Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szívbeteg vagyok így nem...

Szívbeteg vagyok így nem lehet jogosítványom?

Figyelt kérdés
Nem szedek szívgyógyszert jó érzem magamat először hová kell menni háziorvoshoz?
2019. szept. 2. 22:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Teljesen képtelenség legyen?
2019. szept. 2. 22:22
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

A háziorvos megvizsgál, ha szükséges elküld további vizsgálatokra, majd kiállítja az alkalmasságit.


Szerintem az 1. csoportút (úrvezetői) szerintem simán megkapod, a 2. csoportút (hivatásos) már nem biztos.

2019. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

A szívbetegség igen tág fogalom: féleség tekintetében is, és azon belül mértékét tekintve is.


A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet szól: [link]


┌─ Ha 1. fokú alkalmassági csoportot szeretnél (köznyelvben: úrvezető), akkor a 8. § (1) a) … ab) tartalmazza, hol végeztethető el a vizsgálat.

Ha 2. fokú alkalmassági csoportot szeretnél (köznyelvben: hivatásos vezető), akkor a 8. § (1) b) … bc) és (2) tartalmazza, hol végeztethető el a vizsgálat. ─┘


┌─ Az 1. melléklet 4. fejezetcíme „SZÍV- ÉS ÉRRENDSZERI BETEGSÉGEK”.

► A 4.1. tartalmazza az 1. alkalmassági csoportra vonatkozó előírásokat,

• a 4.1.1. a) … t) és a 4.1.3. azokat sorolja fel, amelyek esetén csak szakorvosi vélemény alapján adható meg az alkalmasság;

• a 4.1.2. a) … d) pedig azokat, amelyek esetén alkalmatlanságot kell megállapítani.

► A 4.2. tartalmazza a 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírásokat,

• a 4.2.1. a) … e) sorolja fel, amelyek esetén csak szakorvosi vélemény alapján adható meg az alkalmasság;

• a 4.2.2. a) … f) pedig azokat, amelyek esetén alkalmatlanságot kell megállapítani. ─┘

2019. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagypapámnak pacemakere volt, nagyon sokáig vezetett...

Azt hiszem, a 70-es éveiben tette le végleg a jogsit.

2019. szept. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!