Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon mekkora a...

Magyarországon mekkora a maximum eltiltás vezetői engedély nélkül vezetés során? Többi lent.

Figyelt kérdés

Masodszor fogtak meg vezetői engedély nélküli vezetés miatt. Elsőre kaptam 90 ezer és 6 hónap eltiltást. Az eltiltást végül elengedték a 90ezer befizettem. Most újra megfogtak megint nem kaptam helyi bírság azt mondta a rend/őre, hogy nem lehet mivel 6honapon belül volt a második esetem. Megnézte nem vagyok e eltiltás alatt. Nem voltam így elengedet mondta ez újra szabalysertesi eljárás lesz.

Kérdeztem egy volt ügyvédet azt mondta ha nem volt baleset és nem eltiltás alatt volt akkor valószínű újabb 90 és max 6honap eltiltás lehet ebbe az esetbe. Több év vagy elzárás akkor szokott lenni ha baleset vagy karambol stb is lenne.


2019. júl. 24. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Mi a különbség a baleset és a karamból között?

Egy biztos, a jogsidat nem tudják elvenni. Jogsi elvételéből a legsúlyosabb a végleges, aminek tíz év után lehetne a felülvizsgálatát kérni.


Mennyire büntet a rendőr jogosítvány nélküli vezetésért?


Ha a rendőr ott áll a sarkon és igazoltat, akkor teljes a bukás, nem lehet elkerülni a jogosítvány nélküli vezetés büntetését. Az erre vonatkozó rendelet két esetet ismer: helyszíni bírságot kell fizetni, vagy pénzbírságot a szabálysértési eljárás nyomán.


Jogosítvány nélküli vezetés esetén helyszíni bírságot akkor szabnak ki, ha a rendőrnek a helyszínen elismerjük a szabálysértést, nem akarunk fellebbezni és hajlandók vagyunk kifizetni a büntetést. Ebben az esetben a jogosítvány hiánya 20-45 ezer forint közötti összeget jelent. Az összeg attól függően változik, hogy mekkora súlyú a szabályszegés:


ha nincs jogosítvány: 45 ezer forint

ha az éppen vezetett kategóriára nincs jogosítvány: 35 ezer

ha a jogosítvánnyal rendelkező sofőr átadja a volánt olyannak, akinek nincs jogosítványa (=tanuljon a gyerek vezetni): 25 ezer

az engedélyhez kötött jármű vezetését adja át valaki olyannak, aki nem rendelkezik arra érvényes kategóriával: 20 ezer forint.


Ezek tehát a helyszíni bírság tételei. Ha nem fizetjük ki a helyszíni bírságot, akkor a tételek duplázódnak: 45 helyett az eljárás során már 90 ezer lesz a büntetés.


Olvastam olyan visszaesőről, aki 45 nap fogházat kapott visszaesőként.

2019. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked teljesen mindegy, úgysem tart vissza az ilyen adminisztratív módszer a jogosítvány nélküli vezetéstől.

A lényeget elmondta az ügyvéd... baleset nélkül nevetséges.

No de baleset esetén már a biztosító is beszáll a buliba..

2019. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Ezt szépen bemásoltad Google-n én is találtam mindent köszi de... Nem teljesen így van így mindegy is

Én elsőre se kaptam helyi bírság egyből feljelentés volt. Ez rendőr dönti el. Nekem is egyszerűbb lett volna a 45 de ha szívatni akar akkor bumm

Azért aki fogdát kapott az vagy ittas volt vagy valami súlyosabb volt az biztos.


#2

Igen nem tart vissza, mert kell a munkához de közbe csinálom is a jogsi de ez hosszú lenne ide írni. De persze tudom tudom....


Lényeg ha nem volt baleset semmi hasonló akkor a pénzbüntetés mellett a legnagyobb amit amit kaphatók eltiltás az 6honap ezt jól mondta?


Amúgy ilyenkor a rendszerbe benne van a kocsi stb? S azt mikor látják ha közúti ellenőrzés van? Vagy valami gép van nekik és kidobja ha szembe jönnek velem?

2019. júl. 24. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra már csak az a kérdés, hogy mi a francért vezetsz jogsi nélkül? Ha ennyi felesleges kidobni való pénzed van, szívesen adok egy számlaszámot, ahova utalhatsz havonta 90 ezret.
2019. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy elég balszerencsés vagy. Nekem 3 éve van jogsim, minden nap autózom, de eddig kétszer állítottak meg. Egyszer kérték a jogsit, a másodiknál csak szondáztattak.
2019. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

"Minek nekem ellenség, ha ilyen barátaim vannak?!"

Az első az volt hogy egy "jó akaró" most pedig, ugyan az a rendőr volt megint, az már neki gondolom jól eset orgazmusa volt és bónuszt kap. 😆

2019. júl. 24. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

► Ha szabálysértési hatóság alkalmazza a vezetéstől történő eltiltást, akkor legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama egy év. ← 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről [a továbbiakban Sztv.] 16. § (4)

Mivel szabálysértés történt, ők dönthetnek az eltiltásról. (Bűncselekmény - például, adott mértéket meghaladó ittasság - estén dönt bíróság; lényegesen hosszabb eltiltásra, illetve végleges eltiltásra is módjuk van. Ez, nem érint.)

