Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos kerékpár, akkor...

Elektromos kerékpár, akkor hogy is van ez? (Jogsi, bukósisak. )

Figyelt kérdés

50-50%ban aránylik a két tény, hogy kell-e jogsi a bicajra vagy sem..

Egy oldal azt írja, hogy ha van rajta gázkar akkor kell rá jogsi.

Míg egy másik oldal(ezen kívül még sok oldal+ akitől vettem) aztmondja, hogy ha nem több mint 300W a teljesítménye és lehet pedállal hajtani akkor nem kell jogsi.

Ezért megkérdezem itt, 2020ban, jelenlegi jogszabályok mellett, hogy kell-e jogsi, bukósisak, biztosítás az elektromos bicajomra.

-300W-nál kevesebb teljesítményű

-Van rajta pedál, DE lehet annak hajtása nélkül is menni vele

-Van rajta gázkar, a végsebessége 35km/h

-Amikor pedállal hajtom, akkor könnyebb menni vele mint egy átlagos biciklin, a gázkar nélkül is.(amikor hajtom akkor kb. 22-25 km/h a max sebessége)


Amit viszont furcsálltam, az mégpedig az, hogy kb 35-el mentem el egy rendőr mellett, majd egy másik mellett is 20p után, egyik sem intett le, igazoltatott volna.

De ha csak "szerencsém" volt akkor legközelebb milyen büntetésre számíthatok, ha jogsi nélkül hajtom?


2020. febr. 23. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá jogsi csak rém hírek. A benzinesre se kell
2020. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
300 W a mágikus határ.Az alatt nem kell,de ajánlott.
2020. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem már egy KRESZ vizsga annyira fontos lenne mint az általános iskola.

Ezt a saját érdekében megkellene tanulni önként is.

2020. febr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

A KRESZ definíciója szerint a kerékpár olyan jármű, amelyet emberi erő hajt és azt legfeljebb 300 Wattos motor segíti.

Eszerint ha önállóan is lehet vele haladnib akkor az már nem kerékpár -de amióta egyes forgalmazók tömegesen adtak el kerékpár gyanánt olyan szerkezeteket, amelyek gázkarral, hajtás nélkül is képesek haladni; sőt sok esetben semmiféle szenzor nincs, ami a pedálozást érzékelné, azóta teljes a káosz. Ha ezeket annak idején kerékpárként engedték forgalomba hozni, akkor ezen már nem igazán lehet változtatni még akkor sem ha nyilvánvalóan nem az.

2020. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!