Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Másokat nem irritál, amikor a...

Másokat nem irritál, amikor a benzinkútnál tolakodó kérdéseket tesznek fel (akarok-e kávét, hűségpontos baromságok)?

Figyelt kérdés

Ráadásul szinte kényszer alá helyez, addig nem adja vissza pénzt, míg nem válaszolok. Most attól függetlenül, ez technikailag indokolt lenne, de akkor is zavaró.

Az is egy dolog, hogy központilag írják elő nekik, de a lényegen ez sem változtat.

Lehetőség szerint úgy tankolok, hogy visszajáró ne is legyen, ilyenkor faképnél tudom hagyni.

De amikor másképp jön ki a helyzet, máris felcsesznek ezzel az arcátlan tolakodással. Hasonlóan, mint az utcán kéretlenül tolakodó akárkik. Egyszerűen nem bírom, amikor kéretlenül akarnak rám tukmálni bármit. Tudom, hogy vannak toleránsabb figurák is, én ezt nem szeretem és ennyi.

Csak azt nem tudom, ezek a dolgozók tisztában vannak vele, hogy egyesek utálják őket ezért?

Vagy némelyik még direkt élvezi is, hogy szemétkedhet másokkal?


2019. szept. 16. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4%
Csak annyit kell mondani határozottan, hogy "Köszönöm NEM". Ha mégis próbálkozik, akkor: "Mondtam, hogy NEM".
2019. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy van sok szolgalélek, akit nem zavar, hogy gyakorlatilag a privát szférájába tolakodnak, meg aki nem is a kérdésre válaszol.

Nem értitek meg, hogy ez ugyanaz, mint amikor telefonon is tolakodnak kéretlenül, mindenféle tenyérbe mászó stílusú alakok, akik hülyének néznek stb.

Igen, vállalkozásom miatt a vonalas számaim sem lehet titkosítani, ezek a szemetek pedig vissza is élnek ezzel.

Ezért is nekem már végképp elegen van az ilyenekből, a benzinkút is már csak egy csepp a pohárban (vagy tankban).

Mellesleg miért fizetnék kártyával, hogy akkor is pofázzon nekem?

Nem érdekel, hogy ez a munkája és arra is utaltam a kérdésben, hogy ezzel tisztában vagyok, tehát felesleges magyarázgatni.

2019. szept. 16. 19:41
 13/17 anonim ***** válasza:
61%

"Sejtettem, hogy van sok szolgalélek, akit nem zavar, hogy gyakorlatilag a privát szférájába tolakodnak, "


Szerintem az utcára se menj ki, nehogy valaki besétáljon a drágalátos privát szférádba, vagy ne adj isten valaki megszólít, basszus akkor mi történik. Hihetetlen tényleg hogy ezen képesek emberek kiakadni, mintha a világ legmegterhelőbb gondja lenne annyit mondani, hogy nem, köszönöm.

2019. szept. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

"Sejtettem, hogy van sok szolgalélek"


Attól senki nem lesz szolgalálek, hogy nem akad fenn egy alapvető, mindennapos helyzeten. Átlagos ember képes normális elutasító választ adni aztán megy tovább és nem ragad le.


Mehet a lepontozás.

2019. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#13 "Szerintem az utcára se menj ki, nehogy valaki besétáljon a drágalátos privát szférádba, vagy ne adj isten valaki megszólít, basszus akkor mi történik."

Fordítva ülsz a lovon, de az utca is egy jó példa, ahol nekem is jogom van zavartalanul sétálni anélkül, hogy mindenféle lúzerek ne tolakodjanak az arcomba.

Mi az, hogy még én vágjak jó képet hozzá? Jogom van ahhoz is, hogy a képébe mondjam az őszinte véleményem.

Ja, de önérzete mindegyiknek van, még a legutolsó telefonos zaklatónak is. Még ő van megsértve, ha arrogáns és tenyérbe mászó stílusára én is hasonlóan reagálok.

Utcán is volt már olyan, akinek a tolakodására illő megvetéssel reagáltam. Erre még ő kezdett kötekedni velem, jött utánam a majom!

Pillanatra sem gondolkodik el azon, hogy itt ő volt a betolakodó, aki megzavart engem. Mint ahogy telefonon is megzavarnak bármilyen tevékenység közben, kéretlenül.

A kávés dologgal kapcsolatban:

Egyáltalán, milyen alapon tételezi fel rólam egy ilyen szemét benzineladó cég, hogy én káros szenvedélyeknek hódolok, mint például a kávézás? Cigivel miért nem kínál meg?

Semmivel nem különb eljárás, mint amikor az utcán tüzet kér tőlem egy primitív szar alak. Magából indul ki? Úgy nézek én ki, mint valami büdös bagós állat?

Bemegyek egy ilyen üzletbe, benzint vásároltam, azért akarok fizetni.

Nem pedig tolakodó kérdésekre válaszolni.

Mondhatnám úgyis, engem ne vonjon kérdőre minden senki lúzer, hogy jön ő ahhoz?

Akkor is, ha ez a cég műve, végeredmény a lényeg.


Kérdést azért is írtam ki, hogy felhívjam a figyelmet, bár kicsi az esély, hogy bármit elérek vele.

Egyébként tisztában vagyok azzal is, hogy ilyen jellegű fórumokon rengeteg az értetlenkedő, akik szintén magukból indulnak ki, hülyeségeket fantáziálnak a másikról, képzelődnek.

Ez így működik, ilyen az emberi hülyeség, nem vagyok meglepve.

2019. szept. 17. 14:30
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

"Fordítva ülsz a lovon, de az utca is egy jó példa, ahol nekem is jogom van zavartalanul sétálni anélkül, hogy mindenféle lúzerek ne tolakodjanak az arcomba.


Mi az, hogy még én vágjak jó képet hozzá? Jogom van ahhoz is, hogy a képébe mondjam az őszinte véleményem."


Tényleg tévedtem, igazából azt sajnálom aki véletlen betéved egy iylen ember privát szférájába, szegény szerencsétlen, senkinek sem kívánnék ilyet. :(

2019. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egy intelligens ember nem problémázik ezen. Annyit mond, hogy "köszönöm nem".

Látszik, hogy te nem vagy az. És ha ilyen dolgokon felhúzod magad, akkor nem lesz hosszú életed.

2019. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!