Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpáros ütközés autóba, mi...

Kerékpáros ütközés autóba, mi lehet a következmény?

Figyelt kérdés

Kerékpárral mentem az úton, majd egy parkoló autóból kinyitották rám az ajtót, amit sikerült a fékkarral visszacsapnom, mert pont úgy kapta el. Megálltam, hogy megbeszéljük a dolgokat. Erre előugrott egy olasz sofőr akivel közöltem, hogy kinyitották az ajtót előttem és nekimentem. Belemászva az arcomba megfenyegett, hogy beveri a fejemet, megöl és különbenis minek száguldozok én és takarodjak elfele. Néztem rá értetlenül, aztán eltoltam a biciklit, mielőt még tényleg megvernének.

Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben mi lenne a teendő, mik lehetnek a következmények? Nem tudtam megnézni, hogy történt-e anyagi kár, mivel elzavart. Esetleg feljelenthet-e?



2019. febr. 8. 13:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Ez egy érdekes helyzet azt kell mondanom, nincsenek meg az adataid ugyh. feljelentest nem tud tenni, lenne felveteled a dologrol ill. a fenyegetéséről akkor te jelenthetned fel
2019. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom nem írta fel a rendszámodat. :-)
2019. febr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Most már muszáj leszek beszerezni egy sportkamerát.
2019. febr. 8. 14:24
 4/21 anonim ***** válasza:

Ennek valószínűleg semmi következménye nem lesz, főleg, ha azt sem tudjátok egymásról, hogy ki volt a másik...

Beszélsz olaszul, hogy ilyen jól összeóbégattátok egymást?

Az eset tanulsága, hogy autók mellett ajtónyitásnyi távolságon kerekezz el, ne adj esélyt arra, hogy az ajtóval eltaláljon egy bamba autós.


Mindketten hibáztatok, de ebből nem lesz ügy.

2019. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 veterán vas ***** válasza:
25%

Szóval, kinyitnak előtted egy kocsiajtót, nekikoccansz a bringával, majd megállsz és elkezded megmagyarázni a sofőrnek, hogy kinyitották az ajtót. Ezt így kicsit idétlen sztorinak indul.

Ha jól értem, attól félsz, hogy feljelent Téged azért, mert Ő kinyitotta az ajtót? Ez is vicces. Amúgy hogy képzelted? Elmegy a rendőrségre és elmondja, hogy egy piros kapucnis bringás, egy fekete montival, jaj mit csinált? Vagy talán adtál betétlapot, esetleg névjegyet cseréltetek? ;)

És a végére a desszert: érdekelne, hogy milyen nyelven akartál vele beszélni, és ő milyen nyelven fenyegetett meg?

/esetleg használt ilyen kifejezéseket, hogy "Cosa Nostra", vagy azt hogy "vendetta"?


Mert akkor jaj neked! :D

2019. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Hát igen, tipikus esete, hogy biciklire nem kell jogsi. Ha lenne, akkor nem járnál ajtónyitásnyi távolságon belül az autók mellett
2019. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha fékkarral csaptad vissza az ajtót, az azt jelenti, hogy szemben voltál a nyitott ajtóhoz képest. Ez két módon lehetséges:


1. Az autó szabályosan parkolt az út szélén, te pedig forgalommal szemben, rossz sávban tekertél.


2. Az autó parkolt forgalommal szemben, és te voltál a jó sávban.


Az, hogy ki volt a hibás és milyen következmények lehetnek, teljesen attól függ, melyik az igaz a kettőből. Ha az első eset áll fenn, akkor teljesen egyértelmű hogy te vagy a hibás, ha a második, akkor meg az autós.


Mindettől függetlenül, ebből az esetből is látszik, hogy a biciklisek mennyire nem egy utakra valók az autósokkal. Kerékpárosként nem ismered a KRESZ-t (miért is ismernéd, hiszen az állam nem kötelez arra, hogy elvégezd a szükséges tanfolyamot, az autósokkal ellentétben). Ha ismernéd, nem tennél fel ilyen kérdést, mert alapból tudnád rá a választ.

2019. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Hetes, hetes... már megint ez a logika, hogy egy bringás nem tart oldaltávot, arra az a megoldás, hogy ne is engedjük őket össze az autósokkal. Borzasztó vègletes és leegyszerűsítő ez a gondolkodásmód.


Nem lenne célravezetőbb engedni őket a közutakon kerékpározni úgy, hogy javítjuk a szabályismeretüket? A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

2019. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
#8: Az alapvető lenne, hogy javítsuk az ismereteiket, már rég meg kellett volna tenni. De ha meg is történik, nem az autósokkal kellene egy úttestre terelni őket, hanem elkülöníteni ahogy csak lehet.
2019. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 veterán vas ***** válasza:
0%

A történet szerint egy parkoló -azaz álló- autó ajtaját nyitották ki.

Szóval lehet, hogy mégis csak a bringás volt a hunyó?

2019. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!