Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi bizonyítja egy traffipax...

Mi bizonyítja egy traffipax fotón hogy én hajtottam gyorsan, ha azt "célkereszt" nem jelöli a képen?

Figyelt kérdés
Van 5 fotó, abból az utolsón látszik a sebesség. Mögöttem megy egy autó, mellettem egy busz, és én kapom a csekket, de a berendezés miért nem jelöli hogy melyik járművet méri? Ennyi erővel kiállhatnának randomra egy okostelefonnal és fotózhatnák a forgalmat. Ez jogos így?

2020. jan. 7. 02:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az bizonyìtja, hogy neked küldtèk a csekket, ergò a te rendszàmod olvastàk le. Ha az megnyugtat, nyilvàn a busz ès masik auto is kap bünetèst, tèged persze arròl nem fognak èrtesìteni.
2020. jan. 7. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
54%
Fellebbezés, aztán hátha
2020. jan. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrség, nem elég ez neked?
2020. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha megnézem neten a fotókat, minden képen van egy kis feher kör ami jelzi hogy melyik autót méri. Így az enyém csak egy a sokból a képen jelölés nélkül, csak így röpködnek a csekkek ilyen fotóval?
2020. jan. 7. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében az van, ami a # 1-es válaszban olvasható. (2020-01-07 04:21)


[De ha megnézem neten a fotókat, minden képen van egy kis feher kör ami jelzi hogy melyik autót méri.] # 4 (2020-01-07 23:01)


Két dologban vagyok más véleményen.


1.) Nem tudom, hogy milyen eszközrendszer alapján kaptad a bírságot?

• Ha fixen telepített mérési pont alapján (út fölé telepítettek), annak sebességmérő eszköze doppler-radaros, a radarsugarak szórása miatt csak kis – néhány tíz méteres távolságból történő - sebességmérésre alkalmas, hogy biztosan egy adott jármű sebességét mérje (úgy is vannak állítva, igencsak lefelé néznek a kamerák), és a fényképkészítési távolsága (amin jól látszik a rendszám) 3-20 m.

• Ha bárhol felállítható mérőeszköz („háromlábú”) alapján, annak sebességmérő eszköze lézeres, a nagypontosságú lézersugár miatt, ha a terepviszonyok engedik, akkor 600 méter távolságból történő sebességmérésre is alkalmas; a fényképkészítési távolsága (amin jól látszik a rendszám) nappal legfeljebb 150 m, éjjel legfeljebb 100 m.

Nézegettem ezekkel készült képeket, de nem látok jelzést a megbírságolt gépkocsin.

Például:

Teszt („Kezelő: TESZT03”) 2015. január 28. [link]

Nyíregyházi jelentős sebességtúllépés 2019. május 25. [link]


2.) Nincs jelentősége a jelölésnek, az számít, hogy melyik járművet mérte be, melyiket követte a mérőnyaláb a fényképezési távolságig (amikor már akár egészen más is lehet a sebessége, mint a távolabbról történő méréskor volt).

Mivel a mérés és a fényképezés időben és térben elkülönül, nincs különösebb jelentősége, hogy alkalmaznak-e a fényképen valamilyen maszkoló jelet (akár kör, akár négyzet, akár nyílhegy, akár lefelé mutató hüvelykujjas kéz, vagy bármi). Ott a rendszám a képen is, és alatta a szövegben is; azé, amelyiket bemérte.


Ha bizalmatlan vagy, akkor jelölés esetén is megkérdezhetnéd: hogy biztos, hogy nem másik jármű helyett jelölték meg a tiédet a képen? És ha a te autódat mérték be - és még jelölést tesznek rá fényképezéskor -, mi bizonyítja, hogy annyival mentél, mint amennyit mértek?


Jogod van fellebbezni, ennek ismertetését nyilván tartalmazza a bírság-határozat. (A bírság összegétől függően, 5-ezer – 12-ezer Ft a fellebbezés illetéke.)

Arra tippelek, hogy megkapod, hogy az eljárás és a felvétel teljes mértékben megfelelt a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről szóló 18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet előírásainak.

2020. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Már befizettem, csak agyalattam a fotón, de így már tisztább a kép amiket leírtál. Egyébként nem fix traffi volt, hanem rendőrautóból mért
2020. jan. 8. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!