Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor mondhatjuk hogy egy...

Mikor mondhatjuk hogy egy nyergesvontató öreg és cserélni kell, eljárt felette az idő?

Figyelt kérdés

Láttam olyat, hogy valaki 1 millió km után cserélte a nyergesvontatót, nem számított a kora, így van olyan hogy 8-9 éves nyergesvontatók is vannak az utakon.


De látok cégeket akiknél a flotta átlagéletkora 1-1,5 év.


Akkor hol az igazság ha km-t vagy kort nézünk?


2020. febr. 4. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ugye erre nem itt vársz megbízható választ? Ázsiában dolgoztam, ott ültem harminc éves Scaniában is, hibátlan volt, és húzott vagy harminc tonna betonvasat...ha nem is volt táltos paripa, de kiváló volt. Hiába, a svédek nagyon tudtak..
2020. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A te flottádban hány autó van kedves kérdező?

Amúgy meg ÁLLAPOTOT nézünk. megbízhatóan üzemel? teszi a dolgát? Átmegy a vizsgán? ha igen akkor?

2020. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 millió km felett már nem éri meg nemzetközizni szerintem, de még hosszú belföldezni az. Olyankor elő kezd jönni mindenféle apró hiba, ami komoly költségeket jelent, és nem is ez a baj, hanem az, hogyha pont akkor áll meg egy apróság miatt a kamion, amikor a legjobban kéne sietni, az egy kis és egy nagy cégnek is akkora költséget jelent, ami nagyon jelentős, nem beszélve arról, hogy a megrendelő is elveszíti a bizalmát, ha késik az áru. Ezért a nagy flottákba jobban megéri állandóan fiatal kamionokat bérelni havi 2000 euróért (aprópénz, ha jobban belegondolsz), és még a fenntartást se kell fizetni, mert azt is a lízingcég állja, meg ugye kisebb az esély rá, hogy egy fiatal kamion lerobbanjon. Illetve van egy olyan is, hogy a kamionokon évről évre még mindig tudnak annyit fejleszteni, hogy 0,5-1 literrel kevesebbet egyen, és egy kamionnál, ennyi km alatt ez olyan sokat jelenthet, hogy pár deci üzemanyagmegtakarítás is simán visszahozza az árát egy új kamionnak.

A korral nincs baj, a kamionok bírnának 20-30 évet is, csak ennyi idő alatt annyi km megy egy jól kihasznált nyergesbe, hogy atomjaira hullana 20 év alatt.

2020. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam 1,5 milla km-es kamionnal és jó állapotú volt.

Persze aki tudja lecseréli mert az útadót a szerint fizeti hogy milyen Euro besorolású.

Egy euro 2 dupla útadót fizet mint az euro 5 vagy 6.

2020. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!