Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A vezetésoktatók, vizsgabiztos...

A vezetésoktatók, vizsgabiztosok túlzott szigorúsággal "védik" a szakmájukat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz szót használtam, de igazából azt látom, mintha zavarná őket, hogy sok ember nem tekinti szakmának a vezetést, és a nagy szigorúsággal is ezt akarnák hangsúlyozni.

Azért is kérdezem, mert a vezetésoktatóm gyakran hangsúlyozza, hogy komoly szakma az övé (nem mintha vitattam volna).


Forgalmin megbuktam (jogosan teszem hozzá), de a vizsgabiztos olyan kioktató, lekezelő stílusban sorolni a hibákat, ami rohadt idegesítő volt.

Az előttem lévő fiatal lány meg sírt, mert az utolsó méteren megbuktatták vmi apróság miatt.


ugyanaz az oktatóm, mint neki, így megkérdeztem, hogy mi volt a hibája, és hogy ilyen apróság miatt miért buktatták meg az utolsó 100 méteren. erre azt mondta az oktatóm, hogy ez azért komoly hiba volt.


szóval nekem olyan az érzésem velük kapcsolatban, mint amikor a tárgyukon kívül semmi sem értő gimis tanárok keménykednek.



2019. aug. 16. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Aha. A kamionnal is majd megbeszéled, hogy nem kellett volna amiatt a kis hiba miatt megölnie az egész családodat, s neked sem kellene egész hátralévő életedben bénán feküdni egy kórházi ágyon, kómában, mint egy virág.
2019. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kicsit mintha túlreagáltad volna. Apró hibát írtam.
2019. aug. 16. 10:28
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

És azt is, hogy az oktatód szerint nem volt az. Annyira nagyon képben vagy kezdőként, hogy tudod, mi a kicsi hiba, mi a nagy?


A kérdésed egyébként is provokatív, szerintem nem is vagy másra kíváncsi, mint megerősítésre.


Tíz éve vizsgáztam Pesten. Hogy más vizsgahelyeken mi volt, azóta mi van, nem tudom.

Akkor és ott számított az is, hogy a kollégák látják-e a hibát. Így buktam én is semmiségért. A telephely sorompója még mozgott, amikor elindultam.

Azonnal vége lett, mert a többi oktató is látta, és egymást bepanaszolják, ha lazaságot látnak.

A "sikeres" vizsgámon vezettem a legrosszabbul. Vagy megsajnált a vizsgabiztos, vagy laza volt az nem, de az oktatónak a kormányba is bele kellett nyúlnia, és mégis. És NEM megvett vizsga volt.

2019. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát sok érdemi, értelmes választ nem fogok kapni, azt látom.

Nem verdesi az eget az színvonal, az tutkó.

2019. aug. 16. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég komoly szakma megítélni, hogy kit engedjenek részt venni a közúti közlekedésben és kit ne. Nem azért szoktak buktatni, mert keménykedni akarnak, meg visszaélni a helyzetükkel, hanem mert úgy ítélik meg, hogy az adott személy még nem áll rá készen, hogy önállóan, segítség nélkül vezessen. Én pont úgy vettem észre, hogy igyekeznek jóindulatúak lenni és több embert engednek át, mint kéne.
2019. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi az érdemi, értelmes válasz neked? Ha csak egyfélét fogadsz el, minek kérdezősködsz.

Nyilván a tudásuk nem mérhető össze egy atomtudóssal, de még egy ókori nyelvekre szakosodott tudóséval sem. Jól kell tudniuk vezetni, még az anyósülésből is. Rendszeresen ők maguk is vizsgáznak. Jól kell ismerni az összes szabályt, ami a közlekedéssel kapcsolatos, nem csak a KRESZ-t.

És nem baj, ha jó pedagógiai érzékük van. No ezzel vannak bajok, de legtöbbje ért a tanulók nyelvén.

2019. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Ezek az oktatók egész nap agyonpörgetett élethelyzetben vannak, nyugtatózni nem lenne célszerű őket, anélkül meg idegbeteg a legtöbbje.

Vannak olyan élőlények, akik már a plafonon vannak minden apróbb hibáért, na az ilyeneket kellene szűrni, mert nem alkalmasak oktatóknak.

Vannak nagyon békés, türelmes emberek, akik még az 500. komolyabb hiba után is megőrzik higgadtságukat, és tudják kezelni a helyzetet, hogy a tanuló jól jön ki belőle.

2019. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

77%:


„És azt is, hogy az oktatód szerint nem volt az. Annyira nagyon képben vagy kezdőként, hogy tudod, mi a kicsi hiba, mi a nagy”


aha, mert ahhoz hogy vki megítélje, hogy nagy hiba előzni, mikor jönnek a szemben, vagy hogy 5 cm-re belógtam a záróvonalra, nyilván a A B CD X F jogosítvány szükséges, ahhoz meg szakács végzettség, hogy eldöntsük, el van-e sózva egy étel, mesélj még.


„A kérdésed egyébként is provokatív, szerintem nem is vagy másra kíváncsi, mint megerősítésre”


te aztán biztosan tudod, h miért írtam ki a kérdést, meg hát igazából a kutyát nem érdekli, hogy szerinted miért írtam ki.


„Így buktam én is semmiségért”


hát de akkor kezdő voltál, nem tudtad megítélni, hogy semmiség volt-e, hisz előbb csesztél le, hogy kezdők nem ítélhetek meg.


„A telephely sorompója még mozgott, amikor elindultam.

Azonnal vége lett, mert a többi oktató is látta, és egymást bepanaszolják, ha lazaságot látnak.

A "sikeres" vizsgámon vezettem a legrosszabbul. Vagy megsajnált a vizsgabiztos, vagy laza volt az nem, de az oktatónak a kormányba is bele kellett nyúlnia, és mégis. És NEM megvett vizsga volt.”


tehát tulajdonképpen leírod most, hogy a semmiért jogtalanul buktattak meg először, ami gyakorlatig engem erősít meg.

ember, ilyen xarul érvelni :D

2019. aug. 16. 13:15
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, miért hisztizel ha nem olyan válaszokat kapsz amit vártál?
2019. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

A vezetésoktatók és vizsgabiztosok indokolatlan szigorral ellentételezik, hogy a munkájukat nem tekintik szakmának.


Tessék! ;-)

2019. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!