Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hova kell eljárni és igényelni...

Hova kell eljárni és igényelni, hogy egy autóhoz két forgalmi engedély /eredeti és talán másolat/ legyen? Egy autót sokszor külön-külön használjuk a feleségemmel,

Figyelt kérdés
Előfordul /feledékenység/ hogy a forgalmi viszont a használat után a zsebben marad,így ha a másik nem figyel oda, forgalmi nélkül autózik. Nem tartjuk a kocsiban mert ha ellopják akkor azt is viszik/megtörtént, és azt elintézni huha../nem lett meg,forgalomból való kivonáskor a rendőrségen kérték a forgalmit+rendszámot, miért? gondolják azt itt hagyták a kocsi hűlt helyén, csak a kocsit vitték el?/
2019. júl. 23. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem lehet meg egyet kérni.

Azt esetleg meg lehet kérdezni a rendőrségnél, hogy közjegyzővel hitelesített másolatot elfogadnak-e.

2019. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
16%
Nem fogsz tudni ilyet kérni,egy autóhoz nem allitanak ki ket forgalmi engedelyt
2019. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem szeretnél egyből 4 darabot belőle, hogyha nem találjátok a tartalékot, akkor még ott legyen a tartalék tartaléka? Ne legyetek már ennyire lipótok.
2019. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem ne aprózzátok el, másoljatok fejenként 50 darabot és rejtsétek el különböző helyeken ahol elő szoktatok fordulni autóval.
2019. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Kocsikulcsból mennyi van amúgy? Lehet rajtatok gazdagodott meg a másoló cég.
2019. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Én nem tudom miért ekkora paraszt ebben a kategóriában egy két válaszoló.. Na mindegy.


Amúgy valós probléma,nálunk is előfordult már pl. hogy a párom elfelejtette kitenni a táskájából a forgalmit,nekem kellett volna az autó,és nem tudtam mit csinálni,mert nála volt a papír és dolgozott.Sajnos nekünk azt az infót mondták hogy nincs mód arra hogy két forgalmi legyen,úgyhogy igyekszünk jobban odafigyelni rá,hogy mindkettőnknek elérhető legyen,senki ne vigye el feleslegesen.

2019. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Tartsátok az autóban a forgalmit. A törzskönyv úgyis otthon van, anélkül nem lehet eladni az autót (ha ellopnák). Elintézni mi a huha? Okmányiroda, egy óra várakozás,öt perc ügyintézés, kész az új forgalmi.

Vagy a lakásban legyen egy helye, úgyis mindig otthonról mentek el vele. Az nem életszerű, hogy az egyik elmegy vele dolgozni, és a másik hozza haza.

Magyarországon hárommillió másik autótulajdonos megoldotta egy forgalmival, ti is meg fogjátok oldani, ennyi.

2019. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

kulcsot+forgalmit ki kell rakni mikor hazaértek. a lakáskulccsal együtt.

ha meg nagyritkán előfordulhogy nem rakja ki az egyik, a másik megy a pótkulccsal. a véletlenszerű igazoltatás esélye úgyis közelít a 0-hoz.

2019. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
73%
Volt hogy a nejem éltette a forgamit és már németben voltam mikor feltünt hogy ninc a helyén.Mit tettem?Mentem az nélkűl.Ha megàllít legfeljebb lekéri hatóságilag
2019. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sehol nem kell igényelni. Egy autóhoz egy forgalmi engedély tartozik és fordítva. Az általad leírt megoldás nem kivitelezhető.
2019. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!