Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez év március 8-án parkoltam...

Ez év március 8-án parkoltam céges autómmal az Erzsébet tér 4. szám elött. A helyszínen megállni tilos tábla van, alatta: "kivétel engedéllyel". A rendőrség "Megkeresés" levele szept 19-i keltezésű. Ez több mint 6 hónap. Jogszerű ez a megkeresés?

Figyelt kérdés
A Megállni tilos alatt még egy kis betűkkel írt több soros önkormányzati tábla, ". kizárólag védett övezeti engedéllyel rendelkező gk számára" Az én engedélyem nem ilyen.Az önkormányzattól kapott várakozási engedélyem az egész 5. kerületre szól, de kaptam hozzá egy kiegészítést, hogy hol nem érvényes. Az Erzsébet tér 4 ebben nincs felsorolva. A KRESZ törvényben én nem találkoztam ilyen több soros, apró betűkkel írt KRESSZ táblával. Szabályos az ilyen megkeresés, amiben a "2012 évi II. törvény 224. par. 1. bekezdés...közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértést jeleznek?

#megállni tilos #Kivéve Engedéllyel!
2019. okt. 1. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről


6. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a szabálysértés elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).

2019. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!