Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megtanulok Bp-n biciklizni,...

Megtanulok Bp-n biciklizni, ha félek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nincs jogsim, mégpedig olyan okból, hogy pánikbeteg vagyok. Képes vagyok elveszíteni a biztonságérzetemet, ezzel lehet balesetet okozva. Bár ez nem biztos, hogy így van, sok pánikbeteg ismerősöm mondja, hogy megtanulták ezt kezelni, és élesben csökken ez a félelem.

Én attól félek, hogy mivel sajnos nincsenek kiépítve rendesen a bicikliutak és a kreszt sem ismerem (még), ezért balesetet okoznék. Pedig sokkal jobb lenne biciklivel közlekednem, környezettudatosabb, sport, és szeretek is, de csak a szigeten vagy kijelölt útvonalakon. A városban pedig nem mind biztonságos, az autókkal kell felvenni a gyorsaságot.

Az lenne a kérdésem, hogy járdákon közlekedhetek? Vagy az szabálytalan? Megtanulhatok/beleszolhatok valahogy?


2020. febr. 2. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:
*beleszokhatok
2020. febr. 2. 23:07
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Járdán általában tilos kerékpározni, ami Budapesten kb annyit jelent, hogy mindíg tilos a járdás biciklizés, ha nincs kerékpárút, kerékpársáv, akkor bizony az úttesten kell tekerni.

Ami viszont megtehető, hogy tolod a biciklit a járdán, akkor ugyanis gyalogosnak minősülsz.

A KRESZ-t mindenképpen érdemes megtanulni egy nagyvárosban kerékpárral közlekedőnek, ahol pedig nem érzed magad biztonságban ott gyalogosként, a kerékpárt tolva haladhatsz a járdán, és ahol ismét van kerékpárút, ott ismét lehet tekerni.

2020. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Járdán tilos (meg szerintem nincs is értelme, mert ha 10-nél gyorsabban mész, akkor már nem biztonságos a gyalogosok miatt). A kerékpárúton mehetsz, ha az nincs, akkor az úttesten.


Ezt olvasd el és sok mindenre választ kapsz:

[link]

2020. febr. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
59%

És mielőtt elkönyvelnéd, hogy a félelem miatt nem tudsz kerépárral közlekedni, menj el a Magyar Kerékpárosklub által tartott Bebeiciklizés nevű programok egyikére; ott gyakorlott vezetők segítségével a gyakorlatban ismerheted meg a városi kerépározás alapjait. Kis csoportokban, előre meghatározott útvonalon ismerheted meg, melyik közlekedési helyzetet hogyan kell kezelni...

Utána eldöntheted.

2020. febr. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szuperek vagytok!!!
2020. febr. 3. 05:52
 6/7 anonim ***** válasza:

A Bebiciklizést én is ajánlom, egy csomó jó tippet adnak ott.


Részemről csak annyit tennék hozza, hogy a legtöbb veszély nem hatulról jön, ahonnan a legtöbb kezdő városi bringás számítana rá, hanem olyan irányokból, ahonnan nem látszol jól. Ezért pl. kijelölt kerékpárúton sem vagy feltetlen biztonságban, mert már az első kereszteződésben egy kanyarodó nyerges vontató alatt találhatod magad, ha épp sikerült végig holttérben maradnod.

2020. febr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a KRESZ szabályokkal mindenképp ismerkedj meg, mielőtt részt vennél a közúti forgalomban (a bicikliút is közút, arra is vonatkozik a szabály)

Mindenképp érdemes elmenni párszor egy rutinos és szabályos!!!! bicajossal, akki tud neked élőben mitatni tippeket, mit hogyn mire kell figyelni.

a bebiciklizés esemény pl pont ilyen.

2020. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!