Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány megszerzése után...

Jogosítvány megszerzése után milyen lehetőségeim vannak tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

A jogsim megvan 2 hónapja. Azóta okoztam balesetet, illetve elég sok hiányosságot fedeztem fel magamban.


Van arra ilyenkor is valamilyen lehetőség, hogy egy oktatóval gyakoroljak?


Győr környéken.


2020. febr. 28. 06:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Balesetet okozni figyelmetlenségből lehet. Ezen az oktató nem segít. Az sajnos alap tulajdonság.

Azért vetted az órákat nem, hogy ott megtanuld az alapszabályokat. Addig nem kellett volna vizsgázni.

2020. febr. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb oktató vállal oktatást jogsisoknak is.

De ezt ne itt kérdezgesd, hanem hívj fel egyet és beszéld meg.

2020. febr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet vezetéstechnikát tanulni. Ezt gyakorlatilag nem oktatnak a jogsi megszerzéséhez, mert kevés az idő. Csak az alapokat tanítják. Ilyen keresőszavakra keress rá a neten: vezetéstechnika tréning, győr. Általában ugyanolyan autósiskolák csinálják, akiknél a jogsit is meg lehet szerezni, de jóval kevesebb ilyen autósiskola van, mert pálya is kell hozzá, és az kevesebb iskolának van. Budapestén tudom, hogy az autóklubnak van vezetéstechnikai pályája, meg csinál is vezetéstechnikai tréningeket. Mindenképp olyan iskolát keress, akik pályát is tudnak biztosítani. (Ezek olyan pályák, amiknél van beépített öntözőrendszer,hogy tudják locsolni, meg imitálni tudják, hogy megcsúszik az autó, mert meg tudják rántani az autó hátsó kerekét.)
2020. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a vezetési techikàddal lenne gond, hisz tudsz vezetni, nem ezért okoztàl balesetet, hanem mert figyelmetlen vagy, esetleg nem vagy tisztában a kresz szabályaival. Te hogy érzed? Milyen hiányosságaid vannak?

Én a helyedben neki állnék, és kiolvasnàm újra a kresz könyvet, nyomnèk pár tesztet is, esetleg keresnék egy oktatót, aki vállal egy kis gyakorlást már meglévő jogsisoknak, mert szoktak ilyet is vállalni.

2020. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hovarju ***** válasza:
A legtöbb iskolában tartanak gyakorló órákat jogosítványosoknak. Kérdezz rá az oktatódnál, biztos tud valakit ajánlani.
2020. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vezetéstechnikai tréning
2020. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit gondoltam a baleset előtt.


Egy olyan kereszteződésbe értem, ahol sárga jelzéssel működtek csak a lámpák a hajnali gyér forgalomban. Nem ezt szoktam meg. Arra számítottam, hogy majd működnek rendesen a lámpák.


De ehelyett sárgán villogtak, nekem pedig volt egy macisajtom, tehát felismertem hogy lámpa helyett akkor most elsőbbséget kell adnom. Balról jött egy autó. Nem emlékszem miért csináltam, de megpróbáltam átmenni előtte. Az az igazság, hogy nem tudtam felmérni szerintem azt, hogy most a másik milyen sebességgel jön. De ez sem mentség, hisz a kockázat ellenére csak úgy át akartam menni.


Ugye nem álltam meg a macisajtnál, volt tempóm, gondoltam úgy átérek. De végül nem, balról eltalálták a kocsim hátulját.


Szóval hogy konkrétan mi a gond velem, azt nem tudom, de talán a tapasztalatlansághoz kötődik.

2020. febr. 28. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg is vlaszoltad magadnak, tapasztalatlanság. Ez viszont "csak" hiányosság, amit el tudsz hagyni. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, vezetéstechnikai tréningek, gyakorlás. Hakeresel egy oktatót, akitől még vennél plusz órákat, neki is mond el, mi történt. Ha normális, akkor ténylegesen arra megy rá, ami nálad hiányosság. Tehát igenis mindenfelé mászkálni, felismerni a helyzeteket, nem csak beülünk és megyünk egyenesen.
2020. febr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!