Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem korlátozzák a...

Miért nem korlátozzák a hangos motorkerékpárok közlekedését lakott területen?

Figyelt kérdés
Néhany idióta borzasztóan hangos tud lenni, ok nélkül bömböltetik a motort, és az nagyon zavaró tud lenni, főleg este. Már tettem panaszt a helyi önkormányzatnál és rendőrségen, de csak annyit mondtak, hogy meg kötve a kezük és nem tehetnek semmit. Ezek a motorok általában szabályos gyári kipufogó rendszerrel rendelkeznek, és ha nem gyorshajtók akkor nem szólhatnak bele, hogy 50nel ne 5000ezres fordulaton járjanak, és nehezen is bizonyítható.

2020. máj. 10. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek hangos motorkerékpárok, csak hangosan motorozók.

Műszaki vizsgán a kipufogó hangját is mérik decibelben, és mindenbe belekötnek, ha az nem gyári.

Egyébként, hogyan képzeled a korlátozást? Minden sarkon áll egy rendőr, és zajszintet mér?

Ami a forgalmiba be van írva, az alapján lehet korlátozni. De ez egyenlőre csak a súlykorlátozásnál megoldható.

És miért pont a motorok? Mi van a huszonéves, leszakadt/lyukas kipufogójú autókkal? Vagy a munkagépekkel?

Azt pedig végképp senki nem szabályozhatja, hogy ki mekkora fordulattal használja a járművét.

Lehet hogy zavaró, de ez van.

2020. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is k. urv@ra idegesít. Bár javuló tendenciát vettem észre, szerintem kevesebb ilyen motor közlekedik, legalább is felénk. Ez valami illegális kipufogó tuning lehet. A 90-es években divat volt az autókon is, hangos tuning dob. De szerencsére már a szolidabb, halkabb dobokat preferálják inkább az autó tulajdonosok.
2020. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 dirtboy ***** válasza:

Hangos kipufogó életet ment,néha még így sem hajlandóak kitérni előlem. Hogy süketek vagy üvölt nekik a zene és tüköt nem nézik azt nem tudom de sokszor nem hajlandók kitérni pedig jobbra tartás van nem csak akkor ha gyorsabb jármű van mögöttük.

Városban azért nagyon hasznos mert egy motoros kicsi,néha autót alig vesznek észre a tükrökben.

Jó az ha hallani hogy van ott a közelben egy motor.


El kell fogadni hogy a hang hozzá tartozik a közlekedéshez,ezért adtak mesterséges hangot elektromos autókba mert hangtalanul veszélyes.

2020. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Régen volt már ez a "feljelentemamotoroshülyegyereket" kezdetű beszólás.

Már kezdtem azt hinni, hogy elfogytak az ilyen hisztis emberkék.

És nem........... ;)

2020. máj. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől, aki barom, az barom is marad. Nem nagyon tudsz ellene tenni.

Aki tiltatja álló helyben, meg felrakja az ordító kipufogót, az akkor is csinálni fogja, ha a rendőrt elhagyta 100 m-rel.

Másfelől, normális motoros, normálisan közlekedik, és nem hangos. Sajnos ők az elenyésző kisebbség.

2020. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván az ellenőrizhetősèg a probléma, mivel jelenleg igazából nincs a valóban létfontosságú ellenőrzésekre sem elegendô munkaerő, márpedig az életvédelem nyilván fontosabb a környezetvédelemnél.
2020. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a dolog engem is zavar, főleg most, amikor kissé csendesebb az ország, ezek nekiindulnak... Hogy mi a jó bennük, azt csak ők tudják - feltűnési viszketegség talán? Viszont tuti, hogy halláskárosodást is szenvednek ők is tőle.
2020. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 !

Ne reménykedj!

A motorostól "hátrafelé" szól igazából a kipufogó, tehát ő keveset hall belőle.

Ráadásul egy jó sisak is nagyon sokat tompít.

Úgy hogy vígan hangoskodik.....

2020. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dirtboy ***** válasza:

ma 10:35

Lehet védekezni pl fülldugóval de ennyi.

Nekem pl scorpion exo1200air sisakom van tehát nem piaci ócó kínai de mindig zúg a fejem mikor megállok.

Ez sajnos,ilyen hozzá tartozik a motorozáshoz,nem tudnék robogó hangú motorral menni és nem is illik hozzá.

Illetve ami le csendesít egy nagy motort az teljesítményt is vesz el.

Ezis egy ok amiért nem népszerűek a gyári kipufogók meg a dB killerek.

2020. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem Scorpion Exo1400Air van, túraplexivel teljesen jó, nem zúg a fejem. Micron sportdob van a gépen db killerrel, rendes E számos, vétel után gyári kiput akartam rá venni, de szinte gyárival megegyező a hangja, annyi hogy kicsit mélyebb öblösebb, úgyhogy rajta hagyom. Nem is fogom kivenni a db killert, utálom mikor feleslegesen hangos a motor. Volt egy Aprilia nagyrobogóm Gianelli sportkipufogóval, 1hónap után vettem rá egy gyárit, mert rohadtul fárasztó a hangzavar. Szóval mindenki más, én a halk dolgokat szeretem.
2020. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!