Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában miért nem szabad...

Ausztriában miért nem szabad fedélzeti kamerát használni a kocsiban?

Figyelt kérdés

Ha mégis használom akkor mi van? (közzététel nélkül persze)

Kikapcsolva fent lehet?



2018. máj. 20. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségi jogok védelme miatt. (Lekamerázól másokat, akik erről mit sem tudnak, és hozzá sem járultak.) Kikapcsolva szerintem nem zavar senkit.
2018. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Mert az ottani törvények tiltják.
2018. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nade itthon se lehet embereket videózni engedély nélkül, nem?

Más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt publikálás nélkül kb. lehetetlen bebizonyítani...

2018. máj. 20. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon nincs direkt jogszabál ya fedélzeti kamerára, csak a többi, személyiségi jogokról rendelkező jogszabályból lehet levezetni, hogy szabad-e vagy tilos, és hogy mi jár érte. Jogi szürkezóna, nem egyértelmű.


Ausztriában konkrétan meg van tiltva. Egyértelmű a helyzet. Tilos a használata és kész.

2018. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Hallottam már rémtörténeteket, hogy 10.000 euró a bünti, de valójában nem ilyen vészes a helyzet, és youtube-on is számos videót találsz, ami osztrák vagy akár német utakon készült, mégsem dőlt össze a világ.
2018. máj. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

"és youtube-on is számos videót találsz, ami osztrák vagy akár német utakon készült"


Németországban nem tilos, sőt.


Az pedig, hoyg találsz osztrák utakon készült felvételt, nem jelenti, hoyg jogszerű, illetve hogy a készítő nem kapna komoly büntit, ha valaki feljelentené.

2018. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Fura, hogy a 2. válasz 100%-on állt, miközben az értelmes felelet meg le van pontozva.

Nekem az értékelhetetlen, hogy azért nem szabad, mert törvény tiltja. Ezen mit lehetett felpontozni?


Ausztria, Németország sokkal komolyabban veszi a személyiségi jogokat. Az osztrákok a google kocsiját is elhajtották. Egy ideig voltak utcaképek, de leszedették.


Hatalmas bírság szabható ki.


A magyar jogban valóban szürke zóna. Nincs rá szabályozás semmi. Adott esetben jogértelmezés kérdése lehet.

Korábban a jog csak a felvétel közzétételét tiltotta, ma már a felvétel elkészülte is engedélyhez kötött.

Viszont a fényképezésnél is vannak kivételek, amikor senkitől sem kell engedélyt kérni.

Pl. ha a Bazilikát fotóznád, de előtte áll két ember, akkor ők beperelhet a kép elkészítéséért is.

Ha harminc áll ugyanott, akkor nyugodtan közzé is teheted.

Na most a kocsiból készülő felvétel hova sorolható?


Az osztrák szigorúbb szabályozás ezt úgy oldja fel, hogy sem egy, sem kettő, sem száz nem fotózható.

2018. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Meglepődtem, hogy ezek szerint ott jobban védik a személyiségi jogokat / magántulajdont, mint nálunk...

Mikor kint jártam pár éve többször, nem ezt tapasztaltam...


Utolsó, tudtommal lett volna lehetőség a Google-nek ausztriai/németországi utcaképekre is, a Google azért nem elérhető Ausztriában, mert a google-s autóval a felvételek készítésekor valahogy begyűjtötték a nem védett wifi hálózatok adatait is (nem csak fotózni tudták az utcákat), emiatt felfüggesztették, mikor meg újra engedélyezve lett nekik, akkor meg már a google állt úgy hozzá, hogy "le vagytok sz*rva"...

Németországban szintén engedélyezett volt pl. asszem Köln vagy München utcaképei részben elérhetőek most is, csak végül olyan sokan kérték utólag a házuk kitakarását, hogy a Google inkább "feladta" az egészet...

Ennyit a google-ről.

2018. máj. 20. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!