Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Alul csatoltam egy képet, a...

Alul csatoltam egy képet, a zöld nyíl az az autó haladási irányát jelzi. Nekem kell balra indexelni ha egyenesen akarok haladni?

Figyelt kérdés
[link]

2020. febr. 1. 17:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
2020. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%
Kell tudtommal. Dettó ez van egy helyen Miskolcon.
2020. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
3%

Nem. Ha visszafele jönnél, akkor kéne jobbra.

A főútvonal kanyarodik, és te nem azt akarod elhagyni.

2020. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Bocs, 2-es voltam benéztem, nem kell.
2020. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom milyen főútrol beszélnek előttem.

Nem kell balra indexelned, és ellenkező irányból sem jobbra .

Ha kanyarodó főút lenne, akkor kellene balra/jobbra indexelni.

2020. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
15%

Kell.


29. § (1) * Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.



Kiemelném a "másik útra bekanyarodik" kitételt. Az irányváltoztatás megítélésekor a főútvonal "jogilag" mindig egyenesnek számít, és ehhez kell viszonyítani. Kell balra indexelni, éppúgy mintha szemből jönne valaki és egyenesen menne tovább, csak neki jobbra kell.

2020. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

#5, #6!

Nyugodtan adjátok vissza a jogsitokat. Már ha van.

2020. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

Oké!

Eléggé meg oszlanak a vélemények, próbálom tisztázni a helyzetet.

Van egy elsőbbség adás kötelező táblánk, egy kiegészítő táblával, a zöld nyíl irányában.

Először is: A kiegészítő tábla, nem ad egyértelmű utasítást, hanem csak tájékoztat!

Ha nem lenne a kiegészítő tábla, és én jobbra akarnék fordulni kis ívben, szemből pedig valaki balra nagy ívben, elvileg nekem van elsőbbségem.

De ha a szemből jövő jármű nem használja az irányjelzőt, ebből én arra következtethetek, hogy egyenesen fog tovább haladni.

Tehát én nyugodtan fordulhatok jobbra.

És itt jön képbe, a kiegészítő tábla.

Mivel látom a táblán, hogy a főútvonal kanyarodik, és a szembe jövő nem használ irányjelzőt, az nem azt jelenti, hogy egyenesen megy tovább.

Lehet, hogy balra nagy ívben fog fordulni, de akkor (a kiegészítő tábla szerint) neki van elsőbbsége.

Tehát, ha a zöld nyíl irányában megyek tovább egyenesen NEM KELL irányjelzőt használnom, de a szemből jövő, balra nagy ívben kanyarodónak elsőbbséget kell adnom.

Így már megvan?

2020. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
NINCS AZ ÁBRÁN FŐÚTVONAL tábla. Ne keverjétek a dolgokat. A jogsit azok adják vissza, akik lepontizták az 5. választ.
2020. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
26%
kell!
2020. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!