Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nulla tapasztalattal silos...

Nulla tapasztalattal silos kamionnal Európába? Féljek?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életem 22 évesen, hogy kamionosnak állnék, utóbbi időben semmi nem sikerült, csak a jogsik.


Még soha nem vezettem autópályán, még soha nem voltam külföldön, sőt a megyét is csak pár alkalommal hagytam el.


De valahogy nem félek és magabiztos kezdek lenni, ami fura mert eddig ezt nem éreztem , csak forgalmi vizsgákon, amikor úgy ültem be, hogy " miért buknék meg? "


Szívesen olvasnék kezdő kamionos sztorikat, youtube-t már áttúrtam. :) azért írtam ebbe a topikba, itt biztos van kamionos, ha meg van, biztos volt kezdő. :)


2020. febr. 26. 22:16
 1/6 Lacagyerek válasza:
Először is, nem vagyok kamionos sem teherautós, meg csak jogsim sincs meg rá egyenlőre. De ki tudja mit hoz még az élet. Másodszor meg ha most van meg a jogsid rá és még autólályán se vezettél vele akkor mért nem kezdesz egy olyan helyen ahol nem nemzetköziznin vagy. Én legalábbis tuti, hogy így kezdeném akármekkora rutin van mögöttem személyautóval. Meg én lehet hasítanék egyett autóval az autópályán mielőtt egy nyergessel vagy akár milyen teherautóval mennék rajta. Már csak abból kiindulva, hogy kérdezed, hogy feljél-e? Én is nagyon magabiztos voltam mikor elkezdtem vezetni úgy egymagam és ez kb addig tartott még olyan helyzetbe nem kerültem amivel még addig nem találkoztam, de ez idővel meg a rutinnal jobb lesz. De ezt neked kell érezni en csak azért mondom ha netán valami gebasz van akkor a nyerges nagyobbat taszít mint egy személyautó.
2020. febr. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
A korona vájrusztol félj, ne a vezetéstől...
2020. febr. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha még érdemi vezetési rutinod sincs semmilyen szinten akkor nem biztos, hogy szerencsés 40tonnával nekivágni a nagyvilágnak. El lehet kezdeni ezt 7,5-12t ponyvással is, hogy szokd a légkört, a vezetést, stb stb.
2020. febr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először próbálj kis autón gyakorlatot szerezni és majd pár év múlva átülhetsz nagyobbra is.

Fel se vesznek kezdőként silósra.

Meg aztán talán a legkönnyebb része a kamionozásnak a vezetés. Már ha lehet ilyet mondani mert az a monoton , állandó órák hosszat tartó nagy semmi, azt külön nehéz megtanulni, megszokni vagy is inkább eletörődni.

Nem nagy dolog autópályán egyenesen elvezetni, kis gyakorlattal megy ez.

Ettől vannak sokall nehezebb dolgok, a le és felrakodás. A silónál külön nehézség a fel és le ürítés. Neked kell mindent csinálni, a csöveket csatlakoztatni, aztán ha kell elmenni kimosni feltőtleniteni a tartályt.

De szinte lehetetlen mindent leírni ami egy kamionosnak a munkájába belefér, de az árny oldalát nem mondja senki .

2020. febr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de a közelbe senki nem vesz fel kezdőt csak a silós, én is inkább egy 12t járgányon mennék körbe a Balaton-tó körűl mint, hogy a Mont Blanc-ot másszam meg vele vagy épp valami random farmra ahol biztos, hogy visszafele tolatni kell. De semmi más lehetőségem, mert ha Budapestre mennék a W-s céghez az meg még Angliába is kiküld, belföldre meg jelenleg nem keres embert.. igrn, jól olvasod, kezdőt nem keres mert nincs betanítás.. silós meg igen, és nem is kell a 12 tonna vasat valahogy rögzíteni, valahogy úgy ahogy gki-n tanultam.. ja, nem , "akkor pont hiányoztam".
2020. febr. 27. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:

felesleges kislalyan bohkckodni, sose fogod megtanulni ott, ugy is csak ha mar a rendeset csinalod akkor fogsz tanulni. Lehet bohockodni szemelyautoval meg kisteherautoval, de pont semmit sem er.


En meg a szulovarosomat se hagytam el soha megis rogton ce vel kezdtem, csinaltam hulyesegeket, fizettem birsagokat... de csak igy tanul az ember, aki hibazik csak az tanul igazan.

2020. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!