Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi minősül a a kerékpáros...

Mi minősül a a kerékpáros akadályozásának?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert két város között a kerékpárúton (csak kerékpárút) szoktam biciklizni, és elég sokan futnak rajta.

Az én értelmezésem szerint az akadályozás, amikor egymás mellett futnak, és mikor rájuk csengetek, direkt lassan pofát vágva állnak félre, de nem tudom, hol a határ.


Lehet-e egyáltalán futni bicikliúton? És ha igen, mely esetben? Mert előfordul, hogy már bent a városban fél méterre a járdától is a bicikliúton futnak.



2019. szept. 11. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha nincs járda, akkor a bicikliúton szabályosan halad a gyalogos. Ha van járda, akkor viszont köteles ott haladni. Az hogy gyalogol vagy fut (és ha fut, akkor sportolás céljából vagy a buszmegállóhoz) az teljesen mindegy.

Ha lassan áll félre, az nem akadályozás. Pofát meg mindenki olyat vág, amilyet akar. Erről nem rendelkezik a KRESZ. :DDDD

Akadályozás az lenne, ha nem tudnál tőle továbbhaladni: mondjuk kétoldalt korlát lenne és ők teljes szélességben elállnák az utat és felszólítás ellenére sem engednének át.

2019. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ahol nincs járda, csak ott mehetnének a bicikliúton a gyalogosok.


Ha lassításra vagy kikerülésre kényszerítenek, az akadályozás.

De az ilyen bunkók ellen a gyakorlatban sajnos nem tehetsz semmit. El nem ütheted, a rendőrt meg nem fog foglalkozni ilyen semmiséggel.

2019. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a fékkaral szoktam kopácsoló hangot hallatni,egyből félre állnak. De ha csengetek nekem is ugyanezt csinálják.
2019. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

A KRESZ szerint akadályozás azb amikor a másik járművet a haladási sebességének vagy haladási irányának hirtelen megváltoztatására kényszeríted.

Azb hogy lassítanod kell, még nem akadályozás. Ha meg kell állnod, önmagában az sem. A satufék már igen...

De olyan helyen, ahol jól látod az előtted kolbászoló gyalogost, van elég időd arra, hogy ne hirtelen kelljen reagálnod.

És ahol nincs járda, ott a kerékpárúton nem csak hogy közlekedhetnek, de a KRESZ szerint kötelező is ott haladniuk...

2019. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alex Fly:

Szerintem kevered az elsőbbséggel.

A KRESZ ugyan nem definiálja az akadályozás fogalmát, de a régen volt egy KRESZ értelmező könyvecske abban definiálták az akadályozás fogalmát:

"Akadályozás: ha valaki a közlekedés más résztvevőjét a szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzattól eltérő közlekedési magatartásra (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti."

2019. szept. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:

@5: akkor pontosítok...

Az akadályozás ebben az értelemben a közlekedés velejárója, ahol két ember használja ugyanazt az útfelületet, ott elkerülhetetlen.

Ami tiltott, az az indokolatlan akadályozás -de jelen esetben a gyalogos számára elég indok az, hogy a KRESZ szerint ha nincs járda, gyalogút vagy gykpút, akkor kötelező a kerékpárúton haladnia...

2019. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van kamerád, készíts felvételeket, és jelentgesd a rendőrségen! Sajnos sok más megoldás nincs. Amíg nincs az orrukra koppintva, addig ezt fogják csinálni.

És azután is, de igazából nem is az a baj, hogy néha előfordul, hanem sokan unatkoznak, és sportot űznek abból, hogy másokat íly módon akadályoznak.


Mifelénk mióta megépült a kerékpárút, az összes gyalogos azt használja. Pedig mellette párhuzamosan 2 méterre fut a járda, ami ráadásul elég széles, legalább 1 méter. Két ház előtt gazos a járda, ott még megértem, hogy átmennek a bicikliútra. De a többi része rendben van, mégse hajlandók használni. Még erre is azt mondanám, oké, ha. Ha a kerékpárúton a szembesávban gyalogol és amikor bringás jön szembe, akkor arra az időre lelép a fűbe a kerékpárútról. Számomra így lenne korrekt, ha nem akarja a gyalogos a régi járdát használni.… Magam is így gyaloglok azon a bizonyos kerékpárúton, ha úgy adódik. Soha egy másodpercre sem állnék be bringás elé a kerékpárúton. Ez olyan lenne, mintha az M3-as autópályán elkezdenék görkorizni….


Ám mégis mások mint csinálnak? A bringaút teljes szélességében korzóznak...Múltkor is egy szottyadt nő tolta a babakocsiját a kerékpárútközepén, tőle jobbra egy fő gyalogolt, tőle balra meg kettő. És még nekik állt feljebb, mikor szóltam, hogy elmennék és nem ott kéne sétálgatniuk. Ha már a tetves babakocsiját ott tolja az egyik, legalább a többi menjen a járdán, vagy ha mást nem sorakozzanak be egyesével a babakocsi mögé, és ne a teljes utat állják el....! De nem, ezeknek eszük semmi.

2019. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként meg sztem a kérdező azért kérdez konkrétan az "akadályozás" szóra, mert:


Alapvetően, ahova kerékpárutat raknak, ott kitiltják az úttestről a kerékpárosokat, ott kötelező a kerékpárúton biciklizni. Kivéve AKADÁLYOZTATÁS esetén.... Ekkor lehet használni az úttestet.

Tehát ha a gyalogos vagy futóbunkó nem áll félre, nem tudsz tovább tekerni, akadályoztatva vagy, szóval, ez fel kell oldja az úttesten a bringatiltást....

2019. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

@8: egészen pontosan NEM.

A kerékpárút használata kötelező.

Az általad említett kivétel a gykputakra vonatkozik (KRESZ 13.§ 2. pont)

2019. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!