Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire problémás 40 km-t...

Valaki : kérdése:

Mennyire problémás 40 km-t utazni hétfőn?

Figyelt kérdés

Elvileg a korlátozásnak vidéken akkor vége lesz, bár hivatalosat még nem jelentettek be.

Csak egy emberrel találkoznék (családtag) és nem tartana sokáig az ott tartózkodás. Viszont másik megyét jelent, ami a térkép szerint elég fertőzött (nem Pest megye).

Szívetek szerint elmennétek, vagy inkább nem?

Eddig nem mentem, csak boltba meg hivatalba egyszer.

Busszal vagy vonattal tudnék utazni egyébként. Én magam nem félek a vírustól, de nem is szeretném hazahozni a faluba, attól viszont félek.


2020. máj. 2. 13:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, de van egy konkrét ok, hogy találkoznunk kell, nem csak dumálni mennék.
2020. máj. 2. 13:22
 2/11 dirtboy ***** válasza:
66%

De bejentették már.

Az nem számít hogy az ismerősod nem pest megyei,az számít hogy neked mi szerepel a lakcímkártyádon.

Ha te pest megyei lakcímű vagy akkor rád vonatkozik a korlátozás és elvileg nem mehetsz.


Ha iratadid alapján nem pestmegyében laksz de valójában igen akkor viszont mehetsz.

szóval ilyen helyzetben kijátszhatja a pestmegyei lakos is ezt a korlátozást.

2020. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ

Se ő, se én nem pest megyeiek vagyunk, csak az a megye, ahova utaznék, nagyon "piros" a térképen.

Szóval azt tudom, hogy hivatalosan megtehetem, csak azt nem tudom, hogy ez kockázatos-e...

2020. máj. 2. 13:27
 4/11 dirtboy ***** válasza:

rendőr akkor nem büntethet meg ha korlátozáson kívüli vagy.

veszélyesnek akkor veszélyes ha vírusos vagy,nyilván két egészséges ember találkozása nem tartalmaz veszélyt.

a tobbit te tuddod.

2020. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eldöntöttem, nem megyek. Sértődés lesz belőle, de a lelkiismeretem nem engedi meg. Egy hét múlva valaki koronás lesz a faluba, aztán én meg győzzem meg magam, hogy nem én voltam az oka...

Köszi a válaszokat!

2020. máj. 2. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne menj. Szabad, de ne menj, mert a vírus nem ismeri az aktuális jogszabályváltozásokat.


Május 4-től jogi akadálya nincs a rokonlátogatásnak Közép-Magyarországon kívül. És e tekintetben tök mindegy, mi van a lakcímkártyádon - nem bonyolult egyik vonatkozó rendelet sem, összesen van talán 2 oldal a Magyar Közlönyben. Sehol sem ír olyat, hogy a lakcímkartya szerinti lakhelyedet nem hagyhatnád el - azaz aki Budaoesten él, de vidéki a címe, az ugyanúgy be kell tartsa továbbra is a kijárási korlátozást, mint ahogyan a budapesti lakcímű, de vidéken élő embereket sem vegzálhatja a rendőr.

2020. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dirtboy ***** válasza:

/mint ahogyan a budapesti lakcímű, de vidéken élő embereket sem vegzálhatja a rendőr./


amennyiben van is nála valami amivel alátámasztja hogy valóban pestmegyén kívül él.

mert ha ez menne bemondásra akkor aztán tényleg semmi értelme nem lenne. akkor mindenki azt mondaná hogy tiszanekeresden lakik,most költözött budáról.

2020. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már szóltam is, hogy nem megyek. Ki sem akadt az illető, pedig attól féltem.
2020. máj. 2. 19:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Dirtboy, mutasd, melyik jogszabály írja azt, hogy a lakcímkártya szerinti lakhelyen kell a kijárási korlátozás ideje alatt tartózkodnod!


A lakcímkártyának e tekintetben semmi jelentősége nincs.

2020. máj. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dirtboy ***** válasza:

9

oké akkor mindenki azt mond a rendőrnek amit akar az meg persze el is hiszi majd az útszélén a két szép szemetekért.

nekem aztán olyan mindegy hétfőtől úgy sem érint.

2020. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!