hete a tilosban állsz :)

2019. júl. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A parkolási társaság csak fizetős helyeken szed pótdíjaz. Mozgássérült helyen a közterület felügyelet (vagy ahogy ma hívják, öknormányzati rendészet) büntet.

És igen, ha egy hónapig ott van, akkor minden munkanapon simán rátehetné az ötvenezret, de általában úgy gondolják, hogy heti egy elegendő.

2019. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
50 ezer forint az egyszerűen nevetséges. Nem mondom hogy esetleg egy figyelmeztetést vagy valami súlytalan párezres bírságot nem érhet meg a dolog, de 50 ezer az egy vicc. Pláne úgy, hogy egyébként reálisan nézve eleve mi tartjuk el a mozgássérülteket az adónkból, és akkor még mi fizessünk büntetést, hát vicces. Nagyon fordítva ülünk itt a lovon.
2019. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nevetséges, de nevetségesen kicsi.

100 alap kéne.

te tartod el az adódból?

TUdod mit: dögölj meg, és ezt őszintén kívánom!

Vagy inkább legyen béna a kezedlábad, aztán ugass, "eltartottként"

2019. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A jogi része egyértelmű, azt leírták mások.

Az erkölcsi része viszont több oldalú. Egyrészt tényleg, ha egy rokkant nem tudja használni, az neki aránytalanul nagyobb kellemetlenség, és ezt mi, egészségesek talán el se tudjuk képzelni.

Viszont konkrétan tudom, mennyire lazán kezelik a "rokkant" fogalmát: belefér egy (egyébként gyógyult) emlőrákos beteg, akinek a lábának semmi baja. Belefér egy olyan ember, akinek a keze hibás, de a lábával semmi gond. Én ezeket igazságtalannak tartom.

És még egy adalék. A közelünkben van egy bevásárlóközpont, ami előtt (megszámoltam!) 20 azaz húsz darab mozgássérült parkolóhely van. Ritka eset, ha 1-2-nél több foglalt közülük. Ha most odaáll valaki (egészséges ember) szabálytalanul a rokkant helyre, akkor az égvilágon senkit nem zavar, hisz ott van még 17-19 szabad rokkant hely. De ugyanolyan bírság jár érte, mintha az egyetlen szabad rokkant helyet foglalta volna el.


Talán megoldást jelentene, ha inkább azt büntetnék, ha konkrétan egy rokkantat akadályozna abban, hogy a helyet igénybe vegye. Mert amíg nincs igény, addig sérelem sincsen. És persze elvárható lenne, hogy közlekedésben a rokkant fogalma azt takarja, aki nehezen lépked, nem mást. Pl. idős édesapám lehet, hogy nehezebben száll ki az autójából, nehezebben gyalogol, de nem rokkant, nincs rokkant igazolványa.

2019. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanulópénz...


Örülj neki, hogy minimálbéres keresethez van igazítva a bírság, és nem átlagbérhez!

2019. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!