Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kereszteződésnél ugye a...

Kereszteződésnél ugye a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Van egy kereszteződés, 2-2 sávos mind a 4 irányba. Mindig a szemben állóknak van zöld természetesen. Én állok a járdához közelebbi külső sávban, jobbra akarok kanyarodni, indexelek is.


Szemközt mind a külső, mind a belső sávból akarnak szintén (nekem) jobbra kanyarodni, ugyanarra amerre én.


Zöldre váltotta a lámpa. Elindulunk és egyszerre érünk a sávhoz és minden ilyen helyzetben ugyanott engem dudálnak le! És nem egy ember!


Én úgy tudom, hogy egyenrangú, de lámpás kereszteződésnél a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbb sége! Máshol mindnhol betartják, de ott nem. Csak én nem értem?


(vác, mol benzinkút felől kanyarodok lepest fele.)


2020. febr. 15. 17:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Oké, nem a része, már látom. DE! ha ugyanakkor érkezünk az útra a piros autóval, akkor nekem vagy neki van elsőbbsége?
2020. febr. 15. 18:35
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg gáz ilyeneket kérdezni ha jogosítványod van.

Ott van előtted az elsőségadás kötelező tábla, mindenkinek elsőbbséget kell adni, aki a főúton érkezik, és a szemközti utcából kikanyarodó is a főúton halad, mire oda ér a becsatlakozáshoz

2020. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nincs jogsim :d 16 vagyok. Tudom a kérdés úgy szól, mintha én lennék a sofőr, pedig csak a sofőr szemszögéből nézem...


És rosszul fogalmaztam, mert két külön kereszteződésre gondolok. Egyi kaz a váci, másik pedig ez a váci úti.


A váci útinál viszont ahol MINDENKINEK van lámpája a kisebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége. Nem biztos, hogy értitek miről beszélek..

2020. febr. 15. 18:55
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Létezik a kanyarodási szabály, de annak gyakorlati alkalmazásakor figyelembe kell venni, az "egyéb" tényezőket.

A képen lévő helyzetet nézve, ha a szemben lévő piros autó balra szándékozik kanyarodni, a kép alján látható teherautó viszont egyenesen halad, akkor a teherautónak elsőbbsége van a piros autóval szemben (kanyarodási szabály.

Miután ráfordult a főútra, ott már elsőbbsége, nem kell kiengedni a jobbra kanyarodni szándékozót, ott van az elsőbbségadás kötelező tábla előtte, neki meg kell állni, ha a főúton jármű közelít, ebben az esetben nem alkalmazható a kanyarodási szabály.

2020. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 qkker1 ***** válasza:
100%

"Aki innen kanyarodik ugyanabban az időben mint szemből, akkor nekem van elsőbbségem ugye?"


Nem. A "mackósajt" szerinted miért van ?

2020. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki beég, akkor soha nem ismeri el, hanem mindig jön, hogy nem is én, hanem valaki más. Hát persze.

Az ív mérete mindegy. Ha jobbra kanyarodsz 15 méteres sugáron, a szemből jövő balra 8 méteres íven, akkor szerinted neki van elsőbbsége? Hát nem!

Az egymással szemben lévők edetén érvényesül a kanyarodási szabály, kivéve azt, ha tábla mást mutat.

Ez lehet kanyarodó főút, vagy olyan kereszteződés, ahol nem a balról/jobbról érkezőnek van elsőbbsége, hanem a kieg. tábla szerint mondjuk szemből és jobbról.

Ilyenkor hiába mennél egyenesen, elsőbbsége van a kanyarodónak.

A mutatott helyen neked macisajt van, a másik jármű meg a védett irányban van már.

Nincs minimális távolság előírva. Ha csak öt métert jött ott, akkor már elsőbbsége van.

2020. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"(vác, mol benzinkút felől kanyarodok lepest fele.)"


Ott ha te a MOL-kút felől kanyarodsz Budapest felé, akkor te már tulajdonképpen egy másik kereszteződésben vagy. Értsd: aki a Zöldfa felől kanyarodik ki, neked annak elsőbbséget kell adni. Elég sokszor kanyarodtam már ki a Zöldfa felől a körforgalom felé, és eddig minden MOL-kút felől érkezőnek egyértelmű volt a szitu. Ezekszerint neked nem. Egyébként ha te a MOL-kút felől érkezel, akkor nincs lámpád, csak egy kanyarodó sávod táblával. Vagy te a lámpától akarsz jobbra kanyarodni? Mert akkor nagyon nagy a baj :)

2020. febr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!