Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen gumit javasoltok egy...

Milyen gumit javasoltok egy Suzuki Swiftre?

Figyelt kérdés

Pár éve még elég sok hosszú utam volt, sokat autópályáztam, akkor értelemszerűen prémium gumit használtam, de már szinte csak 2 település közt ingázom, évente 2-3 alkalommal megyek hosszabb útra, évi kb. 10 ezer kilométert megyek, ezért már nem érzem szükségét a prémium guminak.


Ezek közül melyik lenne a legjobb választás?

[link]


2018. jan. 25. 21:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Pár éve még minden nap , naponta többször is,egy kötélen fel kellet másznom a 10 emeletes ház tetejére.

Hogy minél biztosabb legyek abban , hogy a kötél nem fog leszakadni a létező legjobb, legmegbízhatóbb kötelet vettem meg és használtam.

Mostantól viszont,csak a 7-dik emeletig fogok felmászni és évente csak 2 - 3 alkalommal fogok felmászni a 10 emeletes tetejére. Szerintetek mostantól használhatok valami olcsó kötelet is, ami nem prémium és nem annyira megbízható?


Komolyra fordítva a szót. Mindig az utolsó 20 centi fékút a lényeg. Azaz 20 cm-rel előbb vagy később ált e meg az autó mint ahogyan azt mi szerettük volna.

A pénztárcádhoz képest a lehető "legjobb" gumit vásárold meg a 20 éves Suzukira és a Legújabb kiadású Ferrárira is !

Én ezt javaslom.

2018. jan. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem az évi megtett út függvényében választ az ember gumit, hanem hogy mennyire fontos a saját épsége és élete.
2018. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Egyik kommenttel sem értek egyet. Azért nem egészen mindegy, hogy 700 km-re járok vele, amiből 500 km autópálya, és évi 30 ezret megyek így, vagy 6 km-re járok egy alsórendű úton.

Azt megértem, hogy évi 20 ezer km autópályát nem lehet rábízni egy 10 ezre forintos gumira, de 1-2 utat azért illik kibírnia. A fékút miatt pedig egyáltalán nem aggódom. Inkább az lenne a lényeg, hogy viszonylag tartós legyen ilyen kis igénybevétel mellett.

Eddig Continentalt és Pirellit használtam, de nehogy azt merje mondani valaki, hogy egy Kumho, Barum vagy épp Infinity nem jó egy Suzukira!


Itt csak az a kérdés, hogy a számomra ismeretlen márkák közül melyik az, ami az ismeretlensége ellenére elfogadható minőségű.

2018. jan. 25. 22:57
 4/22 A kérdező kommentje:

És a fékút se függ az ártól és a márkától.

Pl:


[link]

Üzemanyag-takarékossági osztály F

Fékút nedves úton C


[link]

Üzemanyag-takarékossági osztály E

Fékút nedves úton C


Ennyit erről az elméletről.

2018. jan. 25. 23:09
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen igazad van kérdező!


Akkor kell michelin ha az ember sokat megy és nagy sebességgel illetve ha maga az autó is nagy/nehéz.


Egy swiftre ami van talán 900kg és ha alig mész vele 80-90km/h-át és pár km távolságot akkor nagyon nagy pocsékolás a prémium gumi rá.

Teljesen tökéletes ilyen esetben egy kormorán is de akkor tényleg ne akarj vele száguldozni, bár egy swift nem is arra való :)


Nagy autónál nagy sebességnél van nagyon nagy különbség egy kormorán és egy michelin között.

Kis autónál kis sebességen elenyésző a teljesítménybeli különbség.

2018. jan. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Felesleges ilyen gumikat összehasonlítgatni :)

ami már valóban jó az 25e/db-tól kezdődik ami a Te esetedben totál felesleges...


ha valóban 6km-re jársz akkor a legolcsóbb gumi is bőven megteszi...

vagy esetleg nézhetsz használtat is!

én mindig használt pár éves michelint veszek, ki lehet fogni nagyon jó állapotút potom pénzért.

2018. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

pl.: [link]


ez 30e-t bőven megér!

ha esetleg a közelben laksz

2018. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Kormoran jó márka. De gyakorlatilag mindegy. A lényeg, hogy évszaknak megfelelő gumit vegyél. Én 10 ezer km-nél még azért meggondolnám a négyévszakos gumi használatát is.
2018. jan. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

Mert két település között nem csúszik az út, csak autópályán? Szép logika...


Egyébként Barum-tól felfelé bármit vehetsz nyugodtan

2018. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
44%

Rendben kérdező, ne higgy a teszteknek, és magyarázd meg magadnak, hogy a nevenincs szarnak pont akkora a fékútja, mint a prémiumnak.

Aztán majd ha az utolsó emlékképed a csattanás után bepókhálósodott szélvédő mögött fellobbanó lángok lesznek, ne csodálkozz.

Remélem szép temetésed lesz.

2018. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!