Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Normális hogy nem volt városi...

Normális hogy nem volt városi vezetése?

Figyelt kérdés

Az unoka tesómmal egyszerre csináljuk a jogosítványunk.

Ő a 22. vezetési óránál volt viszont nem volt még forgalomban. Az oktatója szerint be sem mennek a városba , hanem elmennek külső területekre és ennyi.

Ez normális dolog?


2019. nov. 3. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy minden vizsgaútvonal a város szélén halad, így gond lehet majd a vizsgán.
2019. nov. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgán kötelező pakolás is van, amit nem a "pusztába" kell megcsinálni
2019. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem normális, hogy úgy teszel fel kérdést, hogy nem tudom, nem értem mit akarsz kérdezni, a hiányos információkat nekem, nekünk kellene kitalálni.

Mit csináltak az eddigi 22 órában?

Rutinpályáztak? (akkor itt egy példa arra, rutin pályán is milyen sokat lehet tanulni)

Nem a belvárosban szokás kezdeni a forgalommal ismerkedést, hanem csöndes külterületeken, esetenként már az első órán (tehát továbbra is kérdés, mit csináltak a rutinpályán)

Nem tudjuk, hogy az oktató, vagy a tanuló miatt van ez így, de előbb-utóbb be kell menni a városba, az megkerülhetetlen.

A 30 óra csak egy kötelező minimum előírás,. lehet vizsgázni 60-70 óra gyakorlás után is, de kérdésedből nem derült ki, hogy mire is volt jó az eltelt 22 óra... nem normális.

Ezzel ki vagytok segítve?

lehet az oktató gyenge, lehet a tanuló fejlődik lassan... utóbbi esetben még normális is lehet, ha az oktatója tudja, hogy mit csinál

2019. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem volt forgalomban?

Tehát az eddigi 22 órát rutinpályán töltötte?


Szerintem ez semmiképpen nem normális. Vagy az oktató akarja lehúzni, vagy annyira borzalmasan megy neki az autó kezelése, hogy az oktató nem mer az utcára kimenni vele.

2019. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyilván elég sz/rul vezet, nem is fog 30 óra után vizsgázni
2019. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy sz.rul vezet, de ahhoz a világ legnagyobb antitalentumának kell lennie, hogy 22 óra alatt ne sajátítsa el az autókezelés és a parkolás alapjait! Vagy az oktatója talán még azt hiszi, hogy van külön rutinvizsga :)
2019. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A rutin pályáról már kijöttek .

Kevésbé forgalmas utakon "gyakorolnak" .

Állítólag 30. Óra után akarja hogy vizsgázzanak is ,de az én véleményem szerint esélytelen.

Olyan helyeken mennek ahol nincsenek lámpák. Csak mennek.. de olyan városban fog vizsgázni ahol villamos és elég nagy forgalom van. Ezt külterületen nem tudja megszokni.

Nekem is fura ,mivel én az oktatómmal a városban vagyunk .

2019. nov. 3. 21:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs miért nem mennek városi vezetésre.

Unoka tesóm elmondása szerint jól megy neki.

10 órát voltak a rutin pályán ,azóta a külterületen vannak.

2019. nov. 3. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Na akkor most felmerül a kérdés. 12 órája kijöttek már a rutinról ugye. Tehát az elmúlt mondjuk 10 órában az unokatesód miért nem nyitotta ki a száját, és kérdezte ezt meg, netalán kérte volna az oktatótól, hogy esetleg csináljanak valami értelmeset is??? Elhiheted, hogy ilyen gyakorlással 30 órával nem fog levizsgázni, aztán majd hagyhat ott még pár tízezret az oktatónál.
2019. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy 30 órával levizsgázik, de nem is az a gond, hogy több gyakorlásra van szükség, a kérdés az, hogy miért is tartanak ott, ahol tartanak.

Említetted, hogy van villamos közlekedés is a városban, tehát Budapest, Debrecen, Szeged, vagy Miskolc lehet a vizsga helyszíne.

Nem a villamos a lényeg, de ezek az ország legnagyobb városai, és a forgalmi vizsgákon többnyire be kell menni forgalmasabb helyekre, minimális az esélye, hogy lakott területen kívüli útvonalon kell menni.

Külvárosban korlátozottak a lehetőségek, valami nem stimmel, de mondjuk abban benne van az is, hogy az illető lódít.

Néhány évvel ezelőtt, az 5. órán már Debrecen belvárosán is áthaladtunk, és nem azért mert olyan szuperül ment a vezetés, tartottam is tőle, amit az oktatónak szóvá is tettem, mondta, hogy nem lesz gond, ott van előtte is a pedálsor, meg tudja fogni a kormányt, ha szükséges segít - akkor még csöndesebb, nyugisabb helyre mentünk gyakorolni, de előtte átmentünk fogalmas helyeken is.

A rutinpályázásra meg azt mondta, bemehetünk, ha nagyon akarok, de higgyem el, semmivel nem jobb ott, mint közúton, ahol többszáz méteres, gyér forgalmú útszakaszok vannak, a rutinpályán meg egy viszonylag szűk placc.

2019. nov. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!