Az engedély nélküli vezetés az Sztv. XXVII. fejezete szerint, kiemelt közlekedési szabálysértés.

Ha valakit 6 hónapon belül harmadszor kiemelt szabálysértésért bírságolnak, akkor kötelező eltiltást alkalmazni. Estedben tehát nem kötelező, de lehet. ← Sztv. 23. § (2) b) és 16. § (1)

┌─ Indokolt lenne az a döntésük, hogy alkalmaznak eltiltást, hiszen bebizonyult, hogy anélkül nem hatásos a bírságolásuk. És, nem veszem biztosra, hogy csak legfeljebb 6 hónap mellett döntenek. (Majd lejjebb írok arról, hogy mivel jár az eltiltás alatti vezetés.**) ─┘


► Vélhetően megfontolt oka van annak, hogy nem helyszíni bírságot állapított meg a rendőr.

Ugyanis, helyszíni bírság kiszabása esetén nem lehet a bírságösszeget emelni (← Sztv. 23. § (5)); egyébként viszont, ha a kormányrendeletben meghatározott kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó* kiemelt szabálysértés elkövetése miatt eljárás alá vont személyt az elkövetés időpontját megelőző hat hónapon belül kiemelt szabálysértés miatt jogerősen felelősségre vonták, akkor a meghatározott bírságmaximum figyelembe vételével

a) a második, kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó szabálysértés elkövetése esetén az ahhoz rendelt kötelező mértékű pénzbírság kétszeresét kell kiszabni,

b) a legalább harmadik, kötelező mértékű pénzbírsággal sújtandó szabálysértés elkövetése esetén az ahhoz rendelt kötelező mértékű pénzbírság háromszorosát kell kiszabni. ← Sztv. 3. § (4).

* Az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal, a helyszíni bírság összege forintban 45 000, a pénzbírság összege forintban 90 000. ← 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről, valamint a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvénnyel összefüggő egyes kormányrendeletek módosításáról 3. melléklet 1. sorszám.

┌─ Nálad tehát így, hogy nem helyszíni bírság került kiszabásra (sem először, sem másodszor), kétszeres szorzót kell alkalmazni. ─┘


** ► Az eltiltás alatti vezetés szabálysértési elzárással is büntethető szabálysértés (← Sztv. XXIII. fejezet 176. §); így, akár a helyszínen is foganatosítható a szabálysértési őrizetbe vétel gyorsított bírósági eljárás céljából. ← Sztv. 73. § (1)

┌─ Ez is indokolhatja az eltiltást - akár hosszabb időtartamra is -, ugyanis így már minőségileg más a következmény, mint egyszerű engedély nélküli vezetésnél (hiszen kiemelt szabálysértésből elzárással is büntethető szabálysértéssé válik); nagyobb a visszatartó erő. ─┘

Ráadásul, szabálysértéssel is büntethető szabálysértés esetén a pénzbírság felső határa 300 000 Ft. ← Sztv. 11. § (1)


► Az, hogy közben csinálod a jogsit, akadály nélkül lehetséges, hiszen, nincs eltiltásod.

Viszont, ha eltiltanának, akkor az eltiltás ideje alatt nem felelnél meg a közlekedésbiztonsági feltételeknek, így nem lennél elméleti vizsgára bocsátható; vagy ha már túl lennél rajta az eltiltás kezdete előtt, akkor a gyakorlati vizsgára nem lennél bocsátható, az eltiltás időtartama alatt. ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól [a továbbiakban 24-es GKM] 10. § (1) b) és 11. § (a), valamint 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 16. § (1) a).

Nem tudom, hogy hol tartasz.

Ha az esetleges eltiltáskor még nem lesz meg az elméleti vizsgád, akkor az eltiltás miatt kicsúszhatsz az időből, ugyanis az első vizsgaeseményig, az adott tanfolyam megkezdésétől legfeljebb kilenc hónap telhet el; egyébként érvényét veszti a tanfolyam, csak újra elvégzése után lehetne elméleti vizsgát tenni. ← 24-es GKM 10. § (1) a). Ez a veszélyesebb.

Ha az esetleges eltiltás később kezdődne, az kevésbé veszélyes: a sikeres elméleti vizsga két évig érvényes, addig lehet sikeres gyakorlati vizsgát tenni. ← 24-es GKM 14. § (1). Ezt az időtartamot nem tudná veszélyeztetni még egy maximális, egyéves eltiltás sem.

2019. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%

Itt is az kellene mint például akit cigaretta vagy kábítószer csempészésen fognak meg, hogy elkobozni az eszközt amivel elkövetted , mint vissza eső.

Mert ilyen indokot bárki tudna mondani hogy kell neki. Elektromos bringával is sok ezren járnak munkába és kibirják.

Sokall keményebben büntetni még mint eddig, és nem a tendőr élvez erre hanem te kisfiam.

Szégyeld magad,

2019. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!