Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy fedélzeti kamera felvétele...

Egy fedélzeti kamera felvétele alapján "feljelenthetnek ilyenért"?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgozom áruszállító sofőrként, és ma kaptam egy idézést,hogy jelenjek meg ekkor és ekkora a helyi kapitányságon mert kisebb fokú közlekedési kihágás miatt szabálysértési eljárást folytatnak ellenem.

Ehhez csatolták az autóm rendszámát,nevem,adataim, és hogy az Üllői út hány szám alatt követtem el a szabálysértést.

Mindez nyáron, június közepén történt.Visszatudtam nézni, valóban jártam ott aznap, és ott van egy címünk, egy másik furgon mögött a külső sávban rakodtam szabálytalanul.

A forgalmat kisebb mértékben zavartam, nem volt nagy forgalom, nem okoztam dugót.

Nem is ez a probléma, csupán nem értem.Nem először jártam ott, nem először álltam meg így, és ha ez így működik hogy kamerák alapján folytatnak ellenem eljárást akkor olyan összeggel fogom zárni az évet,hogy éveket ülök majd az 5 ezres napi törlesztővel.

Egyszóval abszurd.

Akkor és ott se rendőr, se közterület felügyelő nem jött, senki nem szólt hozzám, nem volt a kocsin se papír, és gyakorlatilag egy percre sem hagytam magára az autót, végig pakoltam.

Évek óta csinálom ezt a munkát, teljesen példátlan, és értetlenül állok a dolog előtt.


Nem tagadom,hogy így történtek a dolgok, csak egyszerűen nevetséges,hogy 10/6 címen esélyem sincs szabályosan megállni a cím 500 méteres körzetében, nem azért álltam ott mert paraszt vagyok és beültem kávézni mint valami boss az AMG mercivel, és fel nem fogom, hogy most miért indulhatott eljárás ellenem...


2019. okt. 31. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

"fel nem fogom, hogy most miért indulhatott eljárás ellenem..."


Pedig te magad írod, hogy ezért:

"egy másik furgon mögött a külső sávban rakodtam szabálytalanul."


És igen, természetesen lakossági bejelentés alapján - kamera ide vagy oda - is lehet eljárást indítani, aztán ha bebizonyosodik akkor büntetni. Lehet lefotóztak az ott lakók, láttak a térfigyelő kamerán, stb...

2019. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rá sem jöttem volna ha nem írod...de akkor gyengébbek kedvéért: arra vonatkozik a kérdés, hogy mi alapján büntetnek,és itt miért nézik el ott meg nem?Továbbá én pl. bárkinek a rendszámát rászerkesztem egy videón látható autóra, és gondolom a rendőrség nem ellenőrzi,hogy nincs e manipulálva a felvétel.

Így maximálisan megkérdőjelezhető számomra, hogy ez mennyire jogszerű.

Amennyiben az, akkor nem lennék a magam ellensége, mert akkor lehet pár haragosomat is beidézik majd, ha ő volt ha nem. :D

Na jó nem, csak ez így nem egészen tiszta és nem egészen tisztességes.

Ha oda jön a rendőr,közteres nincs miről beszélni, büntessen meg.A továbbiakban a jelentgetés, videózgatás gusztustalan.

2019. okt. 31. 21:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A helyedben elmennék egy közlekedési jogászhoz, mert ezt egyedül csak beszopni tudod!

A rendszer úgy működik, hogy még véletlenül se érezd jól magad!

2019. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

"pl. bárkinek a rendszámát rászerkesztem egy videón látható autóra"


Ahogy azt Móricka a hálivúdi filmek alapján elképzeli...


De akkor írok neked egy életszerű példát és gondolkozz rajta:

Kivételesen nem a tilosban állva "végzed a munkád", hanem szabályosan az út szélén parkolva. Ekkor jön egy fehér furgon és telibecsapja a kocsidat hátulról majd elhajt. Te még pont le tudod kapni a telefonoddal ahogy elhajt úgy, hogy látszott a rendszáma.


Szerinted ha ezzel besétálsz a rendőrségre akkor fog kapni a fehér furgon sofőrje idézést szabálysértésért vagy sem?

Halkan jegyzem meg, hogy téged sem megbüntettek, hanem indítottak ellened egy szabálysértési eljárást - ami nagyon nem ugyan az.

2019. okt. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hidd el, hogy meg lehet szerkeszteni, 2019-ben nem mindenki analfabéta az ilyen dolgokhoz, azért mert te nem értesz hozzá, nem kell Mórickázni, haladja korral.

A fehér furgonnal rosszabb példát nem is találhattál volna, köze nincs a kettőnek egymáshoz.Ott vannak fizikai nyomok is pl. mindkét autón.

A következő az lesz,hogy bemondom,hogy legalább 120-al ment valaki és arra fog csekket kapni mert én láttam?

2019. okt. 31. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Én kivételesen értek hozzá úgy, ahogy. Úgyhogy már bocs, de van rá egy havi fizum, hogy egy mezei "áruszállító sofőr" - és ezt most ne vedd magadra - nem fog tudni olyan videót manipulálni, amiről nem rí le még egy rendőrnek sem 2 mp alatt, hogy kamu. Olyat meg amiről szakértő nem mondja meg gyakorlatilag csak profi tud csinálni profi, több milliós felszereléssel.


A példa pedig tökéletes. A szabálysértés az szabálysértés. Tilosban parkolni ugyan úgy, mint lekoccolni mondjuk egy hátsó lököst. Ilyen szempontból teljesen lényegtelen, hogy van-e nyom illetve mi a kár. Ezek maximum a büntetési tétel kiszabásánál számítanak.

2019. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom térfigyelő kamera felvétele lehetett inkább, de ez nyilván ki fog majd derülni a rendőrségen. Igazából sok ilyen sztori van, különösen a kanyarodási és behajtási korlátozások megszegőit szokták így büntetni (ld. Tarlósné esetét a Kolosy téren), magyarul nekem abszolút valószínűnek tűnik ez.


Hogy mi a jó megoldás, az jó kérdés. Rövid távon meg kell beszélni a főnököddel, hogy ha egyszer tényleg nem tudsz normálisan megállni ott, akkor keressetek alternatív megoldást. Hosszabb távon pedig igen,kérelmezzétek rakodóhely kialakítását - ez nyilván nem egy egyértelmű, “okémáriscsináljuk” kategóriájú ügy - de megoldás lehet.

2019. nov. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os

Rendben akkor gy zseni vagy, remélem kielégültél,hogy ezt elmondhattad, hasznosat az elmúlt 3 hozzászólásban nem tudtál hozzátenni, akár be is fejezheted a kommentelést.Köszönöm!

A többieknek pedig mindenféle irónia nélkül köszönöm!

2019. nov. 1. 09:21
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Az senkit nem érdekel, hogy te kivagyiságból, lustaságból, vagy éppen szimplán lesz/rod a szabályokat szeged meg őket. Egyik sem mentség
2019. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!