Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B jogosítvánnyal lehet autómen...

B jogosítvánnyal lehet autómentőt bérelni?

Figyelt kérdés
Adott egy autó, aminek nincsenek papírjai, és több száz kilométerre van. Ehhez kellene nekem egy autómentő. Csak sima B jogosítvánnyal rendelkezem.

2020. máj. 25. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha jól tudom ahhoz már hivatásos jogsi kell.

Legalábbis mikor én vizsgáztam, akkor a "hivatásos" részét árufuvarozó és autómentő szaktanfolyamnak hívták.

Meg aztán a megengedett legnagyobb össztömeg is könnyen lehet, hogy meghaladja a 3.5 tonnát.

2020. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
B kategória elég ha az össztömeged nem lesz több 3500kg-nál.
2020. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
45%
A masodik a jo válasz
2020. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Külön vizsga is kell hozzá, ahogy az 1. írja.
2020. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Istenem de hülyék :D

lepontozzák a jó választ, felpontozzák a rosszat.


Akkor kell külön vizsga ha MUNKASZERŰEN akarja vezetni, azzal akar foglalkozni.

Ha csak BÉRELNI akarja akkor ELÉG a B jogsi.

2020. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet.

Van olyan autó aminek a hátulja autószállításra lett kitalálva.

Azt kell megnézni, hogy 3,5 tonnát ne haladd meg. Azaz ha a szállító jármű 2 tonna, és az össztömege 3,5 tonna akkor arra egy 1,5 tonna saját tömegű autót rakhatsz fel.

Hivatásos jogsi ilyen esetben nem kell. Kvázi egy sima személyautó mint bármi más.

2020. máj. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hiába írod le nekik a jó választ, nem fogják fel agyilag és makacsul ragaszkodnak a saját (téves) "tudásukhoz"....
2020. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
85%
Ha jól tudom hivatásos autómentő vezetéséhez szükségesek bizonyos engedélyek. Viszont ha olyan autómentőre gondolsz, ami nem hivatásos autómentőként funkcionál, azaz egy civil kishaszonjármű tréler felépítménnyel, az 3.5 t-ig vezethető B kategoriás jogosítvánnyal.
2020. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!