Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriás jogosítványon,...

Blade Bone kérdése:

B kategóriás jogosítványon, ha fel van tüntetve a T és K kategória is, akkor pl a mezőgazdasági vontatókra milyen szabály vonatkozik?

Figyelt kérdés

Azoknál számít a személyautóknál feltüntetett 3500kg-os össztömeg, vagy pedig, mert ez ugye külön kategória és ezen belül nincsen semmi határ feltüntetve a tömeget illetően, így nincs is erre szabály?


Köszönöm a segítséget annak aki tud bővebb információt ezekről a dolgokról, mert én nem igazán találtam válaszokat. :)


2019. nov. 13. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima B kategóriával (nyilván a korlátozások vannak benne):

Lassú jármű (piros rendszám) + pótkocsija. Nincs leírva, hogy könnyű vagy nehéz, így elméletben akármekkora összsúllyal mehetsz

Mezőgazdasági vontató + könnyű pótkocsi (Fekete rendszám)

Továbbá fekete rendszámos vontatóval nem lehet húzni piros rendszámos pótkocsit.

Ha jót akarsz magadnak akkor a B mellé vagy megcsinálod a T (esetleg B+E), vagy még inkább a mezőgazdasági gépkezelőit, azzal munkavégzés, munkagép kezeléssel sem tudnak semmiféle módon vegzálni

2019. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként puszta kíváncsiság volt, de mondjuk most néztem a T kategóriát, ami így már jóval szélesebb palettán mozog, szóval az sem rossz.
2019. nov. 13. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Lassú járműre (piros) nincs korlátorzás, akár mekkorával mehetsz.

Mezőgazdasági vonatónál a jármű tömege nincs korlátozva, de B kategóriával csak egy darab könnyű pótkocsit húzhatsz.

B+E kategória esetén egy darab nehéz pótkocsit is.

C+E vagy külön megcsinált T kategóriánál pedig két nehéz pótkocsit it.


Munkavégzésnél általában elvárt, hogy külön papírod legyen róla.

2019. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!