Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti balesetkor mi játszódik...

Közúti balesetkor mi játszódik le az emberek fejében?

Figyelt kérdés
A bárátnőm elütött egy kerékpárost, és én pont mellette ültem az anyósülésen. Az ütközés után azonnal kiugrottam segíteni, odagyűlt meg 3-4 járókelő, és 2 autós is megállt. A bringás eszméleténél volt, rendesen tudott beszélni, csak nem tudott felállni. Valaki hívott mentőt, és már 2-3perc eltelt mikor visszapillantottam a barátnőmre. Ő azóta is mozdulatlanúl ült az autóban. Ki sem szállt segíteni. Tudtam, hogy nem sérűlt meg, és idegesen rákiabáltam, hogy miért ül tétlenül. Csak hebegett-habogott, azt mondta, hogy nem tudta mit kell csináljon.

2020. máj. 16. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkire máshogy hat, simán lehet, hogy sokkot kapott és leblokkolt.
2020. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon gáz szitu volt. Mi van ha, éjszaka történik és egyedül van? Hagyja az áldozatot elvérezni? Tegnap óta nem is vezet egyáltalán. A helyszínről kellett menjünk a rendőrségre, de már én vezettem.
2020. máj. 16. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki máshogy reagál. Sokan leblokkolnak, bepánikolnak.
2020. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen természetes szituáció, sokkot kapott. Mindenkire máshogy hat. Nekem még nem volt balesetem, de láttam már párat, köztük egy elég durvát is (90-nel 30 méterre mögöttem frontális). Nekem például olyan adrenalinlöletet adott, hogy még 20 perccel később is remegett kezem-lábam. Nem blokkoltam le, de ha velem történne baleset, lehet velem is ez lenne, nem tudni. Mondjuk úgy könnyebb egy baleset helyszínén lenni, hogy nem vagy részese. Szóval szerintem nem kellett volna kiabálnod vele, teljesen természetes dolog ilyenkor, hogy valaki sokkot kap, főleg, ha még baleset sem látott, és egyszer csak belecsöppen egybe amiben ő is részt vesz.
2020. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, úgy gondolom, nem ártana kicsit tudatosabban megismerni az emberi pszichét. Nem csak a barátnőd miatt: neked is roppant fontos lehet, hogy megismerd az emberi viselkedés elsőre furcsa megnyilvánulásait. Innen a kényelmes lakásból nézve természetes, hogy a sofőrnek ki kellene ugrania és segítenie, de amikor veled történik ugyanez, az automatikus reakciók a sokkhatás miatt nem működnek olyan jól. Ezért borzasztó fontos, ha checklist-szerűen van ott az ágyban, hogy mi a teendő baleset esetén (ld. biztonsági bemutatók repülőkön), mert ha gyakran ismételt cselekvéssorhoz tud kapcsolódni az agy, akkor nagyobb eséllyel hoz helyes döntést. Éppen ezért képesek a baleseti helyszínre érkező hivatásosok is azonnali (!) érzelmi bevonódástól mentesen dolgozni.
2020. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy eléggé szélsőséges reakció, de csak szimplán nagymértékű sokkot kapott. Természetes, de nem túl jó reakció. Ezt úgy mondom, hogy történt már velem (közepes mértékű) baleset, pontosabban az anyósülésen utaztam, amikor 100-nál egy előzés után előbb lecsúsztunk az útról, majd elkaptunk egy villanyoszlopot. Nálam vegyesen volt sokkhatás, illetve adrenalin. Ez mindenkinél változó.
2020. máj. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértem a barátnődet, én is így voltam mindkét balesetemnél, pedig nem sérült meg senki, csak az autók. A másodiknál amikor anyukám belémjött a sárga lámpánál, én hátranéztem és láttam ahogy repült le a lökhárítója, ő meg nem látott semmit az egészből. Amikor zöldre váltott a lámpa, nem értette hogy miért nem indulok. Kiszállt hogy megkérdezze miért nem megyek, akkor látta csak hogy leszakadt az egész eleje és nem is tudna továbbmenni. Én akkor teljesen biztos voltam benne hogy miattam történt és teljesen leblokkoltam, így nem szálltam ki rögtön, aztán később kiderült hogy ő volt a hibás.
2020. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!