Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezekután saját költségemen...

Ezekután saját költségemen kell megjavítattnom a motorom?

Figyelt kérdés
Egy munkatársam szerette volna kipróbálni, és kölcsönadtam neki egy körre a cég udvarán. Állítása szerint volt egy kis gyakorlata, mert régebben sokat járt Simsonnal, de nincs A jogsija, és ekkora motoron még nem ült. Elmagyaráztam az alapokat, kezelőszerveket, és bíztam benne, hogy nem lesz gond. Sajnos nem így történt, mert valamiért bepánikolt, és fékezés nélkül beleronggyolt az udvaron lévő szemetes konténerbe. A jobb oldált nagyon megsérült, bordatörés, kificamodott a válla, és combcsonttörést szenvedett. Ez három hete történt, műteni kellene, de járvány miatt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor kerül rá sor. 27éves a srác, és a szüleivel él, akik nagyon fel vannak háborodva a történtek miatt, és engem hibáztatnak. A motorom Honda shadow 750, most használhatatlan, és közel 400ezerbe kerül a javítás. Ők nem kérdezték, én pedig nem mertem említeni , mert van elég bajuk, és amúgyis nagyon ellenségesen bánnak velem a történtek után. Én úgy gondolom, hogy mivel a srác okozta a kárt, illene megtéríteni. Tévedek?

2020. ápr. 30. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Illene a srácnak kifizetni, de ha nem akarja, úgysem fogja. Feljelenteni nem tudod, márcsak azért sem mert téged is megba$znak mert olyannak adtad oda akinek jogsija sem volt. Tanulópénz, és jegyezd meg pénzt, nőt, autót, motort nem adunk kölcsön.
2020. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez elzárt magánterületen volt, ami nincs megnyitva a forgalomnak, akkor senki nem fog megbüntetni, hiába adtad át jogosítvány nélküli embernek a motort.


Miután gépjármű kölcsönadási szerződést gondolom nem írtatok, ezért jogi úton nehéz volna behajtani rajta. Legjobban azzal jársz, ha megpróbáljátok magatok megoldani a dolgot. Ha ez nem megy, de neked fontos az a pénz, akkor keress fel egy jogászt, aki ilyen témában járatos és beszéljétek meg, hogy mot tudnál kezdeni. Sok sikert!

2020. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos az elmondottak alapján mindenért te felelsz. Az ügyvédjük leperli a gatyát is rólad, izgulj, hogy nem szenvedjen maradandó sérülést, mert akkor élete végéig fizethetsz havi appanázst. A motorodatt természetesen saját költséheden kell megjavítanod. Imádkozz, hogy a cég kedves legyen, mert a szülők ügyvédje a céget is leveszi pár millára.


Ez nem vicc, ezt nagyon elba..elhibáztad.


Szóval fizethetsz a srácnak, fizethetsz a cégnek, és saját magad állod a mocid javítását.


Térdre, és imádkozz...néhány milla talán elég(eyelőre)


Ha nem hiszed, akkor csak figyelj, és ne lepődj meg semmin.

2020. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
#3 miért kéne fizetnie a kérdés írójának a srácnak, meg a cégnek?
2020. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Én megfizettetném vele.

AZt pedig letagadnám hogy tudtam volna róla hogy nincs jogsija.

De tudni kellene hogy pipát , bicskát , motort és csajt nem adunk kölcsön!!!

Két balek.

2020. máj. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A cégnek semmi köze az egészhez. Mentősök is csak annyit kérdezték, hogy munkahelyi baleset történt? Mondtam, hogy nem, és ezzel ennyi is volt. Ma délelőtt felhívtam a kollégát, és említettem neki, hogy szerelőnél van a motor, és a végösszeg 400ezer körül lesz. Azt válaszolta, hogy ő nincs mit csináljon vele, beszéljek a szüleivel. Kérdem én, hogy az öregeknek mi köze ehhez?! Egyáltalán tőlük hogy próbálják pénzt szerezni?
2020. máj. 1. 14:26
 7/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Valszeg csak simán ki akar bújni a felelősség alól. 27 éves... Én 25 vagyok, de már 7 éve önálló és 5 éve van saját motorom, jelenleg harmadik. Eszembe nem jutna szüleimre hivatkozni, ha összetörném egy ismerősöm motorját. Röhej. Véleményem szerint nem akar fizetni, próbálja a szüleire terelni a dolgokat. Ők sem fognak fizetni, miért kéne nekik? A srác max leboltolhatja a szüleivel, nehogy már neked kelljen az ő szüleivel beszélni. Nem kiskorú.
2020. máj. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elmondottak alapján ez a srác egy kész csődtömeg, szerencsétlen anyámasszonykatonája. Az a típusú ember, akit ha bezársz egy gumiszobába két vasgolyóval, akkor az egyiket elrontja, a másikat pedig elszórja. Valószínűleg cipőt is az anyukájával vásárol. Nem látok sok esélyt, hogy pénzt fogsz látni tőlük. Fogadd el, hogy hibáztál, ilyen embernek egy öngyújtót is felőtlenség kölcsönadni.
2020. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megosztom a fejleményeket, hogy tanuljatok az esetemből. A motorom elkészült, kicsit még szebb is, mint előtte. 425ezer lett a vége, amit persze saját zsebből finanszíroztam. A kedves kolléga szülei voltak olyan jófejek, hogy feljelentést tettek ellenem, amiért veszélyeztettem a gyereket. Szerencsére az utóbbi akciónak csak egy szóbeli ejnye-bejnye lett a következménye. Maradtam a 425ezres kárral, de makulátlan az élőéletem. A srác már otthon van, de csak augusztus környékén fog tudni munkába állni. Addig anyuka az ágyba szolgálja fel neki a kakaót, utánna pedig megbüfizteti.
2020. máj. 24. 15:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Jééézusom... A 27 éves felnőtt szülei feljelentettek téged? Hogymicsoda? A 27 éves felnőtt nem a saját döntéseiért tartozik felelősséggel? A szüleinek rohadtul semmi köze, hogyan és milyen gyakran töri össze magát.


Voltál esetleg ügyvédnél? Lehet érdemes elmenni egyhez, aki ért az ilyen esetekhez. Lehet, hogy vissza tudnád szerezni a pénzt, vagy legalább egy részét.

2020. máj. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!