Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Holnap megyek az első forgalmi...

Holnap megyek az első forgalmi vizsgámra, ti izgultatok az elsőnél?

Figyelt kérdés

B-jogsi.

Mivel tudták nyugtatni magatokat? :D


2019. nov. 24. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Persze, sztem mindenki izgul az elsonel. Nekem csak az elso par perc volt a para, utana vitt magaval a vezetes elmenye. Jah meg parkolasnal volt para, parhuzamosat kellett csinalni, de ugy, hogy alig volt egy kocsinyi helye. Kellett is korrigalni vagy 3x..

Nekem amugy elsore sikerult a forgalmi

2019. nov. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
vizsgabiztos milyen volt?
2019. nov. 24. 11:34
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen, izgultam. Az első tíz percben érintettem egy félig lekopott záróvonalat. Én sehogy nem tudtam magam nyugtatni, szerintem valamilyen szinten normális, ha vizsgahelyzetben izgul az ember.


"Kellett is korrigalni vagy 3x..

Nekem amugy elsore sikerult a forgalmi"

Szerencséd volt. Normális esetben 1x lehet javítani, a második javításnál bukta van.

2019. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Az első tíz percben érintettem egy félig lekopott záróvonalat"

Meg is buktál?

2019. nov. 24. 11:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megbuktam, de visszavezethettem a kezdőpontig.
2019. nov. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

B-nél úgy izgultam majd rosszul lettem, aztán egy vicc volt az egész, C-nél majdnem bepisiltem, de az is vicc volt, most kedden volt az E hááát, annyira még érettségin sem paráztam, de végig a piálásról beszéltünk, szóval az is egy vicc volt, egyébként az a vizsgabiztos volt aki 4 éve B jogsinál. Megismertem és mondtam neki, hogy "ön volt 4 éve B jogsinál" erre ő mondta, hogy nem emlékszik, én meg mondtam, perszr, hogy nem, rövidebb a hajam.


Valahogy muszáj oldani a feszültséget..

2019. nov. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Huh,én hát eléggé parázok :D pedig jól megy a vezetés :D
2019. nov. 24. 12:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is izgultam, de épp, hogy elkezdtem már a piros lámpánál állva, ráj9ttem felesleges izgulnom. Mi van ha megbukok? semmi, nem dől össze a világ, majd sikerül másodjára. Így már nem is érdekelt a vizsga, csak vezettem. A vizsgabiztos meg végig dumált az oktatóval, mintha nem is figyeltek volna. A vizsgafeladatom szerint egy y fordulást kellett csinálnom, és egy aruház parkolójában normálisan beparkolni. Megoldottam. Amikor visszamentünk akkor gratulált a vizsgabiztos, hogy elsőre sikerült, bér volt 1 hibám. Azt hittem az egyik utcáról, hogy jobbkezes, és megálltam. Mivel csak egyszer követtem el, így csak hiba, de ha több mint háromszor megállok mert jobbkezesnek válem, bukta lett volna. Szóval

gondolj arra, hogy nem történik semmi világrengető probléma ha nem sikerül. Majd a második menni fog. Legyél laza.. ennyi.

2019. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben egy pénteki napon volt a vizsgám. Előtte vezettem kedden, csütörtökön meg a vizsga előtt egy órát. Kedden tudtam meg, hogy az elsők között leszek 7:30-as kezdéssel. (A poén, hogy az oktató is ideges volt az időpont miatt, mert nem igazán volt még itt vizsgája így együtt siránkoztunk.:D) Nem tudom még most se megmondani, hogy emiatt a tudat miatt vagy nem, de ezen a napon iszonyat rossz volt minden. Amit lehetett elrontottam. Az oktató már az idegösszeroppanás szélén volt, hogy mi van velem. Én pedig a sírás határán... Kétszer úgy ordított velem, mint a fene. Eskü itt majdnem az volt, hogy kiszállok és otthagyom az egész jogsidolgot a fenébe. A végén közölte, hogy ő nem tud mit csinálni és hiába mondja el a hibáimat tudja, hogy én is tudom. "Mindent megtanultál és tudod is. Otthon gondolkodj el rajtuk. Lesznek ennél még rosszabb napod is, pl.: szakítás után is vezetned kell..." És pont. Csütörtöki időpontomat elcserélte egy másik tanulóval, hogy lássam, milyen a forgalom reggel 7-től. Hát halott ügy. Rengeteg diák, szabálytalanul megálló/parkoló szülők, millió munkába tartó felnőtt. Szóval agyrém volt számomra. Vagy 3-4 percig álltam egy kereszteződésben, hogy balra forduljak és őszintén megmondtam, miközben kapkodtam a fejem, hogy azt se tudom merre nézzek. Ezen a ponton engedtem el az egészet. Tudtam, hogy a vizsga napján is tömeg lesz, így úgy voltam vele, hogy ha megbukok megbukok...Délután voltam csak nagyon ideges, így elmentem egy barátom meccsére. Ha teheted menj el valahova, hogy elterelje a figyelmed. Nekem bevált. Este csak négyszer keltem fel és agyaltam, hogy hogy a fenébe kell jobbra hátra 90-et csinálni?:D Reggel nem igazán volt időm idegeskedni. (Mindenképpen egyél és igyál valamit, nehogy aztán emiatt legyél rosszul!) 5-kor keltem, 6-kor már a buszon voltam és fél héttől vezettem. Még ekkor is belenyúlt az oktató a pedálba és a kormányba. A párhuzamos parkolást szokás szerint elrontottam. A felügyelőségen megnézte, hogy ki lesz a vb. Majd mondta, hogy nagyon figyeljek a sebességekre, ahol tudok ott menjek a megengedettel, legyek pontos, precíz, mert a vizsgabiztos nagyon figyel ezekre, de nem olyan szőrös szívű:ha elrontanék valamit pl. egyirányú utcából balra kanyarodásnál a besorolást, akkor visszafordít abba az utcába és ad esélyt a javításra... Iszonyat szerencsém volt, hogy olyat húztam ki amiben volt országúti. Így az oktató az én javamra, oda irányított ki először, hogy elkerüljük a csúcsforgalmat...

