Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki megtanul jól vezetni? Vagy ez olyan, hogy ami nem megy nem kell eröltetni?

Figyelt kérdés
17 éves voltam, mikor elkezdtem a jogsit.Kresszvizsga elsőre sikerült.Én úgy indultam neki, hogy biztos ügyes leszek és elsőre sikerül. Elsö vezetési napon mondta is az oktatóm, hogy ügyes voltam.De onnantól nagyon lassan fejlődtem.És a 17. Óra körül mondta az oktatóm, hogy szedjem össze magam.Láttam az oktatómon, hogy tudta hogy megfogok bukni.Így is lett.Tök gázul sikerült a vizsga.A körforgalomnál megbuktam.Kb. 7-8 percet vezettem.Szánalmas.Mivel fiú tesóim vannak és autós motoros érdeklődésük rám is rám ragadt.Ebben nőttem fel.És mivel nagyon szeretnék egy 50 cc motort-t így nyílván a jogosítvány is kellenne.A vizsga óta eltelt több ,mint egy év.Azóta nem vettem pótvizsgát sem és a vizsgadíjat sem fizettem be, mert nem volt pénzem.Egy 10 órát tervezek venni.Egyenlöre..Meg ugye ott a vizsgadíj is, ez így kb 55 ezer forint.Most az öszkor kitudom fizetni , mert már nem járok suliba és a 18-at is betöltöttem már ,elkezdek dolgozni az első munkahelyemen.Nem akartam hogy a szüleim fizessék, mivel ha megbukok az ő pénzüket bukjam.A város ahol vezettem , arról híres, hogy milyen könnyen meglehet szerezni a jogosítványt.Ez így van.De én elbuktam még ott is.Lehet csak a pénzt dobom ki az ablakon és megint csalódok majd magamban...De viszont nem félek vezetni.Nem vagyok befeszülve a vezetőülésben.Ha valaki volt hasonló helyzetben szívesen elolvasnám.Kicsit megnyugtattná a lelkem. :)

2019. szept. 24. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen milyen kategória? AM, B?

Sokan alapvető tévedésben vannak a jogosítvány szerzéssel, van egy meghatározott minimum óra szám, amit kötelező vezetni, de az nem azt jelenti, hogy annyi elég is lesz a sikeres forgalmi vizsgához. Viszont ha egyértelműen kevés, akkor nem szabad vizsgára jelentkezni, gyakorolni kell még...

B kategória esetén 30 óra gyakorlás a kötelező minimum, de meglepően sokan vizsgáznak 50 - 60 óra gyakorlás után, egyénenként változik, kinek mennyi gyakorlásra van szükség.

Esetedben is annyi történt, hogy elhamarkodottan jelentkeztél vizsgára. Türelmetlenség, vagy a pénz hiány volt az oka, már mindegy.

a lényeg, hogy van egy idő korlátja is a jogosítvány megszerzésének (sikeres KRESZ vizsga napjától számolva két éven belül sikeres forgalmi vizsgát kell tenni) különben elévül az egész.

Azt meg nem lehet előre tudni, hogy pontosan mennyi gyakorlásra lesz szükség, de aki mentálisan alkalmatlan a vezetésre, azt az oktatók is kiszúrják általában néhány óra gyakorlás után, nálad nem arról van szó, egyszerűen elhamarkodott volt még a vizsga.

2019. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még nem muszáj erőltetni, de ha már belekezdtél jobb lenne túlesni rajta, a vezetés csak egy szó, átlag sofőrnek a kresszel kell tisztában lennie, a járműkezelés meg szubjektív.

Én 4.re tudtam megcsinálni a forgalmit, ebbe volt minden én úgy gondolom, pikkelés, szemétláda női vizsgáztató, sietős volt a futárnak alig tudtam besorolni a sávba emiatt közel voltunk egymáshoz ami a vénember szerint veszélyes manővernek minősült, mondom ennél nagyobb probléma ne legyen a hátralevő életemben.


Keresztanyám elméletben jó volt ezelőtt 30 akárhány évvel, forgalomból őt is elvasalták többször, 19 éves kora óta vezet aktívan balesete nem volt, de adódott olyan hogy amit más benézett azt ő mentette ahogy tudta.

Nekem viszonylag nehéz a felfogásom, kreszből ötödjére bírtam átmenni, a vezetések alatt meg ebből adódtak nehézségeim, kinek van elsőbbsége? melyik oldalra húzódjak majd bekanyarodásnál? Szóval ilyenek.

2019. szept. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én! Elsőre sikerűlt minden, majd amint megkaptam a jogsit jött a pofon, alig ment a vezetés, 3 év napi gyakorlás kellett, hogy most szépen vezessek, direkt gyakorlásképp a c,t is megcsináltam meg most a többit csinálom. Maximalista vagyok, ha valami nem megy, addig erőltetem amíg nem megy, két hete még tolatni sem tudtan, most meg már e rutin vizsgát várok, monda az oktató, hogy ügyi vagyok. :) nyomatni kell és menni fog. Valahogy vergődj át és akkor egyedűl tanulhatsz.
2019. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én júniusban vezettem, és kb a 30. órámig totál veszélyes és béna voltam, az oktató mindig elmondta hogy 45 perc alatt 8x vagy 10x bújtam volna meg. Aztán hirtelen jött az áttörés, 35 órára tökéletesen vizsgáztam. Azóta 3 hónapos jogsival olyan jól vezetek mint sokan több év gyakorlás után, még kisebb incidensem sem volt, de több más figyelmetlensége általi veszélyes helyzetet mentettem meg. Szóval 17 óra után ne add fel, mert az hogy addig nem ment annyira még nem jelent semmit😊
2019. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A 30-at levezettem. :)
2019. szept. 25. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, hogy levezeted a 30 órát, de a kérdés az, hogy a tervezett plusz 10 óra elegendő lesz-e ahhoz, hogy sikeresen levizsgázz. Nem tudjuk, nem tudhatjuk, ráadásul egy éve nem is vezettél, az majd a gyakorlásokon körvonalazódik, van-e értelme a 10 óra után vizsgára jelentkezni, vagy gyakorolni kellene még.

Semmi rendkívüli nincs abban, ha valakinek kevés a 30 óra, nem kevesen vannak, akik 50-60, vagy akár több óra gyakorlás után tudnak levizsgázni, és senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni. Sok ezer kilométer kell ahhoz vezetni, hogy meglegyen a kellő rutin, az oktató mellett csak egy alapot tanul meg mindenki, amire tovább tud építkezni, de már önállóan. Tehát ne azt várd el magadtól sem, hogy a néhány órás gyakorlás után hiba nélkül vezetsz, de azt igen, hogy a szabályokat betartva tudj 50 percen keresztül koncentrálni (annyi ideig tart általában a vizsga)

2019. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tavaly nekem az oktatóm azt mondta, minimum 10 pótóra kell, hogy jól sikerüljön a vizsga. Így is lett, kb 12-14 pótórával elsőre meglett. :)
2019. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!