Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik az "erősebb" a KRESZ-be...

Melyik az "erősebb" a KRESZ-ben? A kanyarodási-vagy a jobbkézszabály?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy az egyenrangú útkereszteződésben melyiket kell először megnézni...
2010. júl. 14. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

hülye a kérdés


a kanyarodási szabály a veled szemben jövővel kapcsolatos szabály, a jobbkézszabály a neked 'oldalról' jövőkkel szemben alkalmazandó. Nyilván azt alkalmazod, amelyik helyzet előáll..

2010. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

én tudom mire gondolsz és a válasz: jobbkéz.

tehát, ha te egyenesen mész és neked jobbról jön valaki, aki mondjuk eléd akar kanyarodni, akkor függetlenül attól, hogy ő kanyarodik, te meg egyenesen haladsz neked kell megadnod az elsőbbséget.

2010. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jobbkézszabály. Ha valaki neked jobbról érkezik és ő balra kanyarodik, te meg egyenesen mennél tovább, akkor nem neked lesz elsőbbséged.
2010. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm.
2010. júl. 14. 16:44
 5/5 hemp válasza:
A két második válaszoló nincs tisztában azzal, hogy mi a kanyarodás szabálya, az elsőnek pedig szegényes a fantáziája, ha nem tud elképzelni olyan forgalmi szituációt, ahol mindkét szabályt egyszerre lehet alkalmazni. Teljesen jogos a kérdés, hogy melyik erősebb.
2016. nov. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!