Már az elején beszélgettek (csak azt tudom mondani, hogy te is reménykedj ebben:D), kifigurázták a mellettem lévő szegény vizsgázót. Úgy akartam elindulni, hogy nem indítottam be az autót:DD és miközben dumcsiztak, szegény oktató lefagyott és nézte egy pontban a kormányt, így leesett a tantusz.

Amikor már a harmadik utcában hangzott el, hogy arra alkalmas helyen jobbra előre 90-ben vegezzem el a parkolást, és meglátam egy helyet, ekkor bezzeg beállt a hullacsend... Oké visszatolattam beálltam, de nem mentem teljesen a végéig, mert le akartak csekkolni, hogy egyenes e. Hát nézelődtem balra jobbra, majd újra és újra, de ne volt ott vonal. Mögöttünk se állt autó, így ne tudtam mihez viszonyítani. Jó pár másodpercet töltöttem el lesokkolodva, majd erősen elkezdtem hinni a telepátiában:D mert az oktató hangját hallottam, hogy: "Hülye, aki elsőre akarja megcsinálni az előre parkolásokat. Van két lehetőséged javítani, az rengeteg! Higgadj le, gondold végig és korrigálj!" Sajna arra nem kaptam válasz, hogy hogyan:DD Miután elkezdtem javítani, akkor kaptam a legnagyobb segítséget a vizsgán, mert oldalról láttam, hogy az oktató aprókat bólogat.

Végül 5 hibavonalam lett, ebből három csak az volt amit mindig az oktató is mondott, hogy nem figyelek eléggé a többi autósra. Ja meg a vb. a végén mondta, hogy visszafele adrenalinnal szórakoztattam magam, meg az oktatóm idegrendszerével játszadoztam. 70-es tábla volt, és előttem egy másik tanuló. Én meg úgy voltam vele, nehogy már a végén húzzanak meg, mert lekövettem egy másik autót, aki nem megy a megengedettel. Úgyhogy átmentem a másik sávba, hogy megelőzzem. Egy orrhosszal már előtte voltam, de jött egy 50-es tábla. Na a másik kolléga 50-nel tudott menni, így vissza kellett sorolnom mögé, hogy majd jobbra kanyarodhassak.


Bízz abban, hogy beszélgetni fognak, így nem érzed magad annyira frusztrálnak. Te csak figyelj a vezetésre és mindenképpen a visszapillantó tükörre! Ne kapkodj! Ha úgy érzed a parkolásnál, hogy elronottad, akkor egy pillanatra állj meg és gondold végig, hogy hogy tudnál korrigálni. Gyalogosokat engedd át, ezzel is telik az idő!


Igazából nincs miért izgulnod. Ha vizsgázol az azt jelenti, hogy megtanultad az alapokat és az oktató szerint is készen állsz, hogy nélküle is vezethess a forgalomban. Bízz magadban, a tudásodban és a képességeidben! Élvezd a vezetést, ne feszengj miatta! Meg lesz az!:))



Sok sikert előre is!!

2019. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Aztaaaa :D

köszi a válaszod, szép:D

holnap reggel vigyzázom :D

2019. nov. 24. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!