Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Használtautó vásárlás részletf...

Használtautó vásárlás részletfizetésben?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben vettem egy octaviat a munkatársamtól 1000euróert, és úgy egyeztünk meg, hogy 10 hónapon át, havi 100 eurót fogok fizetni. Az autót már névre vettem, de összesen csak 200 eurót tudtam kifizetni. A munkatársam emiatt követeli, hogyha nemtudom fizetni, akkor adjam vissza az autót. En szívesen visszaadnám, ha ő is visszaadja a 200 eurót, és kifizetni az átírást, de erre nem hajlandó. Ha így most egyikünk sem tud fizetni akkor mi történik? Nem volt az adásvételibe foglalva, hogy tartozom neki, akkor megtarthatom az autót anélkül, hogy bármit is fizessek?

2020. febr. 29. 06:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ki az az ostoba aki így ad el autót? Ha már a neveden van akkor nincs tegyen. Gratulálok! 200euroért vettél egy 1000eurós autót.
2020. febr. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha van adásvételi és a pénzmozgásokról elismervények, akkor polgári peres úton érvényesítheti a követelését.
2020. febr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az adásvételiben, úgy szerepel, hogy 340 ezer forintért vettem készpénzben.
2020. febr. 29. 06:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Megtarthatod az autót,de a munkatársad szétbassza majd a szádat.
2020. febr. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért van bőr a pofàdon, 200 eurót tudtál kifizetni, és még te pattogsz.

Jogilag megtarthatod az autót, de lehet hogy fel leszel gyújtva vele együtt 😂

2020. febr. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam pofátlannak, mert én szívesen visszaadnám az autót, de a kolléga nem adja vissza a pénzem. Azonkívül is pedig már költöttem az autóra. Nyilván nem leszek hülye ingyen odaadni.
2020. febr. 29. 08:15
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni kell, és kifizetni neki,tisztességgel.
2020. febr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
De azért "majdnem" ingyen megkapni jól esett, ugye? Igenis pofátlan vagy. Nem hagynám rád a dolgot, megoldatnàm máshogy hogy vissza add az autót.
2020. febr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Most hirtelen 400 eurót nemtudok kifizetni, ha anyagilag jobban állnék akkor nem lennék elmaradva, és nemis részletre vettem volna egy 20 éves autót. Ha jogilag nem vonhatnak felelősségre akkor azt jelenti, hogy a kolléga pattog.
2020. febr. 29. 08:29
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha ekkora gondot okoz havi 30-35 ezer kifizetèse, talán nem kellett volna autót venni.

Fordított helyzetben te mit tennél? Az az autó ami nálad van, nem 200 eurót ér, amennyit te eddig adtál érte. Bármit elvesznek tőled, ha nem tudod fizetni az részletet.

Az odáig oké, hogy jogilag nálad lehet az autó, de a pofàmról a bőr lesülne a helyedben, hogy más autójával paràdèzok.

Erkölcs, neked nem sokat mond, ugye ?

2020. febr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!