Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionoznék, de félek, viszont...

Kamionoznék, de félek, viszont más célom jelenleg nincs. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hamarosan meg lesz az E páv3 már megszerezve, gki majd E után.


Nem tudom magam elképzelni, hogy én olyan drága és nagy technikát vezessek, de szinte az összes pénzem erre áldoztam. Most is ezt tenném, csak valami nyomaszt ebbe, talán a tolatás? Póttal múlt hétig nem tolattam, az oktató azt mondja, hogy ügyes vagyok, nekem ilyet még nem mondtak, visszakérdeztem, hogy tényleg? Akkor is igen volt arra, hogy jól megy..


Még autópályán sem vezettem, de szeretek vezetni és a papírmunkát is kedvelem, tehát nem azért kergetem eme álmot, hogy "vezessek" az is cél,de a többi sem tántorít el.


Vagy a félelmem az, hogy tényleg fene drága járgánnyal közlekednék?


Mindenképp a Waberer's céghez jelentkeznék. Csak úgy rossz, hogy vidékiként a 2x2 sávos út is érdekes , háát még az autópálya , megye tábla, országhatár..


2019. szept. 14. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak most hiszed, bár teljesen normális az aggodalmad. Én is így voltam, az első fuvarnál az izzadtság még a lábam szárán is folyt. Azt hiszem a két nyelv-vizsga segített át az első nehézségeken. A járművet szerencsére éreztem, és csak egyszer kellett tolatnom.


Megsúgom, rajtad kívül senki nem fogja tudni, hogy kezdő vagy.


(addig is legalább a németet gyúrd)


sok sikert.

2019. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jelentkezz buszosnak, az jobb.
2019. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Angolt tanulok, Doulingo segítségével, volt NDK-s nyugdíjasokon kívül mindenki ért pár szót angolul.
2019. szept. 14. 11:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Páv 3-at kaptam meg..
2019. szept. 14. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Wabererék talán még örülnek is, ha lezúzol megfelelően pár kamionjukat, nem véletlenül van biztosítójuk is....


Mondjuk egy rutinos is le tud izzadni, ha bezavarják egy holland kisváros közepébe, és elvisz magával pár viráglocsoló mamikát az erkélyről.


Én a derékszög tolatással vagyok megakadva, nyergessel.

Egyszerűen nem megy. :(

És minél többet próbálkozom, annál szarabbul megy.

2019. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd amikor magadnak tolatsz, szép lassan ráérzel, nem kell parázni. Derékszög akkor nem megy, ha nem kezded el időben követni a pótot, hanem túltöröd. Eleve nem szabad 5 évnél többre tervezni a kamionozást, különben nem lesz életed.
2019. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy sincs, tehát jó megoldás lenne. Nem tudom miről beszéltek , most egy nagyon pici póttal tolatgatunk, szinte egy Ducato méretű pót.. nyerges nincs erre.. ez is elszomorít, mást tanulok mint ami várható..
2019. szept. 15. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt mondod autópálya fura, meg a 2x2 sávos út. B-s jogsid mióta van? Ha ezek idegenek, én a helyedben mindenképpen beülnék az autóba, és mennék mindenfelé, autópályáznék stb. Sokkal egyszerűbb ha autóval már van rutinod a közlekedésben, hiszen akkor csak a méreteket kell megszokni, illetve a más fizikát, de ha még emellett a forgalom is ott lesz mint stresszelő tényező, sokkal nehezebb. Amúgy érthető a parád, de gondolj erre úgy, hogy a jogsid ára pár hónap alatt max visszajön ha nem herdálod el a pénzt. (Nem tudom pl,hogy otthon laksz-e még,vagy fizetned kell albérletet stb). Ha nem bírod,stresszel, stb akkor pár hónap után leteszed a kulcsot és felmondasz,így max az időd ment pocsékba, a pénzed visszaszerezted.


De mivel azt kérdezted mit javasolunk, én azt amit korábban is írtam. Személyautóba be, és menjél. Autópályán,nagyvárosban,országúton stb stb. Hidd el ha van érzéked a vezetéshez,ami valószinüleg egyébként van, akkor hamar belerázódsz, és rutin lesz az egész. Onnantól meg kamionnal is sokkal egyszerűbb lesz. Sok sikert, esetleg később ha már megvan a jogsi és elkezdesz dolgozni írhatnál ide, hogy miújság,hogy megy stb :)

2019. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja még egy dolog: Amikor szerződést kötsz egy céggel,alaposan olvasd el,nehogy tudjad pontosan, hogy milyen feltételeket írsz alá.
2019. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

4 éve van B jogsim. Amúgy mennék én mindenhova, csak egy lerúgott városi autóm van, nem merek vele hosszabb távra elindulni. Mondjuk városba eddig 55 ezer km-t tettem bele 99,8% város. Ezért is jelentkeztem mindig sofőr állásokra, de soha nem vettek fel, kénytelen voltam belevágni targonca jogsiba, hogy aztán azzal tudjak dolgozni, annyi időt dolgoztam ott, hogy azt a pénzt jogsiba fektessem. Ha érdekel én írok, minden kérdésem szoktam folytatni. :) Még mázli, hogy egyes cégeknél nem gond ha kezdő az ember.


Minden szerződést elolvasok, anno még a google szerződés feltételeket is ;) cégnél ahol dolgoztam meg is lepődtek, hogy valaki elolvassa mit ír alá.

2019. szept. 15. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!